Tüm Blog Gönderileri

Bir Kampçının Asla Hayır Diyemeyeceği 10 Ekipman

Bir Kampçının Asla Hayır Diyemeyeceği 10 Ekipman

Kampçı sevgili, kampçı kanka, kampçı akraba, kampçı üst komşu… Kamp seven, her fırsatta doğayla buluşan, ağacı/yeşili koruyup kollayan bu ‘güzelim insanlar’ ve aktiviteleri ile ilgili şimdiye kadar çook yazılar yazdık.

 

Kamp çantası nasıl hazırlanır, olmazsa olmaz kamp malzemeleri nelerdir, 4 mevsim kamp yapılan yerler neresi, kampçıların gönlünü fetheden bıçak modelleri, outdoor botlar nasıl seçilir, ilginç kamp malzemeleri vs…

 

Bugünkü yazımızda ise bir kampçının asla ‘hayır’ diyemeyeceği ekipmanları listeledik. Eğer bir tanıdığınız ya da yakınınız kampçıysa, her fırsatta doğayla buluşuyorsa bu listeden ona bir hediye seçebilirsiniz. :)  Maksat dostluk pekişsin…

1- Campout Kamp Mutfağı

campout kamp mutfağıTaşıma kapasitesi 10 kg olan Campout Kamp Mutfağı için, tam bir ev mutfağı rahatlığında diyebiliriz. Çünkü bu ekipman, mutfak ve pişirmeyle ilgili farklı ekipmanları toparlayan, yemek hazırlama işini inanılmaz kolaylaştıran, serviste de kolaylık sağlayan bir yardımcı/toparlayıcı görevinde. Üst kısmına pişirme sisteminizi krup, alt taraftaki raflı bölmelerde diğer ekipmanları istiflemek mümkün.

Rüzgarlıklı üst tablası sayesinde ocağın sönme riskini ortadan kaldıran bu ekipmanın; sineklikli kapılarının bulunduğu geniş iç bölmelerinde tabaklar, bardaklar, kesici aletler ve pişirme araçlarının yanı sıra baharatlar, yağlar, makarna ve ekmek gibi bazı kuru atıştırmalıklar da saklamak mümkün.

Sağlam bir alüminyum gövdesi bulunan, katlanabilir Campout Kamp Mutfağı ekipmanı taşınabilir portatif çantasıyla gayet kullanışlı ve pratik.

2- Morakniv Basic 511 Kamp Bıçağı

morakniv basic 511Hayat kurtaran ekipmanlardan biridir. Kampta, outdoor gezilerde, kısa doğa turlarında kullanılabilir. Yüksek kalitede çelikten imal üretildiğinden tekrar tekrar bilenme özelliği vardır.

Sapı ele iyi oturur, parmak koruması ve polimer kılıfı vardır. Sap kısmı polipropilen malzemeden üretilen Morakniv 511, kamp ve benzeri ortamlarda el altında olması gereken, genel kullanım alanlarında çok iyi derecede iş gören bıçak türlerinden biridir.

3- Upland Döküm Tava

upland döküm tavaHer pişirme tekniğine uygun bir tavadır. Upland Döküm Tava Yüzde 100 döküm demirden üretildiği için ısı tabana hızlı ve eşit bir şekilde dağılır. Mühürleme işlemi ve buğulama teknikleri için ideal bir ekipmandır.

Kısık ateşte pişirilmesi gereken yemeklerde de en iyi sonuçların alınabileceği bu ekipman sadece kampta değil evde de kullanılabilir. Saklama koşullarına uyulduğu takdirde çoook uzun yıllar kullanmak mümkün.

