Blog

hangi kamp sandalyesi daha iyi

Hangi Kamp Sandalyesi Daha İyi?
Yorumlar(1236)

Hangi kamp sandalyesi daha iyi? Bu, hem kolay hem de zor bir soru. Çünkü “kime göre, neye göre ‘iyi’yi söyleyeceğizi bilmiyoruz. 

Tercihler, kullanım yerleri, türleri/amaçları, nasıl taşınacağı, kullanım sıklığı, kişinin keyfine olan düşkünlüğü, bel ve omurilik bölgesinde sıkıntılar olup olmadığı vs gibi kriterler, kamp sandalyesi seçerken tercihleri belirler. Belirlemeli de...  

Bu yüzden gelin, soruyu şöyle çevirelim, kamp sandalyesi seçerken nelere bakmalıyız:

Kamp Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle kamp sandalyesi alırken sağlamlık ve pratikliğine, kaç kg taşıdığına, kumaş ve ayak kalitesine ve rahatlığına mutlaka bakmalısınız. 

Biz kamp sandalyesi seçeceklere: birkaç oturmada eğilip bükülmeyen, yüksek kalite alüminyum/metal çubuklardan yapılmış ayakları olan, kumaş kalitesi iyi, kolay katlanabilen, rahat ve pratik olanları tavsiye ediyoruz. 

Çünkü bu özelliklere bakarak seçtiğiniz, kullanırken/taşırken de özen gösterdiğiniz kamp sandalyesi sizi uzun yıllar taşıyabilir.  Maksimum taşıma kapasitesi olayını da atlamayın.

Evet, şimdi kendiniz için uygun kamp sandalyesini seçebilmeniz için marka, model özelliklerine detaylıca bakalım…

Campout Kamp Ve Plaj Sandalyesi:

campout plaj ve kamp sandalyesi

Hem hafif hem de dayanıklı bir modeldir. Kumaşı hızlı kurur ve üzerinde su tutmaz. 100 kg taşıma kapasitesi vardır ve yüksek sırt kısmı ile hem konforlu hem de rahattır. Ayak aparatlarında pas sorunu yaşatmaz. Karavanlar için de uygundur. 

Daha çok bilgi: https://www.kamperest.com/campout-kamp-ve-plaj-sandalyesi/

Campout Mogan Katlanır Sandalye:

campout mogan sandalye

Katlanır yapısı sayesinde az yer kaplar. Dayanıklı çift kumaştan yapılmıştır, kolçaklı ve bardaklık bölmelidir. 100 kg taşıma kapasitesi bulunur. Karavanlar için de uygundur. 

Daha çok bilgi: https://www.kamperest.com/campout-mogan-katlanir-sandalye/

Campout Salda Katlanır Sandalye:

campout salda sandalye

Uzun ömürlüdür, sağlamdır, dayanıklı bir alüminyum gövdesi vardır; 150 kg taşıma kapasitesi vardır. Bazı kamp sandalyelerine göre bir miktar ağırdır. Karavanlar için de uygundur. 

Daha çok bilgi: https://www.kamperest.com/campout-salda-katlanir-sandalye/

funky chairs v2 lüks kamp sandalyes:

Güneşe ve yağmura karşı oldukça dayanıklıdır, kumaşı dayanıklıdır. 125 kg taşıma kapasitesi vardır, sünger dolgulu yapısı ile ekstra konforludur. Omuzda rahat taşınır. Bardaklık, gazetelik, telefonluk gibi eşyalar için bölmeleri bulunur. Karavanlar için de uygundur. 

Daha çok bilgi: https://www.kamperest.com/funky-chairs-v2-kirmizi-luks-kamp-sandalyesi/

Campout Katlanır Lüx Sandalye 2021:

campout latlanır lüx sandalye

Oldukça konforludur. Sırt dayaması uzun, boyun kısmı yastıklı bir modeldir. Her iki kol kısmında bardaklık bölümü vardır. 3 kademeli oturma pozisyonu bulunur. Sağlam, uzun ömürlü ve bazı kamp sandalyelerine göre bir miktar daha ağırdır. 120 kg taşıma kapasitesi vardır. Karavanlar için de uygundur. 

Daha çok bilgi: https://www.kamperest.com/campout-katlanir-lux-sandalye/

Funky Chairs Relax Alüminyum Kamp Sandalyesi:

funky chairs relax kamp sandalyesi

Dayanıklılık seviyesi maksimum seviyeye çıkarılmıştır. 160 kg taşıma kapasitesi vardır. Bazı kamp sandalyelerine göre bir miktar daha ağırdır. Karavanlar için de uygundur. 

Daha çok bilgi: https://www.kamperest.com/funky-chairs-relax-aluminyum-kamp-sandalyesi/

Campout Pratik Kamp Sandalyesi:

campout pratik kamp sandalyesi

Hafif ve sağlamdır. Az yer kaplar, oldukça pratiktir.150 kg taşıma kapasitesi; sağlam metal ayakları vardır. Karavanlar için de uygundur. 

Daha çok bilgi: https://www.kamperest.com/campout-pratik-kamp-sandalyesi/

Funky Chairs Ultralight Katlanır Kamp Sandalyesi:

funky chairs ultralight kamp sandalyesi

Klasik kamp sandalyelerinden farklı bir tasarıma; ince bir işçiliğe sahiptir. Dayanıklı metal gövdesi ve kaliteli kumaşı vardır. 120 kg taşıma kapasiteli, çok pratik ve hafiftir. Karavanlar için de uygundur. 

Daha çok bilgi: https://www.kamperest.com/funky-chairs-ultralight-katlanir-kamp-sandalyesi-kirmizi/

ilginç kamp malzemeleri

En İlginç Kamp Malzemeleri
Yorumlar(150)

Doğada olmaktan veya kamp yapmaktan aldığınız keyfi 10’la hatta 100’le çarpacak en ilginç kamp ekipmanlarına bakmaya ne dersiniz?

İster kampa gidin, ister ormanda, bahçede keyif yapmak isteyin hiç fark etmez; bu ekipmanlar her daim hayatınızı kolaylaştırmakla kalmayıp keyfinize keyif katacak.  

İşte büyük küçük demeden seçtiğimiz en ilginç, iş bitirici kamp ekipmanları.

Upland Fayrap Ateş Başlatıcı

upland fayrap ateş başlatıcı

Tam bir hayat kurtarıcıdır. Odun, kömür, kamp ateşi, mangal kömürü, soba veya şöminede rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir kibrit ya da çakmakla anında tutuşur, is veya koku yapmaz. Ateşi hızlandırmak için odun veya kömürle besleme yapmanız yeterli olur. 1 paketinde 4 adet vardır. Ve en güzeli, ıslansa bile yanar.

Nurgaz Kamp Sobası

nurgaz kamp sobası dutch model

Nurgaz Kamp Sobası hem açık havada hem de çadırda kullanabileceğiniz en ilginç kamp ekipmanlarından biridir. Üstüne tencere, tava koyup yemek pişirebilir, çay demleyebilirsiniz. Kolay açılıp kapanır; kurması, toplaması dertli değildir. Güvenlidir; kıvılcım önleyici aparatı vardır, Ve en güzeli, tüm bu özelliklerine rağmen hafiftir; sadece 8,5 kg ağırlığındadır.

Katlanabilir Plastik Su Bidonu

nurgaz katlanabilir su bidonu

Doğada yapacağınız her aktivite için idealdir. Çevre dostu PVC malzemeden üretilmiştir. 20 litre hacmi, 2 adet de taşıma kulbu vardır. Ve en güzeli, kapaklı bir musluğu vardır.

Orcamp G-170 İnox Kamp Çantalı Ateş Kutusu

orcamp ateş kutusu

Kampta, her türlü doğa aktivitesinde çay demlemek veya yemek yapmak için ideal bir ekipmandır. Sadece 370 gram olmasına rağmen 10 kg ağırlığında bile tencereyi taşır. Ve en güzeli, paslanmaz inox malzemeden üretilmiştir.

Campout Kişisel Bakım Çantası

campout kişisel bakım çantası

Her şeyi oraya buraya dağıtanlar, çadırda, çantada aradığını bulamayanlar için ideal bir ekipmandır. Kişisel bakım ve hijyenle ilgili tüm eşyaları derler, toplar. Sağlamdır ve hafiftir. Ve en güzeli, yırtılmaya ve suya dayanıklıdır.

Campout Kamp Duşu

kamp duşu

Kampta duş alma olayını kökünden çözer. Dış kaplamadaki siyah malzeme güneşten gelen ısıyı emerek içerideki suyu ısıtır. Ve en güzeli, birkaç sefer duş almak için idealdir, 20 litre kapasitesi vardır.

Nurgaz Mini Katlanır Kürek

katlanır mini kamp küreği

-Bir kürek olsaydı iyiydi; denilen her anda çat diye ortaya çıkarabileceğiniz harika bir ekipmandır. Çelik kaplama döküm malzemeden üretilmiştir. Taşıma çantası vardır, kapalı halde sadece 15 cm’dir. Ve en güzeli, hafiftir; sadece 60 gram ağırlığındadır.

