Blog

kamp çantası nasıl hazırlanır, nasıl yerleştirilir.

Kamp Çantası Nasıl Hazırlanır, Nasıl Yerleştirilir?
Yorumlar(217)

Kamp çantası hazırlamak dünyanın en kolay işlerinden biridir, tek bir şartla: inceliklerini bilirseniz. Çadır, mat, uyku tulumu, fotoğraf makinesi, ilkyardım seti, yedek kıyafetler, kamp ocağı, temizlik malzemeleri, yemek gereçleri, yiyecekler… Aşağı yukarı hepimizin sırt çantası bu malzemelerle dolu.

Peki ama en doğru şekilde kamp çantası nasıl hazırlanır, kamp çantasını yerleştirirken hangi malzeme nereye konmalı, düzenlerken nelere dikkat etmek gerekir?

7 Adımda Kamp Çantası Nasıl Hazırlanır?

Kamp çantası nasıl hazırlanır kısmına geçmeden önce şunu her zaman olduğu gibi hatırlatalım: Ekipman seçiminde planlı davranıp gerçekten kullanacağınız şeyleri yanınıza almaya özen gösterin, aksi halde fazlalıklar size yol boyu yük olacaktır. Bunun için Kamp Nasıl Yapılır adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Evet, yüklerimizden arındıysak başlayalım.

1) Kamp Malzemelerini Gruplara Ayırın

kamp malzemelerini gruplara ayırın

Kamp çantanızı yerleştirmeye başlamadan önce birbirine benzer, aynı grupta yer alan malzemeleri bir araya toplayın ve mümkünse bir file veya bez bir torbaya koyun. Kıyafetler, mutfak gereçleri, elektronik eşyalar gibi gruplamalar yapabilirsiniz.

2) Ağırlığı her zaman çantanın ortasına verin.

ağırlığı her zaman kamp çantasının ortasına verin

Çadır, çadır malzemeleri, kamp ocağı gibi diğer malzemelere oranla daha ağır olan tüm malzemelerinizi çantanızın ortasına, sırt kısmına yakın olacak şekilde (ana bölme) yerleştirmelisiniz. Bu sayede ağırlık merkezini sırtta toplamış olacaksınız. Bu, yürürken eşyalarınızın çanta içinde sallanmamasına, yer değiştirmemesine ve gereksiz enerji tüketmemenize yarayacaktır.

3) Hafif ve hacimli malzemeleri çantanın en altına koyun.

hafif ve hacimli malzemeleri çantanın en altına koyun

Uyku tulumu hatta bazı yedek kıyafetler gibi üzerine binen yüklerle sıkışarak daha az yer kaplayacak şeyleri her zaman çantanın en alt kısmına koyun. Bunu uygularken ağırlık merkezini bozmamaya özen gösterin.

4) Yol boyunca kullanılacak malzemeleri çantanın en üst kısmına koyun.

yol boyunca kullanılacak malzemeleri çantanın en üstüne koyun

Kamp alanına gidene kadar sık kullanacağınız malzemeleri her zaman çantanın en üst kısmına koyun. Bu bölüme harita, atıştırmalıklar, fotoğraf makinesi, ilkyardım seti ve fener gibi acil durumlarda ya da isteğe bağlı kullanmayı tercih ettiğiniz her şeye kolayca ulaşabilirsiniz.

5) Yürürken kullanmanız gereken malzemeleri ya da ufak tefek araç gereçleri çantanın bel kısmına yerleştirin.

yürürken kullanmanız gereken araç gereçleri bel kısmına yerleştirin

Yara bandı, gözlük, bandana, pil, cep telefonu ve düdük gibi malzemeler için çantanızın bel kısmındaki bölümleri tercih etmelisiniz. Bu bölümdeki malzemelere ulaşmak için çantanızı sırtınızdan indirmenize gerek kalmayacak. Dolayısıyla yürürken fermuarı açıp almayı isteyeceğiniz, ufak tefek ne varsa bu bölüm tam da onlar için.

6) Ağırlık merkezine denk gelmedikçe çantanın dış kısmındaki askılara ağır ekipmanlar asmayın.

kamp çantası nasıl hazırlanır

Çantanızın en alt kısmında bulunan askılara çadır veya uyku tulumunu bağlayabilirsiniz; bu dengenizi bozmaz. Ancak çantanızın etrafında bulunan askı yerlerine hacimli şeyler asarsanız yürüyüş boyunca sallanacakları için dengenizi de gereksiz yere bozacaktır. Bu da yol boyunca yürüyüş performansınızı olumsuz etkiler.

7- Ağırlık merkezini sırtınıza en yakın ve en orta noktaya denk getirin.

kamp çantası nasıl yerleştirilir - kamperest

Kamp çantası hazırlarken dikkat edilmesi gereken en önemli kural sırt kısmına koyduğunuz malzemelerdir. Çantanın sırt kısmına en ağır eşyaları koyduğunuzdan emin olun, çünkü bu omurga sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Eğer buraya kadar her şeyi doğru yaptığınıza eminseniz çantanızı sırtınıza takın ve şuna bakın: çanta ile sırtınız arasında boşluk kalıyor mu? Cevabınız mutlaka “evet” olmalı. Bir - iki parmaklık boşluk bırakmak sırtınızın yürüyüş boyunca hava almasını sağlayacak.

İlgili Blog Yazıları:

salomon ayakkabı teknolojileri ve faydaları

Salomon Ayakkabı Modelleri ve Teknolojileri
Yorumlar(15)

Salomon outdoor ayakkabı modelleri, hem tasarım hem de üretim aşamasında hafiflik, rahatlık ve sağlamlık unsurları dikkate alınarak üretiliyor. Outdoor ayakkabılarda en çok aranan özellikler arasında da yer alan bu 3 unsur, kullanıcıların tüm doğa koşullarında güvende hissetmelerini sağlarken, etkili ve yüksek performansın da önünü açıyor.

Buradan hareketle, bu yazımızda Salomon outdoor ayakkabı modelleri arasından öne çıkanlara biraz daha yakından bakacağız. Sizin için seçtiğimiz Salomon ayakkabı modellerinin teknolojilerine, sağladığı konforlara ve kullanım alanlarına mercek tutacağız. 

Ancak şunu özellikle belirtelim: en etkili performansı yaşamak, kendinizi güvende ve rahat hissetmek için yapacağınız outdoor faaliyete uygun model seçmeniz çok ama çok önemli.

Süpercross Blast GTX

Supercross Blast GTX

Kullanım alanları: Şehir içi, tüm outdoor faaliyetler, koşu, arazi/patika yollar.

Öne çıkan özellikleri: GORE-TEX, Contagrip dış taban, Ortholite, EnergyCell, Quicklace teknolojisi

Ağırlık: 340 gr. (Ortalama.)