4- FreeCamp Anodize Alüminyum Tencereli Yemek Seti

alüminyum tencereli kamp yemek setiFreeCamp Anodize Alüminyum Tencereli Yemek Seti, tam takım bir yemek setidir. Birkaç kişi gidilen, kalabalık çıkılan kamplar için en uygun settir. 3 tencere, 1 kızartma tavası, 5 kase, 1 kepçe, 2 tabak, 1 kaşık ve bir de kılıf bulunan bu set tüm doğa aktivitelerinde kullanılabilir. Kısa süreli, yalnız ya da az sayıda kişiyle yapılan kamplarda setin birkaç parçasıyla yola çıkabilirsiniz.

5- Nurgaz Klasik Çaydanlık

nurgaz klasik çaydanlıkNurgaz Klasik Çaydanlık, hem kartuşlu ocaklarda hem de odun ateşinde çok rahat kullanılabilir. Tipi çok tatlıdır, klasik çaydanlık görünümlü, hafif ve taşıması çok kolaydır. Hafif çizilmelere ve korozyonlara karşı yapısı dayanıklı bir ekipmandır.

6- Stanley Klasik Vakumlu Termos 1,9 L

stanley klasik vakumlu termosStanley Klasik Vakumlu Termos, tam bir yol arkadaşıdır. Otomobil yolculuklarında, kamplarda ve her türlü doğa aktivitesinde çok kullanışlıdır. Ömür boyu garantilidir, bulaşık makinesinde yıkanabilir, paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir. Bira vs gibi soğuk ve asitli içecekleri neredeyse orijinal şişeleri kadar iyi muhafaza eder. 1,9 litre hacmi vardır, sıcak içecekleri 18 saat, soğukları 24 saat, buzluları ise 96 saat muhafaza edebilir. Çok dayanıklıdır, sızıntı yapmaz; taş, toprak çatlar Stanley çatlamaz.

7- Nurgaz Troya Kamp Ocağı

troya kamp ocağı

Nurgaz Troya Kamp Ocağı kampta, bahçede hatta her ortamda rahat ve güvenli bir şekilde kullanılabilir. 8 saate kadar kullanılabilen bu ekipman, dünya standartlarında üretilmiş 7/16 vidalı valf bir üründür. Valf özelliği aynı kartuşla başka cihazlarda da kullanım imkanı sağlar.

Çift contalı olduğu için maksimum seviyede güvenlik sunan Nurgaz Troya Kamp Ocağı; tencere, tava veya çaydanlık gibi diğer ekipmanlarla birlikte kullanmaya uygun yapıdadır.

8- Orcamp K-629 Katlanabilir İkili Kamp Ocağı

orcamp ikili kamp ocağıOrcamp K-629 Katlanabilir İkili Kamp Ocağı, özellikle açık alanlarda, rüzgarlı yerlerde yapılan piknik veya kamplarda inanılmaz fayda sunan bir ekipmandır. İlk bakışta boyalı gövdesi ve rüzgarlığı ile dikkat çeken ekipman; katlanabilir ayaklı, pratiktir.

Kartuş tüple kullanıldığı gibi piknik tüpüyle de kullanılabilen ekipmanın ızgara kısmı kromdur.

9- Campout Turbo Büyük Ateş Kutusu

campout turbo ateş kutusuCampout Turbo Büyük Ateş Kutusu, iç içe geçen yapısından dolayı az yer kaplar. Kendine ait taşıma çantası bulunan ve sadece 1 kg ağırlığında olan bu ekipman, küçük odun parçalarıyla bile çok yüksek güçte ateş yakmaya olarak sağlar.

Alkol ocaklarıyla da uyumlu olan Campout Turbo Büyük Ateş Kutusu, paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir.

10- Nurgaz Büyük Boy Ateş Üstü Izgara

nurgaz ateş üstü ızgaraHiç abartmıyoruz: bu ateş üstü ızgara ile yapılabilecekler hayal gücüyle sınırlıdır. Ateş üzerinde pişirme, ızgara keyfi, tavuk çevirme gibi çok amaçlı pişirme alternatiflerini birden sunan ekipman, tüm kamp ve doğa koşullarında sınırsız çay keyfini de içinde barındırır. Sırt çantasında da taşınabilir.