Campout Sinek Savar Kamp Lambası

campout sinek kovucu lamba

Kampta, bahçede, balkonda kullanım için uygundur. Hem aydınlatma olayını çözersiniz hem de sinekler dert olmaktan çıkar. Şarj edilebilir bataryası vardı, aldığı enerjiyi 1000 volt gibi yüksek bir değere dönüştürerek sinekleri elektrik akımı ile öldürür. Ve en güzeli, cep telefonu adaptörü veya powerbank ile şarj edilebilir.

Campout WC Ve Duş Çadırı

duş ve wc çadırı

Duş almak için kıyı, köşe arayıp türlü şekillere girmenize gerek kalmaz. Sadece 2 kg ağırlığındadır, taşıma çantası vardır. Ve en güzeli, rüzgara karşı dayanıklıdır.

Nurgaz Orman Kuzinesi:

nurgaz orman kuzinesi

Bu ekipman ile ısınma işini hızlıca çözersiniz. Hem soba hem de fırın olarak kullanabilirsiniz. Taşıması ve toplaması kolaydır; katlanabilir ayaklar, baca ve diğer tüm aparatlar sobanın içine sığar. Ve en güzeli, kampta fırına börek atabilirsiniz.

Nurgaz Portatif WC

portatif wc

Hemen her kampta yaşanılan tuvalet sıkıntısını ortadan kaldırır. Hijyen açısından mükemmel bir çözümdür. Ve en güzeli, kendine ait bir taşıma çantası vardır.

Nurgaz Everest Benzinli Kamp Ocağı

benzinli kamp ocağı

Kendisi bir dağcı ocağıdır. Benzin ve gaz kartuşları ile çalışır. Çok yüksek irtifada bile tam performans alabilirsiniz. -30°C derecede bile benzinle çalışır. Ve en güzeli, sadece 180 gr’dır.

Nurgaz Büyük Metal Rüzgarlık

metal ocak rücgarlığı

Piknikte, kampta, açık havada kullanım için idealdir. Rüzgarın esmesiyle alevin sönmesini engeller. Metal malzemedir. Ve en güzeli, açık havada daha az yakıtla daha hızlı pişirme imkanı sunar.

FreeCamp Gaz Ocağı Seti

gaz kamp ocağı seti

6 parçadan oluşan portatif alüminyum bir tencere setidir. Benzin ,ispirto, yanıcı jel ve gazla kolayca çalışır. Yanıcı hazne ve vidalı gaz bağlantı aparatı vardır. Ve en güzeli, katlanabilir saplı büyük bir tencere ve yanmaz tutacaklı kapağı vardır.

Nurgaz Granit Döküm 5 Gözlü Tava

5 gözlü kamp tavası

5 farklı yemeği tek seferde pişirebilirsiniz. Döküm olduğu için ısı eşit dağılır; hem zamandan hem de hem de ısıdan tasarruf etme şansı sunar. Ve en güzeli, harika sunumlar gerçekleştirebilirsiniz.

Nurgaz Teleskobik Alüminyum Gövdeli Üç Ayak

alüminyum 3 ayak

Kamplarınızı keyifli hale dönüştüren basit yapılı bir ekipmandır. Çay demleme, su ısıtma, yemek pişirme gibi işlerde kullanıma uygundur. Sadece 110 gramdır, kolay sökülebilir ve az yer kaplar. Ve en güzeli, yükseklik ayarını kendinize göre yapabilirsiniz.

Nurgaz Yükseklik Ayarlı Izgara Büyük

yükseklik ayarlı ızgara

Aşırı pratik bir ekipmandır. Kendisine yeni nesil ızgara da diyebiliriz. Odun ateşinde her türlü ızgara yapma, barbekü, yemek pişirme ve çay keyfi için idealdir. Ve en güzeli, toprağa sadece 15 cm çakmanız yeterli olur.

asla hayır denmeyecek 10 ilginç kamp malzemesi

Bir Kampçının Asla Hayır Diyemeyeceği 10 Ekipman
Yorumlar(388)

Kampçı sevgili, kampçı kanka, kampçı akraba, kampçı üst komşu… Kamp seven, her fırsatta doğayla buluşan, ağacı/yeşili koruyup kollayan bu ‘güzelim insanlar’ ve aktiviteleri ile ilgili şimdiye kadar çook yazılar yazdık.

Kamp çantası nasıl hazırlanır, olmazsa olmaz kamp malzemeleri nelerdir, 4 mevsim kamp yapılan yerler neresi, kampçıların gönlünü fetheden bıçak modelleri, outdoor botlar nasıl seçilir, ilginç kamp malzemeleri vs…

Bugünkü yazımızda ise bir kampçının asla ‘hayır’ diyemeyeceği ekipmanları listeledik. Eğer bir tanıdığınız ya da yakınınız kampçıysa, her fırsatta doğayla buluşuyorsa bu listeden ona bir hediye seçebilirsiniz. :)  Maksat dostluk pekişsin…

1- Campout Kamp Mutfağı

campout kamp mutfağıTaşıma kapasitesi 10 kg olan Campout Kamp Mutfağı için, tam bir ev mutfağı rahatlığında diyebiliriz. Çünkü bu ekipman, mutfak ve pişirmeyle ilgili farklı ekipmanları toparlayan, yemek hazırlama işini inanılmaz kolaylaştıran, serviste de kolaylık sağlayan bir yardımcı/toparlayıcı görevinde. Üst kısmına pişirme sisteminizi krup, alt taraftaki raflı bölmelerde diğer ekipmanları istiflemek mümkün.

Rüzgarlıklı üst tablası sayesinde ocağın sönme riskini ortadan kaldıran bu ekipmanın; sineklikli kapılarının bulunduğu geniş iç bölmelerinde tabaklar, bardaklar, kesici aletler ve pişirme araçlarının yanı sıra baharatlar, yağlar, makarna ve ekmek gibi bazı kuru atıştırmalıklar da saklamak mümkün.

Sağlam bir alüminyum gövdesi bulunan, katlanabilir Campout Kamp Mutfağı ekipmanı taşınabilir portatif çantasıyla gayet kullanışlı ve pratik.

2- Morakniv Basic 511 Kamp Bıçağı

morakniv basic 511Hayat kurtaran ekipmanlardan biridir. Kampta, outdoor gezilerde, kısa doğa turlarında kullanılabilir. Yüksek kalitede çelikten imal üretildiğinden tekrar tekrar bilenme özelliği vardır.

Sapı ele iyi oturur, parmak koruması ve polimer kılıfı vardır. Sap kısmı polipropilen malzemeden üretilen Morakniv 511, kamp ve benzeri ortamlarda el altında olması gereken, genel kullanım alanlarında çok iyi derecede iş gören bıçak türlerinden biridir.

3- Upland Döküm Tava

upland döküm tavaHer pişirme tekniğine uygun bir tavadır. Upland Döküm Tava Yüzde 100 döküm demirden üretildiği için ısı tabana hızlı ve eşit bir şekilde dağılır. Mühürleme işlemi ve buğulama teknikleri için ideal bir ekipmandır.

Kısık ateşte pişirilmesi gereken yemeklerde de en iyi sonuçların alınabileceği bu ekipman sadece kampta değil evde de kullanılabilir. Saklama koşullarına uyulduğu takdirde çoook uzun yıllar kullanmak mümkün.

4- FreeCamp Anodize Alüminyum Tencereli Yemek Seti

alüminyum tencereli kamp yemek setiFreeCamp Anodize Alüminyum Tencereli Yemek Seti, tam takım bir yemek setidir. Birkaç kişi gidilen, kalabalık çıkılan kamplar için en uygun settir. 3 tencere, 1 kızartma tavası, 5 kase, 1 kepçe, 2 tabak, 1 kaşık ve bir de kılıf bulunan bu set tüm doğa aktivitelerinde kullanılabilir. Kısa süreli, yalnız ya da az sayıda kişiyle yapılan kamplarda setin birkaç parçasıyla yola çıkabilirsiniz.

5- Nurgaz Klasik Çaydanlık

nurgaz klasik çaydanlıkNurgaz Klasik Çaydanlık, hem kartuşlu ocaklarda hem de odun ateşinde çok rahat kullanılabilir. Tipi çok tatlıdır, klasik çaydanlık görünümlü, hafif ve taşıması çok kolaydır. Hafif çizilmelere ve korozyonlara karşı yapısı dayanıklı bir ekipmandır.

6- Stanley Klasik Vakumlu Termos 1,9 L

stanley klasik vakumlu termosStanley Klasik Vakumlu Termos, tam bir yol arkadaşıdır. Otomobil yolculuklarında, kamplarda ve her türlü doğa aktivitesinde çok kullanışlıdır. Ömür boyu garantilidir, bulaşık makinesinde yıkanabilir, paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir. Bira vs gibi soğuk ve asitli içecekleri neredeyse orijinal şişeleri kadar iyi muhafaza eder. 1,9 litre hacmi vardır, sıcak içecekleri 18 saat, soğukları 24 saat, buzluları ise 96 saat muhafaza edebilir. Çok dayanıklıdır, sızıntı yapmaz; taş, toprak çatlar Stanley çatlamaz.