Supercross Blast Gtx, Salomon’un tüm dünyada efsane haline gelen Speedcross modelinden ilham alarak gerçekleştirildi. Şehir içindeki gezilerde, koşularda ve otomobillerin bile giremediği engebeli patika yollarda kullanabileceğiniz bu model, ihtiyacınız olan tüm tutuşu ve korumayı sağlar.

Nefis bir yastıklama özelliği ile konfor ve rahatlık sunan Salomon Supercross Blast GTX, nefes alabilen GORE-TEX membran (zar) kullanılarak üretildi. Bu özellik sayesinde aşırı ısınma ya da aşırı sıcaklık hissedilen durumlarında kullanıcının ayağı her zaman kuru kalır.

Arazi ve patika koşullarında iyi koruma sağlayan, oldukça hafif ve dayanıklı bir model olan Supercross Blast GTX, Contagrip dış tabanı sayesinde engebeli veya çamurlu yollarda ekstra kavrama sağlar.

Orta tabanındaki EnergyCell teknolojisi sayesinde şok emici özelliği bulunan, ciddi ayak yorgunlarını önleyen Supercross Blast GTX, kullanıcının konforunu artıran Ortholite teknolojisine de sahiptir.

Supercross Blast GTX, bu özelliklere ek olarak Quicklace olarak adlandırılan, kullanıcıya ayakkabının tam ayağına göre üretilmiş hissini yaşatan bağcık teknolojisine sahiptir. Hâl böyle olunca da size, yolların tadını çıkarmak düşer. :)

Xa Pro 3D V8 GTX

Xa Pro 3D V8 GTX

Kullanım alanları: Tüm outdoor faaliyetler, sert arazi koşulları, patika yollar.

Öne çıkan özellikleri: Gore-Tex, 3D Advanced Chassis teknolojisi, OrthoLite iç taban yastığı, EVA, EnergyCell, Quicklace teknolojisi.

Ağırlık: 370 gr.

Xa Pro 3D V8 Gtx modeli günümüzde artık sembol haline gelen Xa Pro 3D GTX'in güncellenmiş halidir. Xa Pro 3D Gtx'te bulunan stabilite, yastıklama ve kavrama avantajlarının aynen korunduğu bu modelin öne çıkan iki özelliği daha hafif olması ve daha yumuşak bir taban yapısıdır. 

M&S Contagrip teknolojisi bulunan Xa Pro 3D V8 GTX, birden çok zeminde kullanım amaçlı üretilmiştir. Islak, kuru, sert ve yumuşak zeminlerin tümünde kullanıcıya denge ve güven sağlayan Xa Pro 3D V8 GTX, uzun süreli dayanıklılığa sahiptir. EnergyCell özelliği sayesinde şok zayıflatma özelliği sunan, yüksek performanslı EVA köpük malzeme kullanılan bu model, Quicklace teknolojisine sahip olduğundan ayağı tamamen kavrayarak kullanıcıya, ayakkabının tam ayağına göre üretildiği hissi verir.  Klasik ayakkabı bağı yerine kullanılan Quicklace teknolojisi ayakkabının kolay giyilip çıkarılmasına olanak sağlar.

Sensifit orta tabanı ile ekstradan güven ve sağlamlık hissi veren Xa Pro 3D V8 GTX, koruyucu topuk kaplaması ile de ekstradan koruma ve güvenlik sağlar.

Nefes alabilen, aşınmaya karşı dirençli astar kumaştan yapısı bulunan modelin, üst yüzeyi su geçirmez GORE-TEX yapıdaki membran şeklindedir. Bu sayede suya ve rüzgara karşı ekstra direnç gösteren ayakkabı, cm²’sinde bulunan dokuz milyardan fazla gözenekli yapısı ile nefes alır. GORE-TEX kumaş özelliği sayesinde içeride biriken su buharını dış ortama atan bu model kullanıcının ayağını her daim kuru tutar.

Advanced Chassis teknolojisi ile en zorlu arazi şartlarında tutarlı bir denge yapısı sağlayan Xa Pro 3D V8 GTX, engebeli ve dağlık yerlerde üst düzeyde adım kontrolü, şok emilimi, zemine tutunma ve denge istikrarı sunarak kullanıcıya maksimum seviyede konfor yaşatır.

OrthoLite iç taban yastığı, Ortholite köpük ve EVA birleşimleri ile üretilen; ayaklara serinletme, kuru tutma, hijyen, darbe emme ve konfor katkılarının tamamını sunan Xa Pro 3D V8 GTX, ayak kokusu ve mantar oluşumuna geçit vermez. Xa Pro 3D V8 GTX, taşığı tüm özelliklere rağmen hafif bir ayakkabıdır.

Hâl böyle olunca da size, sert arazi koşullarında bile performans düşürmeden hedefe ulaşmak düşer. :)

X Ultra 3 GTX

X Ultra 3 GTX

Kullanım alanları: Tüm outdoor faaliyetler, doğa yürüyüşleri (hiking), arazi koşulları, patika yollar.

Öne çıkan özellikleri: Gore-Tex, 3D Advanced Chassis, Sensifit, Contagrip, OrthoLite iç taban yastığı, EVA, EnergyCell, Quicklace teknolojisi.

Ağırlık: 360 gr.

X Ultra 3 GTX, Salomon outdoor ayakkabı modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan X Ultra 3 GORE-TEX'in geliştirilmiş bir versiyonudur. 3D Advanced Chassis şasi ile entegre edilen M&S Contagrip taban sistemi bulunan, GORE-TEX membranlı su geçirmez Sensifit teknolojisi ile üretilen X Ultra 3 GTX; Quicklace olarak bilinen; ayağı başarılı bir şekilde saran, kolay bağcık sistemine sahiptir.

Kolay giyilip çıkarılan ve bağcık cebi konforuna da sahip bu modelin astarı nefes alabilen yumuşak bir kumaştan üretilmiştir. Tüm doğa yürüyüşleri (hiking) için ideal bir model olan X Ultra 3 GTX’in iç tabanı OrthoLite, alt tabanı ise ileri derecede zemin tutuşu sağlayan Contagrip teknolojilerine sahiptir.

Speedcross 5 GTX

Speedcross 5 GTX

Kullanım alanları: Outdoor faaliyetler, koşu, doğa yürüyüşleri, ıslak ve çamurlu zeminler, dik yokuşlar, engebeli zeminler, patika yollar.

Öne çıkan özellikleri: Gore-Tex, OrthoLite iç taban yastığı, M&S Contagrip, Quicklace teknolojisi.

Ağırlık: 340 gr.

Harika bir koşu deneyimi sunan modeldir. Yumuşak ve engebeli alanlarda mükemmel bir koşu deneyimi yaşatan Speedcross 5 GTX; dik yokuşlarda, düzensiz zeminlerin tümünde ve su birikintilerinde daha iyi tutuş ve daha iyi stabilite sunacak şekilde geliştirilmiştir. GORE-TEX membran teknolojisi sayesinde tüm ıslak zeminlerde ayakları kuru ve rahat tutar.

Orta tabanında şok emici EnergyCell teknolojisi bulunan Speedcross 5 GTX’te mükemmel bir zemin tutuşu sağlamak için M&S Contagrip teknolojisi de kullanılmıştır.

XA Pro Mid GTX

XA Pro Mid GTX

Kullanım alanları: Zorlu zemin ve sert hava koşullarındaki outdoor faaliyetler, ıslak ve çamurlu zeminler, dik yokuşlar, engebeli zeminler, patika yollar.

Öne çıkan özellikleri: Gore-Tex, OrthoLite iç taban yastığı, M&S Contagrip, Quicklace, Sensifit teknolojisi.

Ağırlık: 460 gr.

Xa Pro Mid GTX modeli aktif bir outdoor yaşam tarzı olan kişiler için mükemmel tercihlerden biridir. GORE-TEX membran teknolojisi kullanılan bu model, özellikle  sonbahar ve kış aylarında yapılacak tüm outdoor aktivitelerde kullanılabilir.

Quicklace teknolojisi sayesinde kolay giyilip çıkarılan, kullanıcıya ayağına göre üretilmiş hissi veren Xa Pro Mid GTX modeli; ayağı saran Sensifit teknolojisine, aşınmaya karşı dayanıklılık sağlayarak ayağı rahat ettiren Orthholite teknolojisine ve harika bir zemin tutuşu sağlayan M&S Contagrip teknolojisine sahiptir.

Quest 4D 3 Gtx

Quest 4D 3 Gtx

Kullanım alanları: Zorlu zemin ve sert hava koşullarındaki outdoor faaliyetler, ıslak ve çamurlu zeminler, engebeli zeminler, patika yollar.

Öne çıkan özellikleri: Gore-Tex, OrthoLite iç taban yastığı, OrthoLite çorap astarı, Ortholite sünger, Molded EVA, 4D.

Ağırlık: 588 gr.

Salomon’un zorlu koşullar için tasarlanmış, çok özellikli malzemeler ve teknolojilerle donatılmış modelidir. Ayakkabı genel olarak nefes alabilen, aşınmaya karşı dirençli ve konfor sunan malzemelerden üretilmiştir.

Quest 4D 3 GTX’in parmak kısmında Protective Rubber Toe Cap adını taşıyan kauçuk bir malzeme kullanılmıştır bu, dağlık ve engebeli arazilerin tümünde tam koruma sağlar; topuk kısmındaki Protective Rubber Heel Cap ise arka kısmı koruyan kauçuk malzemedir. Topuk kısmında ekstradan bir yumuşaklık hissedilmesi için ise Heel Foam olarak tanımlanan bir sünger malzeme vardır. Su geçirmez nubuk deriden üretilen Quest 4D 3 GTX, 4D yeni nesil taban teknolojisiyle üretilmiştir.

Geri dönüşüme uygun lastik yapısıyla çevreyi koruyan, yüksek kesimi sayesinde de ayak bileklerini sabitleyip koruma sağlayan Quest 4D 3 GTX, GORE-TEX membran teknolojisiyle üretilmiştir.

Quest 4D 3 GTX’in orta tabanındaki Molded EVA hafif bir tamponlama yaparak kullanıcının dengeli durmasını sağlarken; Waterproof Bootie Construction malzeme ile de ayakkabının suya dayanıklılığı artırılmıştır. OrthoLite çorap astarı, özel Ortholite sünger ve EVA topuk tabanı bulunan Quest 4D 3 GTX her daim rahat, kuru, sağlıklı, yumuşak ve güvenli bir deneyim sunar.

Salomon Ayakkabı Teknolojileri ve Özellikleri

1- Advanced Chassis

Dağlık araziler veya patika yollarda avantaj sağlayan ileri derecede bir denge ve tetikleme teknolojisidir. Hassas bir deneyim için gerekli korumayı sağlar.

2- Gore-Tex

GORE-TEX, ayakkabının cm²’sinde 3.54 milyar adet gözenek içeren çok ince bir zardır. Ayakkabıyı kaplayan bu zar sayesinde su damlaları asla içeriye giremez. GORE-TEX zarının yüksek nefes alma kabiliyeti sayesinde su buharları ayakkabının içinde tere dönüşmeden dışarı atılır ve ayak her zaman kuru kalır. 

3- Sensifit

Ayağı güvenli ve tam bir şekilde sarmalayan teknolojinin adıdır.

4- OrthoLite

OrthoLite iç tabanlar özel bir Ortholite sünger ve EVA topuk tabanı ile kombinlenmiş haldedir. OrthoLite sünger yapı kullanıcıların ayaklarının alt kısmını konforlu bir şekilde çevreleyerek  daha kuru, daha sağlıklı ve daha konforlu hareket olanağı sağlar. Bu teknoloji zaman geçse bile bozulma yapmaz, özelliğini kaybetmez.

Ayak kokusu ve mantar oluşumuna engel olan Ortholite teknolojisi, çevre dostudur ve geri dönüştürülebilir yapıdadır.

5- EVA Shaped Footbed

EVA şekillendirilmiş tabanlık, anatomik olarak tasarlanmış destek ve yastıklama görevi görür. Kullanıcının konforunu artırır

6- Quicklace

Klasik ayakkabı bağı yerine kullanılan, kullanıcıya ayakkabının tam ayağına göre üretilmiş hissini yaşatan teknolojinin adıdır. Bu teknoloji sayesinde ayakkabı hem ayağı tam ve güvenli bir şekilde sarar hem de kolay giyilip çıkartılır.

7- M&S Contagrip

Ayakkabının zemine temas eden kısmında kullanılan teknolojinin adıdır. Farklı bir geometrik yapısı bulunan bu teknoloji sayesinde ayakkabı hem dayanıklılığı hem de ileri derecede bir zemin tutuşunu aynı anda sunar.

8- EnergyCell

Orta tabanda kullanılan şok emici bir teknolojidir. EnergyCell teknolojisi ciddi ayak yorgunluklarının önüne geçerken yaralanmaları da önler.

9- 4D

Yeni nesil taban teknolojisidir. Ayak yapısına uyumlu yapısıyla kullanıcıya ekstra konfor sağlamaya yarar.

10- Protective Rubber Toe Cap

Dağlık ve engebeli arazilerde, patika yollarda kullanıcıların parmaklarını korumak için kullanılan kauçuk malzemenin adıdır.

11- Protective Rubber Heel Cap

Ayakkabının topuk kısmında bulunan, ekstra koruma sağlayan kauçuk bir kaplamadır.