7- Nurgaz Troya Kamp Ocağı

troya kamp ocağı

Nurgaz Troya Kamp Ocağı kampta, bahçede hatta her ortamda rahat ve güvenli bir şekilde kullanılabilir. 8 saate kadar kullanılabilen bu ekipman, dünya standartlarında üretilmiş 7/16 vidalı valf bir üründür. Valf özelliği aynı kartuşla başka cihazlarda da kullanım imkanı sağlar.

Çift contalı olduğu için maksimum seviyede güvenlik sunan Nurgaz Troya Kamp Ocağı; tencere, tava veya çaydanlık gibi diğer ekipmanlarla birlikte kullanmaya uygun yapıdadır.

8- Orcamp K-629 Katlanabilir İkili Kamp Ocağı

orcamp ikili kamp ocağıOrcamp K-629 Katlanabilir İkili Kamp Ocağı, özellikle açık alanlarda, rüzgarlı yerlerde yapılan piknik veya kamplarda inanılmaz fayda sunan bir ekipmandır. İlk bakışta boyalı gövdesi ve rüzgarlığı ile dikkat çeken ekipman; katlanabilir ayaklı, pratiktir.

Kartuş tüple kullanıldığı gibi piknik tüpüyle de kullanılabilen ekipmanın ızgara kısmı kromdur.

9- Campout Turbo Büyük Ateş Kutusu

campout turbo ateş kutusuCampout Turbo Büyük Ateş Kutusu, iç içe geçen yapısından dolayı az yer kaplar. Kendine ait taşıma çantası bulunan ve sadece 1 kg ağırlığında olan bu ekipman, küçük odun parçalarıyla bile çok yüksek güçte ateş yakmaya olarak sağlar.

Alkol ocaklarıyla da uyumlu olan Campout Turbo Büyük Ateş Kutusu, paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir.

10- Nurgaz Büyük Boy Ateş Üstü Izgara

nurgaz ateş üstü ızgaraHiç abartmıyoruz: bu ateş üstü ızgara ile yapılabilecekler hayal gücüyle sınırlıdır. Ateş üzerinde pişirme, ızgara keyfi, tavuk çevirme gibi çok amaçlı pişirme alternatiflerini birden sunan ekipman, tüm kamp ve doğa koşullarında sınırsız çay keyfini de içinde barındırır. Sırt çantasında da taşınabilir.

yılın ilham veren kadınları 2020

Yılın İz Bırakan ve İlham Veren 5 Kadını 2020 - Kamperest
Yorumlar(16)

2020 Yılının En İyi Kadın Kamp & Doğa Instagram Hesapları

Her zaman sizlere kamp ve doğa deneyimi yaşatmanın yollarını arıyor, özellikle kadınlar için neler yapabiliriz diye fikirler üretiyoruz. Bu amaçla, 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Günü anısına sizler için seçtiğimiz, tek başına ve hiç çekinmeden kampa giden, doğaya karışan kadınların sizlere ilham vereceğini düşünüyoruz.

Aşağıda göreceğiniz bu mükemmel insanlar, on binlerce doğa tutkunu kadından sadece birkaçı. Kimi karavanla gezmekte, kimi çadır sırtında sürekli kamp yapmakta olsa da hepsinin sizler üzerinde bir etkisi olacak: 2020 yılına iz bırakan bu kadınlar sizi motive edecek ve ilk fırsatta kamp gezisine gitmeyi düşündürecek.

Minerva’Nlife - Karavan Yaşamı: @seyyar_hane

Tiyatrodan kalan vaktimizde kendimize bir karavan yaptık ve Türkiye turundayız.

Durma, Keşfet: @durmakesfet

Hayat Kısa, Erteleme, Anı Yaşa..!

Yağmur: @yagmur_aratt

4 yıllık dünya turuna kısa bir molaaa.
kamp çantası nasıl hazırlanır, nasıl yerleştirilir.

Kamp Çantası Nasıl Hazırlanır, Nasıl Yerleştirilir?
Yorumlar(354)

Kamp çantası hazırlamak dünyanın en kolay işlerinden biridir, tek bir şartla: inceliklerini bilirseniz. Çadır, mat, uyku tulumu, fotoğraf makinesi, ilkyardım seti, yedek kıyafetler, kamp ocağı, temizlik malzemeleri, yemek gereçleri, yiyecekler… Aşağı yukarı hepimizin sırt çantası bu malzemelerle dolu.

Peki ama en doğru şekilde kamp çantası nasıl hazırlanır, kamp çantasını yerleştirirken hangi malzeme nereye konmalı, düzenlerken nelere dikkat etmek gerekir?

7 Adımda Kamp Çantası Nasıl Hazırlanır?

Kamp çantası nasıl hazırlanır kısmına geçmeden önce şunu her zaman olduğu gibi hatırlatalım: Ekipman seçiminde planlı davranıp gerçekten kullanacağınız şeyleri yanınıza almaya özen gösterin, aksi halde fazlalıklar size yol boyu yük olacaktır. Bunun için Kamp Nasıl Yapılır adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Evet, yüklerimizden arındıysak başlayalım.

1) Kamp Malzemelerini Gruplara Ayırın

kamp malzemelerini gruplara ayırın

Kamp çantanızı yerleştirmeye başlamadan önce birbirine benzer, aynı grupta yer alan malzemeleri bir araya toplayın ve mümkünse bir file veya bez bir torbaya koyun. Kıyafetler, mutfak gereçleri, elektronik eşyalar gibi gruplamalar yapabilirsiniz.

2) Ağırlığı her zaman çantanın ortasına verin.

ağırlığı her zaman kamp çantasının ortasına verin

Çadır, çadır malzemeleri, kamp ocağı gibi diğer malzemelere oranla daha ağır olan tüm malzemelerinizi çantanızın ortasına, sırt kısmına yakın olacak şekilde (ana bölme) yerleştirmelisiniz. Bu sayede ağırlık merkezini sırtta toplamış olacaksınız. Bu, yürürken eşyalarınızın çanta içinde sallanmamasına, yer değiştirmemesine ve gereksiz enerji tüketmemenize yarayacaktır.

3) Hafif ve hacimli malzemeleri çantanın en altına koyun.

hafif ve hacimli malzemeleri çantanın en altına koyun

Uyku tulumu hatta bazı yedek kıyafetler gibi üzerine binen yüklerle sıkışarak daha az yer kaplayacak şeyleri her zaman çantanın en alt kısmına koyun. Bunu uygularken ağırlık merkezini bozmamaya özen gösterin.

4) Yol boyunca kullanılacak malzemeleri çantanın en üst kısmına koyun.

yol boyunca kullanılacak malzemeleri çantanın en üstüne koyun

Kamp alanına gidene kadar sık kullanacağınız malzemeleri her zaman çantanın en üst kısmına koyun. Bu bölüme harita, atıştırmalıklar, fotoğraf makinesi, ilkyardım seti ve fener gibi acil durumlarda ya da isteğe bağlı kullanmayı tercih ettiğiniz her şeye kolayca ulaşabilirsiniz.

5) Yürürken kullanmanız gereken malzemeleri ya da ufak tefek araç gereçleri çantanın bel kısmına yerleştirin.

yürürken kullanmanız gereken araç gereçleri bel kısmına yerleştirin

Yara bandı, gözlük, bandana, pil, cep telefonu ve düdük gibi malzemeler için çantanızın bel kısmındaki bölümleri tercih etmelisiniz. Bu bölümdeki malzemelere ulaşmak için çantanızı sırtınızdan indirmenize gerek kalmayacak. Dolayısıyla yürürken fermuarı açıp almayı isteyeceğiniz, ufak tefek ne varsa bu bölüm tam da onlar için.

6) Ağırlık merkezine denk gelmedikçe çantanın dış kısmındaki askılara ağır ekipmanlar asmayın.

kamp çantası nasıl hazırlanır

Çantanızın en alt kısmında bulunan askılara çadır veya uyku tulumunu bağlayabilirsiniz; bu dengenizi bozmaz. Ancak çantanızın etrafında bulunan askı yerlerine hacimli şeyler asarsanız yürüyüş boyunca sallanacakları için dengenizi de gereksiz yere bozacaktır. Bu da yol boyunca yürüyüş performansınızı olumsuz etkiler.

7- Ağırlık merkezini sırtınıza en yakın ve en orta noktaya denk getirin.

kamp çantası nasıl yerleştirilir - kamperest

Kamp çantası hazırlarken dikkat edilmesi gereken en önemli kural sırt kısmına koyduğunuz malzemelerdir. Çantanın sırt kısmına en ağır eşyaları koyduğunuzdan emin olun, çünkü bu omurga sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Eğer buraya kadar her şeyi doğru yaptığınıza eminseniz çantanızı sırtınıza takın ve şuna bakın: çanta ile sırtınız arasında boşluk kalıyor mu? Cevabınız mutlaka “evet” olmalı. Bir - iki parmaklık boşluk bırakmak sırtınızın yürüyüş boyunca hava almasını sağlayacak.

İlgili Blog Yazıları:

salomon ayakkabı teknolojileri ve faydaları

Salomon Ayakkabı Modelleri ve Teknolojileri
Yorumlar(15)

Salomon outdoor ayakkabı modelleri, hem tasarım hem de üretim aşamasında hafiflik, rahatlık ve sağlamlık unsurları dikkate alınarak üretiliyor. Outdoor ayakkabılarda en çok aranan özellikler arasında da yer alan bu 3 unsur, kullanıcıların tüm doğa koşullarında güvende hissetmelerini sağlarken, etkili ve yüksek performansın da önünü açıyor.

Buradan hareketle, bu yazımızda Salomon outdoor ayakkabı modelleri arasından öne çıkanlara biraz daha yakından bakacağız. Sizin için seçtiğimiz Salomon ayakkabı modellerinin teknolojilerine, sağladığı konforlara ve kullanım alanlarına mercek tutacağız. 

Ancak şunu özellikle belirtelim: en etkili performansı yaşamak, kendinizi güvende ve rahat hissetmek için yapacağınız outdoor faaliyete uygun model seçmeniz çok ama çok önemli.

Süpercross Blast GTX

Supercross Blast GTX

Kullanım alanları: Şehir içi, tüm outdoor faaliyetler, koşu, arazi/patika yollar.

Öne çıkan özellikleri: GORE-TEX, Contagrip dış taban, Ortholite, EnergyCell, Quicklace teknolojisi

Ağırlık: 340 gr. (Ortalama.)

Supercross Blast Gtx, Salomon’un tüm dünyada efsane haline gelen Speedcross modelinden ilham alarak gerçekleştirildi. Şehir içindeki gezilerde, koşularda ve otomobillerin bile giremediği engebeli patika yollarda kullanabileceğiniz bu model, ihtiyacınız olan tüm tutuşu ve korumayı sağlar.

Nefis bir yastıklama özelliği ile konfor ve rahatlık sunan Salomon Supercross Blast GTX, nefes alabilen GORE-TEX membran (zar) kullanılarak üretildi. Bu özellik sayesinde aşırı ısınma ya da aşırı sıcaklık hissedilen durumlarında kullanıcının ayağı her zaman kuru kalır.

Arazi ve patika koşullarında iyi koruma sağlayan, oldukça hafif ve dayanıklı bir model olan Supercross Blast GTX, Contagrip dış tabanı sayesinde engebeli veya çamurlu yollarda ekstra kavrama sağlar.

Orta tabanındaki EnergyCell teknolojisi sayesinde şok emici özelliği bulunan, ciddi ayak yorgunlarını önleyen Supercross Blast GTX, kullanıcının konforunu artıran Ortholite teknolojisine de sahiptir.

Supercross Blast GTX, bu özelliklere ek olarak Quicklace olarak adlandırılan, kullanıcıya ayakkabının tam ayağına göre üretilmiş hissini yaşatan bağcık teknolojisine sahiptir. Hâl böyle olunca da size, yolların tadını çıkarmak düşer. :)

Xa Pro 3D V8 GTX

Xa Pro 3D V8 GTX

Kullanım alanları: Tüm outdoor faaliyetler, sert arazi koşulları, patika yollar.

Öne çıkan özellikleri: Gore-Tex, 3D Advanced Chassis teknolojisi, OrthoLite iç taban yastığı, EVA, EnergyCell, Quicklace teknolojisi.

Ağırlık: 370 gr.

Xa Pro 3D V8 Gtx modeli günümüzde artık sembol haline gelen Xa Pro 3D GTX'in güncellenmiş halidir. Xa Pro 3D Gtx'te bulunan stabilite, yastıklama ve kavrama avantajlarının aynen korunduğu bu modelin öne çıkan iki özelliği daha hafif olması ve daha yumuşak bir taban yapısıdır. 

M&S Contagrip teknolojisi bulunan Xa Pro 3D V8 GTX, birden çok zeminde kullanım amaçlı üretilmiştir. Islak, kuru, sert ve yumuşak zeminlerin tümünde kullanıcıya denge ve güven sağlayan Xa Pro 3D V8 GTX, uzun süreli dayanıklılığa sahiptir. EnergyCell özelliği sayesinde şok zayıflatma özelliği sunan, yüksek performanslı EVA köpük malzeme kullanılan bu model, Quicklace teknolojisine sahip olduğundan ayağı tamamen kavrayarak kullanıcıya, ayakkabının tam ayağına göre üretildiği hissi verir.  Klasik ayakkabı bağı yerine kullanılan Quicklace teknolojisi ayakkabının kolay giyilip çıkarılmasına olanak sağlar.

Sensifit orta tabanı ile ekstradan güven ve sağlamlık hissi veren Xa Pro 3D V8 GTX, koruyucu topuk kaplaması ile de ekstradan koruma ve güvenlik sağlar.

Nefes alabilen, aşınmaya karşı dirençli astar kumaştan yapısı bulunan modelin, üst yüzeyi su geçirmez GORE-TEX yapıdaki membran şeklindedir. Bu sayede suya ve rüzgara karşı ekstra direnç gösteren ayakkabı, cm²’sinde bulunan dokuz milyardan fazla gözenekli yapısı ile nefes alır. GORE-TEX kumaş özelliği sayesinde içeride biriken su buharını dış ortama atan bu model kullanıcının ayağını her daim kuru tutar.

Advanced Chassis teknolojisi ile en zorlu arazi şartlarında tutarlı bir denge yapısı sağlayan Xa Pro 3D V8 GTX, engebeli ve dağlık yerlerde üst düzeyde adım kontrolü, şok emilimi, zemine tutunma ve denge istikrarı sunarak kullanıcıya maksimum seviyede konfor yaşatır.

OrthoLite iç taban yastığı, Ortholite köpük ve EVA birleşimleri ile üretilen; ayaklara serinletme, kuru tutma, hijyen, darbe emme ve konfor katkılarının tamamını sunan Xa Pro 3D V8 GTX, ayak kokusu ve mantar oluşumuna geçit vermez. Xa Pro 3D V8 GTX, taşığı tüm özelliklere rağmen hafif bir ayakkabıdır.

Hâl böyle olunca da size, sert arazi koşullarında bile performans düşürmeden hedefe ulaşmak düşer. :)

X Ultra 3 GTX

X Ultra 3 GTX

Kullanım alanları: Tüm outdoor faaliyetler, doğa yürüyüşleri (hiking), arazi koşulları, patika yollar.

Öne çıkan özellikleri: Gore-Tex, 3D Advanced Chassis, Sensifit, Contagrip, OrthoLite iç taban yastığı, EVA, EnergyCell, Quicklace teknolojisi.

Ağırlık: 360 gr.

X Ultra 3 GTX, Salomon outdoor ayakkabı modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan X Ultra 3 GORE-TEX'in geliştirilmiş bir versiyonudur. 3D Advanced Chassis şasi ile entegre edilen M&S Contagrip taban sistemi bulunan, GORE-TEX membranlı su geçirmez Sensifit teknolojisi ile üretilen X Ultra 3 GTX; Quicklace olarak bilinen; ayağı başarılı bir şekilde saran, kolay bağcık sistemine sahiptir.

Kolay giyilip çıkarılan ve bağcık cebi konforuna da sahip bu modelin astarı nefes alabilen yumuşak bir kumaştan üretilmiştir. Tüm doğa yürüyüşleri (hiking) için ideal bir model olan X Ultra 3 GTX’in iç tabanı OrthoLite, alt tabanı ise ileri derecede zemin tutuşu sağlayan Contagrip teknolojilerine sahiptir.

Speedcross 5 GTX

Speedcross 5 GTX

Kullanım alanları: Outdoor faaliyetler, koşu, doğa yürüyüşleri, ıslak ve çamurlu zeminler, dik yokuşlar, engebeli zeminler, patika yollar.

Öne çıkan özellikleri: Gore-Tex, OrthoLite iç taban yastığı, M&S Contagrip, Quicklace teknolojisi.

Ağırlık: 340 gr.

Harika bir koşu deneyimi sunan modeldir. Yumuşak ve engebeli alanlarda mükemmel bir koşu deneyimi yaşatan Speedcross 5 GTX; dik yokuşlarda, düzensiz zeminlerin tümünde ve su birikintilerinde daha iyi tutuş ve daha iyi stabilite sunacak şekilde geliştirilmiştir. GORE-TEX membran teknolojisi sayesinde tüm ıslak zeminlerde ayakları kuru ve rahat tutar.

Orta tabanında şok emici EnergyCell teknolojisi bulunan Speedcross 5 GTX’te mükemmel bir zemin tutuşu sağlamak için M&S Contagrip teknolojisi de kullanılmıştır.

XA Pro Mid GTX

XA Pro Mid GTX

Kullanım alanları: Zorlu zemin ve sert hava koşullarındaki outdoor faaliyetler, ıslak ve çamurlu zeminler, dik yokuşlar, engebeli zeminler, patika yollar.

Öne çıkan özellikleri: Gore-Tex, OrthoLite iç taban yastığı, M&S Contagrip, Quicklace, Sensifit teknolojisi.

Ağırlık: 460 gr.