12- Heel Foam

Ayakkabının topuk kısmında ekstradan bir yumuşaklık hissedilmesi için kullanılan, süngere benzeyen yapısı bulunan bir malzemedir.

Süper Şubat Karavan Satışı - Kamperest

Süper Şubat Karavan Satışı
Yorumlar(98)

20 Adet Karavan

SÜPER İNDİRİMLE 23 ŞUBAT 2021'DE SATIŞTA!10 Adet NK RİTİM 506 KARAVAN

ritim 506 karavan

Kamperest 11.11 karavan satışı nk beşyüz 6 karavan avantajları

NK RİTİM 506 KARAVAN AVANTAJLARI

 • ■ 750 Kg Altı Ruhsattan Muaf
 • ■ Alko Şase
 • ■ Alko Fren Sistemi
 • ■ Alko Torsiyonlu Dingil Sistemi
 • ■ Alko Lastik ve Jant
 • ■ 4 Kişilik Yatak Kapasitesi 
 • ■ Cam Tavan
 • ■ Alüminyum Kompozit Dış Kabuk

10 Adet NK GÜNEŞ KARAVAN

nk güneş karavan

Kamperest 11.11 karavan satışı nk güneş karavan avantajları

NK GÜNEŞ KARAVAN AVANTAJLARI

 • ■ Fiber Dış Kabuk
 • ■ 750 Kg Altı Ruhsattan Muaf
 • ■ Alko Şaşe
 • ■ Alko Fren Sistemi
 • ■ Alko Torsiyonlu Dingil
 • ■ Alko Lastik ve Jant
 • ■ Cam Tavan
 • ■ CTB Polyester (Fiber) Dış Kabuk

11.11 karavan satışı kampanyasından karavan nasıl alırım

Kaç adet karavan satışa sunulacak?

Süper Şubat Karavan Satışı Kampanyamız'da 10 (on) adet NK Ritim 506 Çekme Karavan ve 10 (on) adet NK Güneş Çekme Karavan olmak üzere toplam 20 adet çekme karavan satışa sunulacaktır.

Karavanları ne zaman satın alabilirim?

Seçili NK Karavan modelleri sadece 23 Şubat 2021 Salı günü Kamperest.com web sitesinde satılacaktır. Karavanlar, Kamperest Instagram ve Facebook hesaplarında 23 Şubat saat 15:00'da başlayacak canlı yayın esnasında satışa açılacaktır.

Karavanları canlı yayında satın alabilir miyim?

Kampanya kapsamında Instagram veya Facebook üzerinden sipariş kabul edilmeyecektir. Canlı yayında sadece karavanların satışa açıldığı duyurulacaktır.

Karavanları mağazadan satın alabilir miyim?

Kampanya kapsamında satışı yapılacak olan karavan modelleri, kampanya fiyatı ve adedi kadar sadece Kamperest.com üzerinden satın alınabilir.

Ödemeyi nasıl yapacağım?

Ödeme sadece AKBANK hesabımıza havale/EFT yöntemiyle yapılabilir, kapıda ödeme ya da kredi kartı yoluyla açılan siparişler kabul edilmeyerek iptal edilecektir. Ödemenizi havale/EFT yöntemiyle yapacak olmanızdan dolayı havele/EFT limitinizi yükseltmeniz için banka şubenize başvurmanız gerekmektedir.

Ödemeyi siparişi açmadan önce yapabilir miyim?

23 Şubat 2021 günü Instagram ve Facebook canlı yayınında karavanların satışa açıldığı belirtilmeden önce yapılan ödemeler kabul edilmeyecek ve aynı gün iade edilecektir.

Aynı anda 2 veya daha çok karavan alabilir miyim?

Kampanya kapsamında aynı siparişte sadece 1 adet karavan sepete eklenebilir ve 1 adet karavan ödemesi kabul edilir. Ancak ayrı ayrı 2 veya daha fazla sipariş açılıp, ödemeleri de her bir sipariş için ayrı ayrı yapılırsa 2 veya daha fazla karavan alınabilir.

Karavanı satın aldıktan sonra nereden teslim alacağım?

Karavanlar, satış işlemi tamamlandıktan sonra, verilecek randevu ile Manisa'da bulunan NK Karavan firmasından teslim alınacaktır.

Kilometre (km) başına 2 ₺ + KDV nakliye ücreti NK Karavan'a nakit olarak ödenerek, alıcıyla NK Karavan arasında ayrıca imzalanacak nakliye sözleşmesi ile Manisa dışına sevkiyat yapılabilir. Bu durumda sevkiyat esnasında meydana gelebilecek zararlardan Kamperest ve NK Karavan sorumlu tutulamaz.

Karavanı ne zaman teslim alabilirim?

Karavanlar, aksesuar-donanım tercihleri ve satış sözleşmesi için NK Karavan ile yapılacak görüşme ardından, en geç 12 hafta (En geç 10-16 Mayıs 2021 haftasında) sonra teslim edilecektir.

Karavanların özelliklerinde değişiklik talep edebilir miyim?

Karavanların rengi ve duyurusu yapılan standart donanımlarla ilgili herhangi bir değişiklik talep edilemez. Ancak ilave donanım ve değişiklikler üretici firma ile anlaşıldığı takdirde ücreti karşılığında talep edilebilir. Bu durumda oluşabilecek teslimat gecikmelerinden Kamperest sorumlu değildir.

Karavan fiyatına neler dahil?

Karavan fiyatlarına ürün sayfasında belirtilen standart aksesuar ve donanımlar dahildir.

NOT: Ruhsatlandırma ve trafik ile ilgili vergi harç ve diğer yükümlülükler ile aracın sigorta işlemlerinden doğan masraflar ve teslim tutanağının imzalanıp kampanya kapsamındaki karavanın teslimatının gerçekleşmesinden sonra karavanın kullanımından doğacak borçlar ve kullanıcının kendine ya da 3. şahıslara vereceği zarar ve ziyanlar ile hukuki, cezai ve mali bütün sorumluluklar ALICI'ya ait olacaktır.

Karavan fiyatı üzerine ek ödeme yapacak mıyım?

Hayır, karavanı ürün sayfasında belirtilen aksesuar ve donanımlar ile teslim almak için herhangi bir ek ödeme yapmayacaksınız.

Karavan fiyatlarına KDV dahil mi?

Evet, yasa gereği sitemizde listelediğimiz tüm ürün fiyatlarına KDV dahildir.

Karavanı almak için siteye üye olmak zorunda mıyım?

Hayır, karavanı üye olmadan da satın alabilirsiniz.

Karavan satış işlemi nasıl gerçekleşecek?

Karavan satışında, sepette “Alışverişi Tamamla” butonuna basıp adres bilgilerini girerek ödeme aşamasına geçen kullanıcılar sadece Havale/EFT yöntemiyle ödeme yaparak rezervasyon sistemine dahil olurlar.