Xa Pro Mid GTX modeli aktif bir outdoor yaşam tarzı olan kişiler için mükemmel tercihlerden biridir. GORE-TEX membran teknolojisi kullanılan bu model, özellikle  sonbahar ve kış aylarında yapılacak tüm outdoor aktivitelerde kullanılabilir.

Quicklace teknolojisi sayesinde kolay giyilip çıkarılan, kullanıcıya ayağına göre üretilmiş hissi veren Xa Pro Mid GTX modeli; ayağı saran Sensifit teknolojisine, aşınmaya karşı dayanıklılık sağlayarak ayağı rahat ettiren Orthholite teknolojisine ve harika bir zemin tutuşu sağlayan M&S Contagrip teknolojisine sahiptir.

Quest 4D 3 Gtx

Quest 4D 3 Gtx

Kullanım alanları: Zorlu zemin ve sert hava koşullarındaki outdoor faaliyetler, ıslak ve çamurlu zeminler, engebeli zeminler, patika yollar.

Öne çıkan özellikleri: Gore-Tex, OrthoLite iç taban yastığı, OrthoLite çorap astarı, Ortholite sünger, Molded EVA, 4D.

Ağırlık: 588 gr.

Salomon’un zorlu koşullar için tasarlanmış, çok özellikli malzemeler ve teknolojilerle donatılmış modelidir. Ayakkabı genel olarak nefes alabilen, aşınmaya karşı dirençli ve konfor sunan malzemelerden üretilmiştir.

Quest 4D 3 GTX’in parmak kısmında Protective Rubber Toe Cap adını taşıyan kauçuk bir malzeme kullanılmıştır bu, dağlık ve engebeli arazilerin tümünde tam koruma sağlar; topuk kısmındaki Protective Rubber Heel Cap ise arka kısmı koruyan kauçuk malzemedir. Topuk kısmında ekstradan bir yumuşaklık hissedilmesi için ise Heel Foam olarak tanımlanan bir sünger malzeme vardır. Su geçirmez nubuk deriden üretilen Quest 4D 3 GTX, 4D yeni nesil taban teknolojisiyle üretilmiştir.

Geri dönüşüme uygun lastik yapısıyla çevreyi koruyan, yüksek kesimi sayesinde de ayak bileklerini sabitleyip koruma sağlayan Quest 4D 3 GTX, GORE-TEX membran teknolojisiyle üretilmiştir.

Quest 4D 3 GTX’in orta tabanındaki Molded EVA hafif bir tamponlama yaparak kullanıcının dengeli durmasını sağlarken; Waterproof Bootie Construction malzeme ile de ayakkabının suya dayanıklılığı artırılmıştır. OrthoLite çorap astarı, özel Ortholite sünger ve EVA topuk tabanı bulunan Quest 4D 3 GTX her daim rahat, kuru, sağlıklı, yumuşak ve güvenli bir deneyim sunar.

Salomon Ayakkabı Teknolojileri ve Özellikleri

1- Advanced Chassis

Dağlık araziler veya patika yollarda avantaj sağlayan ileri derecede bir denge ve tetikleme teknolojisidir. Hassas bir deneyim için gerekli korumayı sağlar.

2- Gore-Tex

GORE-TEX, ayakkabının cm²’sinde 3.54 milyar adet gözenek içeren çok ince bir zardır. Ayakkabıyı kaplayan bu zar sayesinde su damlaları asla içeriye giremez. GORE-TEX zarının yüksek nefes alma kabiliyeti sayesinde su buharları ayakkabının içinde tere dönüşmeden dışarı atılır ve ayak her zaman kuru kalır. 

3- Sensifit

Ayağı güvenli ve tam bir şekilde sarmalayan teknolojinin adıdır.

4- OrthoLite

OrthoLite iç tabanlar özel bir Ortholite sünger ve EVA topuk tabanı ile kombinlenmiş haldedir. OrthoLite sünger yapı kullanıcıların ayaklarının alt kısmını konforlu bir şekilde çevreleyerek  daha kuru, daha sağlıklı ve daha konforlu hareket olanağı sağlar. Bu teknoloji zaman geçse bile bozulma yapmaz, özelliğini kaybetmez.

Ayak kokusu ve mantar oluşumuna engel olan Ortholite teknolojisi, çevre dostudur ve geri dönüştürülebilir yapıdadır.

5- EVA Shaped Footbed

EVA şekillendirilmiş tabanlık, anatomik olarak tasarlanmış destek ve yastıklama görevi görür. Kullanıcının konforunu artırır

6- Quicklace

Klasik ayakkabı bağı yerine kullanılan, kullanıcıya ayakkabının tam ayağına göre üretilmiş hissini yaşatan teknolojinin adıdır. Bu teknoloji sayesinde ayakkabı hem ayağı tam ve güvenli bir şekilde sarar hem de kolay giyilip çıkartılır.

7- M&S Contagrip

Ayakkabının zemine temas eden kısmında kullanılan teknolojinin adıdır. Farklı bir geometrik yapısı bulunan bu teknoloji sayesinde ayakkabı hem dayanıklılığı hem de ileri derecede bir zemin tutuşunu aynı anda sunar.

8- EnergyCell

Orta tabanda kullanılan şok emici bir teknolojidir. EnergyCell teknolojisi ciddi ayak yorgunluklarının önüne geçerken yaralanmaları da önler.

9- 4D

Yeni nesil taban teknolojisidir. Ayak yapısına uyumlu yapısıyla kullanıcıya ekstra konfor sağlamaya yarar.

10- Protective Rubber Toe Cap

Dağlık ve engebeli arazilerde, patika yollarda kullanıcıların parmaklarını korumak için kullanılan kauçuk malzemenin adıdır.

11- Protective Rubber Heel Cap

Ayakkabının topuk kısmında bulunan, ekstra koruma sağlayan kauçuk bir kaplamadır.

12- Heel Foam

Ayakkabının topuk kısmında ekstradan bir yumuşaklık hissedilmesi için kullanılan, süngere benzeyen yapısı bulunan bir malzemedir.

Süper Şubat Karavan Satışı - Kamperest

Süper Şubat Karavan Satışı
Yorumlar(98)

20 Adet Karavan

SÜPER İNDİRİMLE 23 ŞUBAT 2021'DE SATIŞTA!10 Adet NK RİTİM 506 KARAVAN

ritim 506 karavan

Kamperest 11.11 karavan satışı nk beşyüz 6 karavan avantajları

NK RİTİM 506 KARAVAN AVANTAJLARI

 • ■ 750 Kg Altı Ruhsattan Muaf
 • ■ Alko Şase
 • ■ Alko Fren Sistemi
 • ■ Alko Torsiyonlu Dingil Sistemi
 • ■ Alko Lastik ve Jant
 • ■ 4 Kişilik Yatak Kapasitesi 
 • ■ Cam Tavan
 • ■ Alüminyum Kompozit Dış Kabuk

10 Adet NK GÜNEŞ KARAVAN

nk güneş karavan

Kamperest 11.11 karavan satışı nk güneş karavan avantajları

NK GÜNEŞ KARAVAN AVANTAJLARI

 • ■ Fiber Dış Kabuk
 • ■ 750 Kg Altı Ruhsattan Muaf
 • ■ Alko Şaşe
 • ■ Alko Fren Sistemi
 • ■ Alko Torsiyonlu Dingil
 • ■ Alko Lastik ve Jant
 • ■ Cam Tavan
 • ■ CTB Polyester (Fiber) Dış Kabuk

11.11 karavan satışı kampanyasından karavan nasıl alırım

Kaç adet karavan satışa sunulacak?

Süper Şubat Karavan Satışı Kampanyamız'da 10 (on) adet NK Ritim 506 Çekme Karavan ve 10 (on) adet NK Güneş Çekme Karavan olmak üzere toplam 20 adet çekme karavan satışa sunulacaktır.

Karavanları ne zaman satın alabilirim?

Seçili NK Karavan modelleri sadece 23 Şubat 2021 Salı günü Kamperest.com web sitesinde satılacaktır. Karavanlar, Kamperest Instagram ve Facebook hesaplarında 23 Şubat saat 15:00'da başlayacak canlı yayın esnasında satışa açılacaktır.

Karavanları canlı yayında satın alabilir miyim?

Kampanya kapsamında Instagram veya Facebook üzerinden sipariş kabul edilmeyecektir. Canlı yayında sadece karavanların satışa açıldığı duyurulacaktır.

Karavanları mağazadan satın alabilir miyim?

Kampanya kapsamında satışı yapılacak olan karavan modelleri, kampanya fiyatı ve adedi kadar sadece Kamperest.com üzerinden satın alınabilir.

Ödemeyi nasıl yapacağım?

Ödeme sadece AKBANK hesabımıza havale/EFT yöntemiyle yapılabilir, kapıda ödeme ya da kredi kartı yoluyla açılan siparişler kabul edilmeyerek iptal edilecektir. Ödemenizi havale/EFT yöntemiyle yapacak olmanızdan dolayı havele/EFT limitinizi yükseltmeniz için banka şubenize başvurmanız gerekmektedir.

Ödemeyi siparişi açmadan önce yapabilir miyim?

23 Şubat 2021 günü Instagram ve Facebook canlı yayınında karavanların satışa açıldığı belirtilmeden önce yapılan ödemeler kabul edilmeyecek ve aynı gün iade edilecektir.

Aynı anda 2 veya daha çok karavan alabilir miyim?

Kampanya kapsamında aynı siparişte sadece 1 adet karavan sepete eklenebilir ve 1 adet karavan ödemesi kabul edilir. Ancak ayrı ayrı 2 veya daha fazla sipariş açılıp, ödemeleri de her bir sipariş için ayrı ayrı yapılırsa 2 veya daha fazla karavan alınabilir.

Karavanı satın aldıktan sonra nereden teslim alacağım?

Karavanlar, satış işlemi tamamlandıktan sonra, verilecek randevu ile Manisa'da bulunan NK Karavan firmasından teslim alınacaktır.

Kilometre (km) başına 2 ₺ + KDV nakliye ücreti NK Karavan'a nakit olarak ödenerek, alıcıyla NK Karavan arasında ayrıca imzalanacak nakliye sözleşmesi ile Manisa dışına sevkiyat yapılabilir. Bu durumda sevkiyat esnasında meydana gelebilecek zararlardan Kamperest ve NK Karavan sorumlu tutulamaz.

Karavanı ne zaman teslim alabilirim?

Karavanlar, aksesuar-donanım tercihleri ve satış sözleşmesi için NK Karavan ile yapılacak görüşme ardından, en geç 12 hafta (En geç 10-16 Mayıs 2021 haftasında) sonra teslim edilecektir.

Karavanların özelliklerinde değişiklik talep edebilir miyim?

Karavanların rengi ve duyurusu yapılan standart donanımlarla ilgili herhangi bir değişiklik talep edilemez. Ancak ilave donanım ve değişiklikler üretici firma ile anlaşıldığı takdirde ücreti karşılığında talep edilebilir. Bu durumda oluşabilecek teslimat gecikmelerinden Kamperest sorumlu değildir.

Karavan fiyatına neler dahil?

Karavan fiyatlarına ürün sayfasında belirtilen standart aksesuar ve donanımlar dahildir.

NOT: Ruhsatlandırma ve trafik ile ilgili vergi harç ve diğer yükümlülükler ile aracın sigorta işlemlerinden doğan masraflar ve teslim tutanağının imzalanıp kampanya kapsamındaki karavanın teslimatının gerçekleşmesinden sonra karavanın kullanımından doğacak borçlar ve kullanıcının kendine ya da 3. şahıslara vereceği zarar ve ziyanlar ile hukuki, cezai ve mali bütün sorumluluklar ALICI'ya ait olacaktır.

Karavan fiyatı üzerine ek ödeme yapacak mıyım?

Hayır, karavanı ürün sayfasında belirtilen aksesuar ve donanımlar ile teslim almak için herhangi bir ek ödeme yapmayacaksınız.

Karavan fiyatlarına KDV dahil mi?

Evet, yasa gereği sitemizde listelediğimiz tüm ürün fiyatlarına KDV dahildir.

Karavanı almak için siteye üye olmak zorunda mıyım?

Hayır, karavanı üye olmadan da satın alabilirsiniz.

Karavan satış işlemi nasıl gerçekleşecek?

Karavan satışında, sepette “Alışverişi Tamamla” butonuna basıp adres bilgilerini girerek ödeme aşamasına geçen kullanıcılar sadece Havale/EFT yöntemiyle ödeme yaparak rezervasyon sistemine dahil olurlar.

Ödeme tamamlanıp, satış tarafımızca onaylanana kadar, karavanların stok adedi azalmaz. Bu sebeple stok adedinden fazla kullanıcı ödeme yapmış olsa dahi karavanlar “Tükendi” durumuna geçmez.

Alışverişi tamamlayan kullanıcıları, sistem rezervasyon mantığıyla sıraya alır. Bu esnada başka kullanıcılar da olacağı için “Çantama Ekle” butonu aktif görünmeye devam eder. Belirlenen adet dahilinde web sitemizdeki sipariş sırasına göre ödemesi ilk onaylanan misafirimiz karavanı almaya hak kazanır. 15 dakika içerisinde ödemesi onaylanmayan siparişler iptal edilir.

Siz ödeme işleminizi tamamlarken sırada sizden önde ve ödemesini sizden önce tamamlayan kullanıcılar olabilir. Bu esnada sizin ödemenizden hemen önce karavan satışı onaylanırsa, satın alma gerçekleştirilemez ve ödemeniz 15 dakika içerisinde derhal iade edilir.

Söz konusu 15 dakikalık rezervasyon sistemi; ödeme sırasına giren kullanıcıların ödeme onay süreçlerinin başarısız olması durumunda, kampanyadan sıradaki kullanıcıların faydalanabilmesini sağlamaktadır.

Banka hesabı olmayan kullanıcılar da “Satın Al” butonuna basarak rezervasyon sisteminde sıraya girebilir. Fakat ödeme işlemi sadece banka hesabı ile yapılabileceği için, satın alma hakkı sırada yer alan bir sonraki kullanıcıya geçer.


en çok satan outdoor ayakkabılar

En Çok Satan 5 Outdoor Ayakkabı
Yorumlar(16)

Doğa sporlarına meraklı olanlar bilirler ki yapacakları aktivitelerde rahatlık ve performans için en önemli ekipmanlardan bir tanesi ayakkabıdır. Mevsime, ortam koşullarına ve en önemlisi ayaklara uygun bir ayakkabı seçimi yapmak çok önemlidir. Bu yazımızda siz değerli müşterilerimizin 2020 yılında en çok tercih ettiği 5 Outdoor Ayakkabı Modelini listeleyeceğiz ama öncesinde Outdoor ayakkabılar hakkında kısa bir bilgilendirme yapacağız. Hazırsanız başlayalım;

Outdoor Ayakkabı Ne Demek?

Outdoor Ayakakbılar çeşitli modelleri, kullanım alanları ve özellikleri bulunan, ayaklarınıza dış etmenlere karşı tam koruma sağlayan ayakkabı modelleridir. Trekking, dağcılık ve kampçılık gibi outdoor sporlarında gerçekleştireceğiniz faaliyetleriniz için ayaklarınızın rahatlığı ve güvenliği çok önemlidir. Outdoor Ayakkabıların sahip oldukları özellikleri daha iyi anlatabilmek adına sizin için bir liste oluşturduk;

1- Su Geçirmezlik

outdoor ayakkabılarda su geçirmezlik

Outdoor faaliyetleriniz esnasında yağmur yağması yada bir su birikintisine adım atmanız olası durumlardır dolayısı ile ayakkabınızın sizi bu tip durumlara karşı koruyor olması gerekir. Outdoor Ayakkabılara su geçirmezlik özelliği sağlayan çeşitli teknolojiler bulunmaktadır, bu teknolojilerden bir tanesi Gore-Tex’tir.

2- Dayanıklılık

outdoor ayakkabılarda dayanıklılık

Outdoor ayakkabılarda bulunması gereken en mühim özelliklerden bir tanesi de dayanıklılıktır. Outdoor sporlarında ayakkabılar günlük yaşama kıyasla çok daha zor şartlarda kullanılırlar ve haliyle çok daha dayanıklı bir yapıya sahip olmaları gerekir.

3-Hafiflik ve Rahatlık

outdoor ayakkabılarda hafiflik

Outdoor ayakkabılarda hafiflik ve rahatlık bir arada bulunmalıdır. Yürüyeceğiniz uzun yollarda ayakkabınız ne kadar hafif ve rahatsa o kadar keyif alacağınızı aklınızdan çıkarmayın.

4- Nefes Alabilirlik

outdoor ayakkabılarda nefes alma

Faaliyetleriniz esnasında ayaklarınız mutlaka terleyecektir ve eğer teriniz ayakkabının dışına atılmazsa hem koku yapacak hem de ayaklarınızın üşümesine sebebiyet verecektir. Nefes alabilen yapıda bir ayakkabı ile bu sorunun üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz.

5- Uyum

outdoor ayakkabılarda uyum

Outdoor sporları esnasında ayakkabı ile kullanıcısının uyumu çok önemlidir. Çok kaliteli ve yukarıda sıralanan tüm özellikleri taşıyor olsa bile bir ayakkabı eğer ayağınız ile uyumlu değilse tam performans vermeyecektir.

En Çok Satan Outdoor Ayakakbılar

2020 yılını geride bırakırken siz değerli müşterilerimizin en çok hangi Outdoor Ayakkabı Modellerimizi tercih ettiğinizi inceledik ve bir liste oluşturduk. İşte Kamperest’in en çok tercih edilen Outdoor Ayakkabı Modelleri;

1- Salomon X Ultra 3 GTX® Erkek Ayakkabı

salomon x ultra 3 gtx

Salomon markasının en çok tercih edilen modellerinden biri olan X Ultra 3 Model ayakkabı zorlu koşullarda ayaklarınızı korumak ve rahat ettirmek için özel olarak tasarlanmış bir model. Müşterilerimizin beğeni ve ilgisini toplayan X Ultra 3 GTX listemizin 1 numarasında yer alıyor.