Ödeme tamamlanıp, satış tarafımızca onaylanana kadar, karavanların stok adedi azalmaz. Bu sebeple stok adedinden fazla kullanıcı ödeme yapmış olsa dahi karavanlar “Tükendi” durumuna geçmez.

Alışverişi tamamlayan kullanıcıları, sistem rezervasyon mantığıyla sıraya alır. Bu esnada başka kullanıcılar da olacağı için “Çantama Ekle” butonu aktif görünmeye devam eder. Belirlenen adet dahilinde web sitemizdeki sipariş sırasına göre ödemesi ilk onaylanan misafirimiz karavanı almaya hak kazanır. 15 dakika içerisinde ödemesi onaylanmayan siparişler iptal edilir.

Siz ödeme işleminizi tamamlarken sırada sizden önde ve ödemesini sizden önce tamamlayan kullanıcılar olabilir. Bu esnada sizin ödemenizden hemen önce karavan satışı onaylanırsa, satın alma gerçekleştirilemez ve ödemeniz 15 dakika içerisinde derhal iade edilir.

Söz konusu 15 dakikalık rezervasyon sistemi; ödeme sırasına giren kullanıcıların ödeme onay süreçlerinin başarısız olması durumunda, kampanyadan sıradaki kullanıcıların faydalanabilmesini sağlamaktadır.

Banka hesabı olmayan kullanıcılar da “Satın Al” butonuna basarak rezervasyon sisteminde sıraya girebilir. Fakat ödeme işlemi sadece banka hesabı ile yapılabileceği için, satın alma hakkı sırada yer alan bir sonraki kullanıcıya geçer.


en çok satan outdoor ayakkabılar

En Çok Satan 5 Outdoor Ayakkabı
Yorumlar(16)

Doğa sporlarına meraklı olanlar bilirler ki yapacakları aktivitelerde rahatlık ve performans için en önemli ekipmanlardan bir tanesi ayakkabıdır. Mevsime, ortam koşullarına ve en önemlisi ayaklara uygun bir ayakkabı seçimi yapmak çok önemlidir. Bu yazımızda siz değerli müşterilerimizin 2020 yılında en çok tercih ettiği 5 Outdoor Ayakkabı Modelini listeleyeceğiz ama öncesinde Outdoor ayakkabılar hakkında kısa bir bilgilendirme yapacağız. Hazırsanız başlayalım;

Outdoor Ayakkabı Ne Demek?

Outdoor Ayakakbılar çeşitli modelleri, kullanım alanları ve özellikleri bulunan, ayaklarınıza dış etmenlere karşı tam koruma sağlayan ayakkabı modelleridir. Trekking, dağcılık ve kampçılık gibi outdoor sporlarında gerçekleştireceğiniz faaliyetleriniz için ayaklarınızın rahatlığı ve güvenliği çok önemlidir. Outdoor Ayakkabıların sahip oldukları özellikleri daha iyi anlatabilmek adına sizin için bir liste oluşturduk;

1- Su Geçirmezlik

outdoor ayakkabılarda su geçirmezlik

Outdoor faaliyetleriniz esnasında yağmur yağması yada bir su birikintisine adım atmanız olası durumlardır dolayısı ile ayakkabınızın sizi bu tip durumlara karşı koruyor olması gerekir. Outdoor Ayakkabılara su geçirmezlik özelliği sağlayan çeşitli teknolojiler bulunmaktadır, bu teknolojilerden bir tanesi Gore-Tex’tir.

2- Dayanıklılık

outdoor ayakkabılarda dayanıklılık

Outdoor ayakkabılarda bulunması gereken en mühim özelliklerden bir tanesi de dayanıklılıktır. Outdoor sporlarında ayakkabılar günlük yaşama kıyasla çok daha zor şartlarda kullanılırlar ve haliyle çok daha dayanıklı bir yapıya sahip olmaları gerekir.

3-Hafiflik ve Rahatlık

outdoor ayakkabılarda hafiflik

Outdoor ayakkabılarda hafiflik ve rahatlık bir arada bulunmalıdır. Yürüyeceğiniz uzun yollarda ayakkabınız ne kadar hafif ve rahatsa o kadar keyif alacağınızı aklınızdan çıkarmayın.

4- Nefes Alabilirlik

outdoor ayakkabılarda nefes alma

Faaliyetleriniz esnasında ayaklarınız mutlaka terleyecektir ve eğer teriniz ayakkabının dışına atılmazsa hem koku yapacak hem de ayaklarınızın üşümesine sebebiyet verecektir. Nefes alabilen yapıda bir ayakkabı ile bu sorunun üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz.

5- Uyum

outdoor ayakkabılarda uyum

Outdoor sporları esnasında ayakkabı ile kullanıcısının uyumu çok önemlidir. Çok kaliteli ve yukarıda sıralanan tüm özellikleri taşıyor olsa bile bir ayakkabı eğer ayağınız ile uyumlu değilse tam performans vermeyecektir.

En Çok Satan Outdoor Ayakakbılar

2020 yılını geride bırakırken siz değerli müşterilerimizin en çok hangi Outdoor Ayakkabı Modellerimizi tercih ettiğinizi inceledik ve bir liste oluşturduk. İşte Kamperest’in en çok tercih edilen Outdoor Ayakkabı Modelleri;

1- Salomon X Ultra 3 GTX® Erkek Ayakkabı

salomon x ultra 3 gtx

Salomon markasının en çok tercih edilen modellerinden biri olan X Ultra 3 Model ayakkabı zorlu koşullarda ayaklarınızı korumak ve rahat ettirmek için özel olarak tasarlanmış bir model. Müşterilerimizin beğeni ve ilgisini toplayan X Ultra 3 GTX listemizin 1 numarasında yer alıyor.

2- Salomon Quest Prime GTX® Erkek Bot

quest prime gtx

Listemizin 2 numarasında yer alan Quest Prime GTX model bot dayanıklılığı ve kullanıcılarına sağladığı koruma ile kendini muadillerinden ayırıyor. Yere sağlam basmanıza yardımcı olan ve güçlü yapısı ile her türlü arazide rahatlıkla kullanılabilen Quest Prime GTX Salomon markasının en gözde botlarından.

3- The North Face Litewave Flow Lace II Kadın Ayakkabı

litewave flow lace II

The North Face markasının rahatlığı ve hafifliği ile ünlü Litewave Flow Lace II model outdoor ayakakbısı listemizde 3. Sırada yer alıyor. Outdoor sporları haricinde günlük yaşamda da rahatlıkla kullanılabilecek şıklıkta olan bu ayakkabı yürüyüş için oldukça ideal.