2- Salomon Quest Prime GTX® Erkek Bot

quest prime gtx

Listemizin 2 numarasında yer alan Quest Prime GTX model bot dayanıklılığı ve kullanıcılarına sağladığı koruma ile kendini muadillerinden ayırıyor. Yere sağlam basmanıza yardımcı olan ve güçlü yapısı ile her türlü arazide rahatlıkla kullanılabilen Quest Prime GTX Salomon markasının en gözde botlarından.

3- The North Face Litewave Flow Lace II Kadın Ayakkabı

litewave flow lace II

The North Face markasının rahatlığı ve hafifliği ile ünlü Litewave Flow Lace II model outdoor ayakakbısı listemizde 3. Sırada yer alıyor. Outdoor sporları haricinde günlük yaşamda da rahatlıkla kullanılabilecek şıklıkta olan bu ayakkabı yürüyüş için oldukça ideal.

4- Salomon Alphacross Blast Gtx Erkek Ayakkabı

alphacross blast gtx

Salomon markasının efsane modellerinden biri olan Alphacross Blast Gtx kullanıcılarına şık görünümünün yanında oldukça yüksek performans sunuyor. Listemizin 4 numarasında yer alan bu ayakkabı outdoor sporlarında gerçekleştireceğiniz faaliyetleriniz için biçilmiş kaftan.

5- Lumberjack 2020 Flake Erkek Outdoor Bot

lumberjack flake bot

Lumberjack Flake Erkek Outdoor Bot bu listede yer alan en mütevazi ürün ancak bu sizi yanıltmasın. Tam bir fiyat performans ürünü olan Flake model bot oldukça güçlü ve sağlam bir yapıya sahip olmasıyla müşterilerimizin ilgi ve beğenisini kazandı.

en çok satan outdoor kıyafetler 2020 kamperest

En Çok Satan 5 Outdoor Kıyafet
Yorumlar(174)

Outdoor faaliyetlerinizin kalitesini ve alacağınız keyfi arttırmanın en iyi yollarından biri giydiğiniz kıyafetleri doğru seçmekten geçer. İçinde bulunduğunuz mevsim ve coğrafi faktörleri göz önünde bulundurarak kıyafet seçimlerinizi yapmanız halinde aktiviteleriniz esnasında konforunuz artacaktır. Bu yazımızda siz değerli müşterilerimize Outdoor Giyim hakkında kısa bilgiler verecek ve geride bıraktığımız 2020 yılında Kamperest’in en çok sattığı 5 Outdoor Giyim modelini listeleyeceğiz.

Outdoor Giyim Ne Demek?

Outdoor kıyafetler açık havada vücudunuzu kar, yağmur, rüzgar gibi dış etkenlere karşı koruyan ve bununla birlikte vücut ısınızın belirli bir seviyenin altına düşmesini engelleyerek konforunuzu arttıran ürünlerdir. Outdoor Giyim’in ne demek olduğunu daha net anlatabilmek adına Outdoor Kıyafetlerde bulunması gereken bazı özellikleri sizin için listeledik;

1- Su Geçirmezlik

outdoor giyim su geçirmezlik

Outdoor giyim ürünlerinin sahip olması gereken en önemli özelliklerden biri hiç şüphesiz su geçirmezliktir. Özellikle yağmurun sık yağdığı bir mevsim yada coğrafyada bulunuyor iseniz su geçirmezliğe sahip bir yağmurluk kullanmanız şarttır. Su geçirmez yağmurluk teknolojisini merak eden okuyucularımızın Su ve Rüzgar Geçirmez Mont Nedir, Nasıl Kuru Tutar? başlıklı yazımıza göz atmalarını tavsiye ederiz.

2- Nefes Alabilirlik

outdoor giyim nefes alabilirlik

Bir Outdoor giyim ürününün en az su geçirmezlik kadar önemli olan bir diğer özelliği ise nefes alabilir bir yapıda olmasıdır. Eğer gerçekleştirdiğiniz aktiviteler esnasında vücudunuzun ürettiği ter kıyafetin dışına atılmaz ise terlemeniz ile üşümeniz arasında uzun bir süre olmayacaktır.

3- Isı Yalıtımı

outdoor giyimde ısı yalıtımı

Outdoor giyimlerin mutlaka sahip olması gereken özelliklerden biride ısı yalıtımıdır. Aktivitelerinizi gerçekleştireceğiniz coğrafya ve mevsime göre değişmekle birlikte ısı yalıtımı sağlayan mont, polar gibi ürünler hayati derecede öneme sahip olabilirler. Isı yalıtımına sahip kıyafetler vücut sıcaklığınızı koruyarak size aktiviteleriniz esnasında konfor sağlarlar.

4- Rüzgar Geçirmezlik

outdoor giyimde rüzgar geçirmezlik

Çoğu insan rüzgar geçirmezliği çok önemsemez ancak rüzgar geçirmezlik outdoor aktiviteleriniz için büyük bir öneme sahiptir. Vücudunuza rüzgarın nüfus etmesi üşümenize dolayısıyla konforunuzun bozulmasına sebep olacaktır. Şunu da eklemeliyiz ki gerçek anlamda su geçirmez olan montların tamamı aynı zamanda rüzgar geçirmez özelliğe de sahiptir.

5- Çabuk Kuruma

outdoor giyimde çabuk kuruma

Çabuk kuruma özelliğine sahip outdoor giyimler yağışın bol olduğu mevsim ve bölgelerde işinize çok yarayacaktır. Örneğin bir outdoor pantolonun su geçirmezlik özelliği olsa dahi eğer çabuk kuruma özelliği yok ise bu durum üşümenize sebebiyet verebilir. Çabuk kuruma özelliğine sahip bir pantolonda böyle bir sorun ile karşılaşmazsınız.

6- Hafiflik

outdoor giyimde hafiflik

Outdoor kıyafetlerde ağırlık/hafiflik oldukça önemli bir konudur. Outdoor faaliyetleri esnasında çoğu insan uzun süreler boyunca yürür dolayısı ile en ufak ağırlık dahi bu uzun yolculuklarda bir hayli can sıkıcı olabilir.

En Çok Satan Outdoor Kıyafetler

Geride bıraktığımız 2020 yılında siz değerli müşterilerimizin en çok tercih ettikleri Outdoor Giyim modellerini inceledik ve bir liste oluşturduk. İşte Kamperest’in en çok tercih edilen 5 Outdoor Giyim Modeli;

1- The North Face Quest Triclimate Erkek Mont

The North Face Quest Triclimate Erkek Mont

The North Face markasının efsane mont modeli Quest Triclimate erkek mont müşterilerimiz tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor. Listenin tartışmasız 1 numarası olan Quest mont mükemmel su geçirmezliği ve ısı yalıtımı ile ön plana çıkıyor.

2- Helly Hansen Slope Kadın Polar

helly hansen slope polar

Helly Hansen markasının en popüler polar modellerinden olan Slope Polar listemizde 2. Sırada yer alıyor. Nefes alabilir özelliği ve sağladığı ısı yalıtımı ile müşterilerimizin beğenisini ve ilgisini kazanan Slope model polar yumuşak yapısı ile de bir adım önde.

3- The North Face Evolve II Triclimate Kadın Mont

The North Face Evolve II Triclimate Kadın Mont

Su geçirmez ve nefes alabilir kumaş teknolojisinin geldiği son noktanın ürünlerinden biri olan The North Face Evolve II Triclimate Kadın Mont müşterilerimiz tarafından oldukça seviliyor ve ilgi görüyor.

4- Guntack Rock Yarım Fermuar Erkek Polar

guntack rock polar

Kamperest’in kendi üretimi olan Rock Yarım Fermuar Erkek Polar 2020 yılında müşterilerimiz tarafından oldukça ilgi gören ve sevilen bir ürün olmayı başardı. Nefes alabilir yapısı ve ısı yalıtımı ile sizi sıcak tutarken aynı zamanda terinizi dışarı atmanıza yardımcı olan Rock Polar kaliteli kumaş yapısı ile listede 4 numarada yer alıyor.

5- Guntack Softshell Erkek Mont

guntack softshell mont

Kamperest’in kendi üretimi olan Softshell Erkek Mont iki farklı renk/kamuflaj seçeneği ile çok beğenilen modellerden biri olmayı başardı. Yağmura/suya karşı direnci ve sağladığı ısı yalıtımı sayesinde listemizin son sırasında yer alıyor. 

Kamp Çadırı Isıtımı

Çadır Nasıl Isıtılır?
Yorumlar(590)

Sonbahar ve kış aylarında kampçıların en çok zorlandıkları ve çözüm aradıkları konulardan biri ısınma sorunudur. Bu yazımızda siz değerli müşterilerimize çadırınızın içerisinde nasıl sıcak bir ortam oluşturabileceğinizi ve kendinizi nasıl sıcak tutabileceğinizi anlatacağız. Uyku tulumu ve içlik gibi malzemelerin öneminden bahsedecek ve kış kampı için gerekli olduğunu düşündüğümüz bazı tavsiyeler vereceğiz.

Çadırı Sıcak Tutmak İçin Neler Yapılabilir?

1- Taş ile Isıtma

Çadırınızı soğuk havalarda taş yardımıyla ısıtabileceğinizi biliyor muydunuz? Yapmanız gereken şey çok basit, ısıtılmış taşları çadırınızın içerisine taşımak. Isınmış taşlar eğer doğrudan çadırın içerisine taşınırlarsa çadırınızı eritebilir, ayrıca uğrayacakları ısı kaybı ile soğuğun tekrar hissedilmesi çok uzun sürmeyecektir. Taşların çadırınıza zarar vermemesi ve daha uzun süre ısıtması için kullanılan bazı yöntemler vardır. Bu yöntemlerden en etkili olan taşları alüminyum folyo ile sarmaktır. Bu sayede taşlarınızın 6-8 saat boyunca sıcak kalacak ve çadırınızı ısıtmaya devam edecektir.

taş ile çadır ısıtma

2- Mum ile Isıtma

Kampçılar tarafında sıklıkla kullanılan ve oldukça pratik olan bu yöntem aynı zamanda büyük bir dikkat gerektiriyor. Çadırın içerisinde mum yakarak ısınabilirsiniz ancak son derece dikkatli davranmanız gerekiyor çünkü mumun devrilmesi durumunda çadırınızın yanacaktır. Bu yöntemi kullanırken yakacağınız mumları örneğin bir tencerenin içerisine koymak iyi bir fikir olabilir.

Mumları korunaklı şekilde yerleştirmenin bir diğer yöntemi ise teneke bir kutunun üstünü kesip mumları içerisine yerleştirmek olabilir. Bu yöntem ile teneke kutu koruma sağlamasının yanında bir reflektör gibi ısıyı yansıtacak ve daha iyi bir ısıtma sağlayacaktır.

mum ile ısıtma

Not: Bu yöntemin kullanılabilir olması için teneke kutunun mumlardan büyük olmasına ve havalandırma pencerelerinden en az birini açık bırakılmasına dikkat ediniz.

3- Toprak ile Isıtma

Bu yöntem oldukça eski ve güvenilir bir yöntemdir. Çadırınızı kuracağınız yeri belirledikten sonra o bölgede büyük bir ateş yakmanız gerekir. Ateş belli bir süre yandıktan sonra oluşan közleri toprak ile örtüp, yere kuru yapraklardan bir örtü sermeniz gerekir. Daha sonrasında çadırınızı bu bölgeye kurabilir ve gece boyu sıcak bir ortamda konaklayabilirsiniz.

toprak ile ısıtma

4- Kamp Sobası ile Isıtma

Geleneksel yöntemlerden bahsettiğimize göre artık teknolojinin nimetlerinden de faydalanabiliriz. Kamp sobaları çeşitli şekillerde çalışır, kimi kömür yada odun yakarak çalışırken kimi kartuş ile çalışır. Odun yada kömür ile çalışan sobaları çadır içerisinde kullanabilmek için çadırın boru çıkış yeri olmalıdır ancak kartuş ile çalışan sobalarda böyle bir gereksinim yoktur.

Bunun yanında kömür ile çalışan sobalar çadırı kartuş ile çalışan sobalara kıyasla çok daha iyi ısıtmaktadır. Büyük ve boru çıkış yeri bulunan çadırlar için soba (zahmetini bir kenara bırakacak olursak) daha mantıklı bir seçim olacaktır diğer yandan küçük çadırlar için kartuş ile çalışan çadır sobaları çok daha kullanışlıdır.

kamp sobası ile ısıtma

Not: Yukarıda yer alan çadır ısıtma yöntemleri dikkaatli olunmaması halinde tehlikeli bir hale gelebilir, tecrübesiz bir kampçıysanız yada yöntemleri daha önce denemediyseniz dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Kampta Isınmak İçin Gerekli Malzemeler

1- Uyku Tulumu

Uyku tulumu kış kampı yapmayı düşünen bir kampçı için en önemli ekipmanların başında gelir. Soğuk bir gecede en yakın dostunuz haline gelecek olan uyku tulumunuzu doğru seçmeniz kamp maceranızdan maksimum keyif alabilmeniz için çok önemlidir. Türkiye’de kamp yapmayı düşünen kampçılar için ekstrem derecesi en az -10C olan bir uyku tulumu yeterli olacaktır.

2- Termal İçlik ve Çorap

Termal içlik ve çoraplar kamp maceralarınız esnasında gerçekleştireceğiniz aktiviteleriniz için oldukça elzemdir. Termal olmayan bir içlik ve çorap ile uzun ve yorucu olacak bir yolculuğa çıktığınızı düşünün, ayaklarınız ve vücudunuz mutlaka terleyecektir ve teriniz içliğinizden dışarı çıkamayacaktır. Dolayısıyla teriniz üstünüzde kuruyacak ve bu durum havayı olduğundan çok daha soğuk hissetmenize sebep olacaktır.

Termal içlikler sağladıkları ısı yalıtımının yanı sıra nefes alabilir bir yapıya da sahip olurlar ve terinizin dışarıya çıkmasına izin verirler. Bu durum uyku esnasında da işinize oldukça yarayacaktır.

termal içlik

3- Şişme Yatak ve/veya Mat

Şişme yataklar ve matlar temelde aynı işlevi görürler; Uyku tulumunuzun dolayısıyla sizin çadırın tabanı ile olan temasınızı kesmek ve nispeten yumuşak bir zemin sağlamak. Uyku tulumunun çadırın tabanı ile olan bağlantısının kesilmesi ısı yalıtımının arması anlamına gelir. Yumuşak zemin ise çok daha konforlu bir uyku. Dolayısıyla kamp maceralarınız esnasında sıcak ve rahat bir uyku için şişme yatak ve/veya mat çok önemlidir.

kamp matı

4- Kıyafet

Kış kampı yaparken gece soğuğunda üşümemek için yapmanız gerekenler arasında en çok önem arz eden konulardan biride giydiğiniz kıyafetlere dikkat etmektir. Sadece çadırın dışarısında aktivitelerinizi gerçekleştirirken değil çadırda uyurken de kıyafetler çok önemlidir. The North Face gibi Outdoor Giyim markalarının ısı yalıtımını maksimuma çıkarmak için üretmiş oldukları ürünleri tercih etmek kamp eğlencenizi arttıracaktır.

kışlık mont

5- Isı Paketi

Isı Paketleri kullanımı çok kolay olan ve gerçekten ısınmanıza yardımcı olan ürünlerdir. Acil bir durumla karşılaşmanız halinde (Örneğin anlık hava değişimi) yanınızda olmasını isteyeceğiniz önemli bir malzemedir. Kış kampı yapan herkeste mutlaka bulunması gerekir.

ısı paketi

Kış Kampı İçin Tavsiyeler

1- Üşüyene Kadar Beklemeyin

Üstünüze bir katman daha kıyafet giymek için üşüyene kadar beklemeyin. Havanın soğuyacağı belli olan akşam saatleri geldiğinde vücudunuzun üşümesine izin vermeden soğuğa karşı gerekli önlemleri alın. Katmanlı giyinmenin detaylarını öğrenmek isterseniz Outdoor Giyim Temelleri: Katmanlama başlıklı yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

2- Termal İçlik Giyin

Termal içlikler kış kampları için neredeyse olmazsa olmazdır. Soğuğa karşı uyku tulumu ile birlikte en yakın dostunuz içliğiniz olacaktır. Nefes alabilir yapıda olan içlikleri tercih etmekte çok önemlidir.

3- Uyku Tulumunuzu İyi Seçin

Uyku tulumu bir kampçının soğuğa karşı en yakın dostudur. Doğru uyku tulumunu tercih etmek hayati derecede önem taşır. Unutmayın, gece sıcak ve rahat bir uyku uyuyamazsanız kamp maceranızdan alacağınız keyif azalacaktır.

4- Üşümüş Halde Yatmayın

Halihazırda üşümüş bir şekilde uyumaya kalkarsanız zaten soğuk olan vücudunuz uyku tulumunun içerisinde ısınmakta zorlanacaktır buda gece boyunca üşümenize sebep olacaktır. Bu durumun önüne geçmek için kamp ateşinin önünde ısındıktan sonra yatmaya gitmek mantıklı olacaktır.

 5- Tek Kullanımlık Isı Paketi Kullanın

Tek kullanımlık Isı Paketleri gerçekten kullanışlı ve anında etki gösteren ürünlerdir. Kamp yapmaya giderken acil durumlar için yanınızda mutlaka bulundurun.

6- Gereğinden Büyük Çadır Kullanmayın

Gerektiğinden büyük bir çadır kullanmak özellikle kış kampı için hiç iyi bir fikir değildir aksine çadır ne kadar küçük olursa ısıtmakta o kadar kolay olur. Kendinize ve beraberinizdekilere yetecek kadar bir çadır kullanmanız en ideali olacaktır, ne küçük ne büyük.

7- Taşınabilir Isıtıcılar Dikkatli Kullanın

Yanınızda elektrikli, kartuşlu yada benzinli bir ısıtıcı götürdüyseniz kamp ortamında bu ürünlerin dikkatli kullanılması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Bir anlık dikkatsizlik ile çadırınızı, eşyalarınızı ve belki de bir ormanın yanmasına sebep olabileceğinizi unutmayın.