4- Salomon Alphacross Blast Gtx Erkek Ayakkabı

alphacross blast gtx

Salomon markasının efsane modellerinden biri olan Alphacross Blast Gtx kullanıcılarına şık görünümünün yanında oldukça yüksek performans sunuyor. Listemizin 4 numarasında yer alan bu ayakkabı outdoor sporlarında gerçekleştireceğiniz faaliyetleriniz için biçilmiş kaftan.

5- Lumberjack 2020 Flake Erkek Outdoor Bot

lumberjack flake bot

Lumberjack Flake Erkek Outdoor Bot bu listede yer alan en mütevazi ürün ancak bu sizi yanıltmasın. Tam bir fiyat performans ürünü olan Flake model bot oldukça güçlü ve sağlam bir yapıya sahip olmasıyla müşterilerimizin ilgi ve beğenisini kazandı.

en çok satan outdoor kıyafetler 2020 kamperest

En Çok Satan 5 Outdoor Kıyafet
Yorumlar(174)

Outdoor faaliyetlerinizin kalitesini ve alacağınız keyfi arttırmanın en iyi yollarından biri giydiğiniz kıyafetleri doğru seçmekten geçer. İçinde bulunduğunuz mevsim ve coğrafi faktörleri göz önünde bulundurarak kıyafet seçimlerinizi yapmanız halinde aktiviteleriniz esnasında konforunuz artacaktır. Bu yazımızda siz değerli müşterilerimize Outdoor Giyim hakkında kısa bilgiler verecek ve geride bıraktığımız 2020 yılında Kamperest’in en çok sattığı 5 Outdoor Giyim modelini listeleyeceğiz.

Outdoor Giyim Ne Demek?

Outdoor kıyafetler açık havada vücudunuzu kar, yağmur, rüzgar gibi dış etkenlere karşı koruyan ve bununla birlikte vücut ısınızın belirli bir seviyenin altına düşmesini engelleyerek konforunuzu arttıran ürünlerdir. Outdoor Giyim’in ne demek olduğunu daha net anlatabilmek adına Outdoor Kıyafetlerde bulunması gereken bazı özellikleri sizin için listeledik;

1- Su Geçirmezlik

outdoor giyim su geçirmezlik

Outdoor giyim ürünlerinin sahip olması gereken en önemli özelliklerden biri hiç şüphesiz su geçirmezliktir. Özellikle yağmurun sık yağdığı bir mevsim yada coğrafyada bulunuyor iseniz su geçirmezliğe sahip bir yağmurluk kullanmanız şarttır. Su geçirmez yağmurluk teknolojisini merak eden okuyucularımızın Su ve Rüzgar Geçirmez Mont Nedir, Nasıl Kuru Tutar? başlıklı yazımıza göz atmalarını tavsiye ederiz.

2- Nefes Alabilirlik

outdoor giyim nefes alabilirlik

Bir Outdoor giyim ürününün en az su geçirmezlik kadar önemli olan bir diğer özelliği ise nefes alabilir bir yapıda olmasıdır. Eğer gerçekleştirdiğiniz aktiviteler esnasında vücudunuzun ürettiği ter kıyafetin dışına atılmaz ise terlemeniz ile üşümeniz arasında uzun bir süre olmayacaktır.

3- Isı Yalıtımı

outdoor giyimde ısı yalıtımı

Outdoor giyimlerin mutlaka sahip olması gereken özelliklerden biride ısı yalıtımıdır. Aktivitelerinizi gerçekleştireceğiniz coğrafya ve mevsime göre değişmekle birlikte ısı yalıtımı sağlayan mont, polar gibi ürünler hayati derecede öneme sahip olabilirler. Isı yalıtımına sahip kıyafetler vücut sıcaklığınızı koruyarak size aktiviteleriniz esnasında konfor sağlarlar.

4- Rüzgar Geçirmezlik

outdoor giyimde rüzgar geçirmezlik

Çoğu insan rüzgar geçirmezliği çok önemsemez ancak rüzgar geçirmezlik outdoor aktiviteleriniz için büyük bir öneme sahiptir. Vücudunuza rüzgarın nüfus etmesi üşümenize dolayısıyla konforunuzun bozulmasına sebep olacaktır. Şunu da eklemeliyiz ki gerçek anlamda su geçirmez olan montların tamamı aynı zamanda rüzgar geçirmez özelliğe de sahiptir.

5- Çabuk Kuruma

outdoor giyimde çabuk kuruma

Çabuk kuruma özelliğine sahip outdoor giyimler yağışın bol olduğu mevsim ve bölgelerde işinize çok yarayacaktır. Örneğin bir outdoor pantolonun su geçirmezlik özelliği olsa dahi eğer çabuk kuruma özelliği yok ise bu durum üşümenize sebebiyet verebilir. Çabuk kuruma özelliğine sahip bir pantolonda böyle bir sorun ile karşılaşmazsınız.

6- Hafiflik

outdoor giyimde hafiflik

Outdoor kıyafetlerde ağırlık/hafiflik oldukça önemli bir konudur. Outdoor faaliyetleri esnasında çoğu insan uzun süreler boyunca yürür dolayısı ile en ufak ağırlık dahi bu uzun yolculuklarda bir hayli can sıkıcı olabilir.

En Çok Satan Outdoor Kıyafetler

Geride bıraktığımız 2020 yılında siz değerli müşterilerimizin en çok tercih ettikleri Outdoor Giyim modellerini inceledik ve bir liste oluşturduk. İşte Kamperest’in en çok tercih edilen 5 Outdoor Giyim Modeli;

1- The North Face Quest Triclimate Erkek Mont

The North Face Quest Triclimate Erkek Mont

The North Face markasının efsane mont modeli Quest Triclimate erkek mont müşterilerimiz tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor. Listenin tartışmasız 1 numarası olan Quest mont mükemmel su geçirmezliği ve ısı yalıtımı ile ön plana çıkıyor.

2- Helly Hansen Slope Kadın Polar

helly hansen slope polar

Helly Hansen markasının en popüler polar modellerinden olan Slope Polar listemizde 2. Sırada yer alıyor. Nefes alabilir özelliği ve sağladığı ısı yalıtımı ile müşterilerimizin beğenisini ve ilgisini kazanan Slope model polar yumuşak yapısı ile de bir adım önde.

3- The North Face Evolve II Triclimate Kadın Mont

The North Face Evolve II Triclimate Kadın Mont

Su geçirmez ve nefes alabilir kumaş teknolojisinin geldiği son noktanın ürünlerinden biri olan The North Face Evolve II Triclimate Kadın Mont müşterilerimiz tarafından oldukça seviliyor ve ilgi görüyor.

4- Guntack Rock Yarım Fermuar Erkek Polar

guntack rock polar

Kamperest’in kendi üretimi olan Rock Yarım Fermuar Erkek Polar 2020 yılında müşterilerimiz tarafından oldukça ilgi gören ve sevilen bir ürün olmayı başardı. Nefes alabilir yapısı ve ısı yalıtımı ile sizi sıcak tutarken aynı zamanda terinizi dışarı atmanıza yardımcı olan Rock Polar kaliteli kumaş yapısı ile listede 4 numarada yer alıyor.

5- Guntack Softshell Erkek Mont

guntack softshell mont

Kamperest’in kendi üretimi olan Softshell Erkek Mont iki farklı renk/kamuflaj seçeneği ile çok beğenilen modellerden biri olmayı başardı. Yağmura/suya karşı direnci ve sağladığı ısı yalıtımı sayesinde listemizin son sırasında yer alıyor. 

Kamp Çadırı Isıtımı

Çadır Nasıl Isıtılır?
Yorumlar(590)

Sonbahar ve kış aylarında kampçıların en çok zorlandıkları ve çözüm aradıkları konulardan biri ısınma sorunudur. Bu yazımızda siz değerli müşterilerimize çadırınızın içerisinde nasıl sıcak bir ortam oluşturabileceğinizi ve kendinizi nasıl sıcak tutabileceğinizi anlatacağız. Uyku tulumu ve içlik gibi malzemelerin öneminden bahsedecek ve kış kampı için gerekli olduğunu düşündüğümüz bazı tavsiyeler vereceğiz.

Çadırı Sıcak Tutmak İçin Neler Yapılabilir?

1- Taş ile Isıtma

Çadırınızı soğuk havalarda taş yardımıyla ısıtabileceğinizi biliyor muydunuz? Yapmanız gereken şey çok basit, ısıtılmış taşları çadırınızın içerisine taşımak. Isınmış taşlar eğer doğrudan çadırın içerisine taşınırlarsa çadırınızı eritebilir, ayrıca uğrayacakları ısı kaybı ile soğuğun tekrar hissedilmesi çok uzun sürmeyecektir. Taşların çadırınıza zarar vermemesi ve daha uzun süre ısıtması için kullanılan bazı yöntemler vardır. Bu yöntemlerden en etkili olan taşları alüminyum folyo ile sarmaktır. Bu sayede taşlarınızın 6-8 saat boyunca sıcak kalacak ve çadırınızı ısıtmaya devam edecektir.

taş ile çadır ısıtma

2- Mum ile Isıtma

Kampçılar tarafında sıklıkla kullanılan ve oldukça pratik olan bu yöntem aynı zamanda büyük bir dikkat gerektiriyor. Çadırın içerisinde mum yakarak ısınabilirsiniz ancak son derece dikkatli davranmanız gerekiyor çünkü mumun devrilmesi durumunda çadırınızın yanacaktır. Bu yöntemi kullanırken yakacağınız mumları örneğin bir tencerenin içerisine koymak iyi bir fikir olabilir.

Mumları korunaklı şekilde yerleştirmenin bir diğer yöntemi ise teneke bir kutunun üstünü kesip mumları içerisine yerleştirmek olabilir. Bu yöntem ile teneke kutu koruma sağlamasının yanında bir reflektör gibi ısıyı yansıtacak ve daha iyi bir ısıtma sağlayacaktır.

mum ile ısıtma

Not: Bu yöntemin kullanılabilir olması için teneke kutunun mumlardan büyük olmasına ve havalandırma pencerelerinden en az birini açık bırakılmasına dikkat ediniz.

3- Toprak ile Isıtma

Bu yöntem oldukça eski ve güvenilir bir yöntemdir. Çadırınızı kuracağınız yeri belirledikten sonra o bölgede büyük bir ateş yakmanız gerekir. Ateş belli bir süre yandıktan sonra oluşan közleri toprak ile örtüp, yere kuru yapraklardan bir örtü sermeniz gerekir. Daha sonrasında çadırınızı bu bölgeye kurabilir ve gece boyu sıcak bir ortamda konaklayabilirsiniz.

toprak ile ısıtma

4- Kamp Sobası ile Isıtma

Geleneksel yöntemlerden bahsettiğimize göre artık teknolojinin nimetlerinden de faydalanabiliriz. Kamp sobaları çeşitli şekillerde çalışır, kimi kömür yada odun yakarak çalışırken kimi kartuş ile çalışır. Odun yada kömür ile çalışan sobaları çadır içerisinde kullanabilmek için çadırın boru çıkış yeri olmalıdır ancak kartuş ile çalışan sobalarda böyle bir gereksinim yoktur.

Bunun yanında kömür ile çalışan sobalar çadırı kartuş ile çalışan sobalara kıyasla çok daha iyi ısıtmaktadır. Büyük ve boru çıkış yeri bulunan çadırlar için soba (zahmetini bir kenara bırakacak olursak) daha mantıklı bir seçim olacaktır diğer yandan küçük çadırlar için kartuş ile çalışan çadır sobaları çok daha kullanışlıdır.

kamp sobası ile ısıtma

Not: Yukarıda yer alan çadır ısıtma yöntemleri dikkaatli olunmaması halinde tehlikeli bir hale gelebilir, tecrübesiz bir kampçıysanız yada yöntemleri daha önce denemediyseniz dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Kampta Isınmak İçin Gerekli Malzemeler

1- Uyku Tulumu

Uyku tulumu kış kampı yapmayı düşünen bir kampçı için en önemli ekipmanların başında gelir. Soğuk bir gecede en yakın dostunuz haline gelecek olan uyku tulumunuzu doğru seçmeniz kamp maceranızdan maksimum keyif alabilmeniz için çok önemlidir. Türkiye’de kamp yapmayı düşünen kampçılar için ekstrem derecesi en az -10C olan bir uyku tulumu yeterli olacaktır.

2- Termal İçlik ve Çorap

Termal içlik ve çoraplar kamp maceralarınız esnasında gerçekleştireceğiniz aktiviteleriniz için oldukça elzemdir. Termal olmayan bir içlik ve çorap ile uzun ve yorucu olacak bir yolculuğa çıktığınızı düşünün, ayaklarınız ve vücudunuz mutlaka terleyecektir ve teriniz içliğinizden dışarı çıkamayacaktır. Dolayısıyla teriniz üstünüzde kuruyacak ve bu durum havayı olduğundan çok daha soğuk hissetmenize sebep olacaktır.

Termal içlikler sağladıkları ısı yalıtımının yanı sıra nefes alabilir bir yapıya da sahip olurlar ve terinizin dışarıya çıkmasına izin verirler. Bu durum uyku esnasında da işinize oldukça yarayacaktır.

termal içlik

3- Şişme Yatak ve/veya Mat

Şişme yataklar ve matlar temelde aynı işlevi görürler; Uyku tulumunuzun dolayısıyla sizin çadırın tabanı ile olan temasınızı kesmek ve nispeten yumuşak bir zemin sağlamak. Uyku tulumunun çadırın tabanı ile olan bağlantısının kesilmesi ısı yalıtımının arması anlamına gelir. Yumuşak zemin ise çok daha konforlu bir uyku. Dolayısıyla kamp maceralarınız esnasında sıcak ve rahat bir uyku için şişme yatak ve/veya mat çok önemlidir.

kamp matı

4- Kıyafet

Kış kampı yaparken gece soğuğunda üşümemek için yapmanız gerekenler arasında en çok önem arz eden konulardan biride giydiğiniz kıyafetlere dikkat etmektir. Sadece çadırın dışarısında aktivitelerinizi gerçekleştirirken değil çadırda uyurken de kıyafetler çok önemlidir. The North Face gibi Outdoor Giyim markalarının ısı yalıtımını maksimuma çıkarmak için üretmiş oldukları ürünleri tercih etmek kamp eğlencenizi arttıracaktır.

kışlık mont

5- Isı Paketi

Isı Paketleri kullanımı çok kolay olan ve gerçekten ısınmanıza yardımcı olan ürünlerdir. Acil bir durumla karşılaşmanız halinde (Örneğin anlık hava değişimi) yanınızda olmasını isteyeceğiniz önemli bir malzemedir. Kış kampı yapan herkeste mutlaka bulunması gerekir.

ısı paketi

Kış Kampı İçin Tavsiyeler

1- Üşüyene Kadar Beklemeyin

Üstünüze bir katman daha kıyafet giymek için üşüyene kadar beklemeyin. Havanın soğuyacağı belli olan akşam saatleri geldiğinde vücudunuzun üşümesine izin vermeden soğuğa karşı gerekli önlemleri alın. Katmanlı giyinmenin detaylarını öğrenmek isterseniz Outdoor Giyim Temelleri: Katmanlama başlıklı yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

2- Termal İçlik Giyin

Termal içlikler kış kampları için neredeyse olmazsa olmazdır. Soğuğa karşı uyku tulumu ile birlikte en yakın dostunuz içliğiniz olacaktır. Nefes alabilir yapıda olan içlikleri tercih etmekte çok önemlidir.

3- Uyku Tulumunuzu İyi Seçin

Uyku tulumu bir kampçının soğuğa karşı en yakın dostudur. Doğru uyku tulumunu tercih etmek hayati derecede önem taşır. Unutmayın, gece sıcak ve rahat bir uyku uyuyamazsanız kamp maceranızdan alacağınız keyif azalacaktır.

4- Üşümüş Halde Yatmayın

Halihazırda üşümüş bir şekilde uyumaya kalkarsanız zaten soğuk olan vücudunuz uyku tulumunun içerisinde ısınmakta zorlanacaktır buda gece boyunca üşümenize sebep olacaktır. Bu durumun önüne geçmek için kamp ateşinin önünde ısındıktan sonra yatmaya gitmek mantıklı olacaktır.

 5- Tek Kullanımlık Isı Paketi Kullanın

Tek kullanımlık Isı Paketleri gerçekten kullanışlı ve anında etki gösteren ürünlerdir. Kamp yapmaya giderken acil durumlar için yanınızda mutlaka bulundurun.

6- Gereğinden Büyük Çadır Kullanmayın

Gerektiğinden büyük bir çadır kullanmak özellikle kış kampı için hiç iyi bir fikir değildir aksine çadır ne kadar küçük olursa ısıtmakta o kadar kolay olur. Kendinize ve beraberinizdekilere yetecek kadar bir çadır kullanmanız en ideali olacaktır, ne küçük ne büyük.

7- Taşınabilir Isıtıcılar Dikkatli Kullanın

Yanınızda elektrikli, kartuşlu yada benzinli bir ısıtıcı götürdüyseniz kamp ortamında bu ürünlerin dikkatli kullanılması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Bir anlık dikkatsizlik ile çadırınızı, eşyalarınızı ve belki de bir ormanın yanmasına sebep olabileceğinizi unutmayın.

en gerekli kamp malzemeleri

Olmazsa Olmaz Kamp Malzemeleri
Yorumlar(946)

İçinde bulunduğumuz pandemi süreci bize her şeyi yeniden öğretiyor. Doğada olmayı, gönlümüzce kamp yapmayı, yürümeyi, koşmayı... Normal olanı çok ama çok özlediğimiz günlerden geçiyoruz.

Pandemi sonunda kendimizi doğaya, açık havaya, çimlere atmaya hevesleniyoruz. Hatta gündemdeki haberlere göre kamp tatili ve kampçılık her zamankinden çok daha fazla tercih ediliyor.

Temiz havada, sosyal mesafeyi koruyarak, doğanın içinde ruhen de iyi hissederek kamp yapmaya “hayır” demek zor. 

Hâl böyle olunca…

Daha çok kamp tatili/deneyimi yaşamak isteyenler için olmazsa olmaz kamp malzemeleri listesi hazırladık. Listeden yararlanarak kamp malzemeleri eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

Unutmadan; listede kamp çantası yok. Listeyi, hâlihazırda bir kamp çantanızın olduğunu düşünerek hazırladık. Kamp çantası olmayanların ise doğru kamp çantasını seçmek için sırt çantaları kategorimize bir göz atmalarını tavsiye ederiz.

Olmazsa Olmaz Kamp Malzemeleri Listesi

 1. Kamp çadırı
 2. Kamp matı
 3. Uyku tulumu
 4. Kamp ocağı
 5. Yemek gereçleri
 6. Sandalye
 7. İlk yardım kiti
 8. Matara
 9. Fener
 10. Testere / kamp bıçağı

kamp malzemeleri

Aşağıdaki ekipmanlar için ortalama 50 litrelik bir kamp çantası ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Olmazsa Olmaz Kamp Malzemeleri:    

1- Çadır:

Kampçılıkta en önemli ekipmanınız çadırınızdır. Eğer yıl boyunca kamp yapacaksanız dört mevsim bir çadır almanız doğru olacaktır. Sadece yaz aylarında bile kullanacak olsanız su geçirmeyen, en azından belli bir seviyede rüzgara dayanabilen çadırları tercih etmekte fayda var. Tek kişilik çadır yerine 2 kişilik çadır tercih ederek biraz daha yayıla yayıla bir kamp da düşleyebilirsiniz elbette.

kamp çadırı

2- Kamp Matı:

Dayanıklı malzemeden yapılmış, kolay taşınan bir kamp matı modeli seçmekte fayda var.

İhtiyacına uygun, her mevsim kullanılan, hafif ve dayanıklı malzemelerden yapılan matlar işinizi fazlasıyla görecektir.

kamp matı

3- Uyku Tulumu:

Uyku tulumu kampta konforlu bir uyku çekmek için olmazsa olmazdır.

Battaniye gibi kullanılan, iki yana tam açılan, gerektiğinde çift kişilik de olabilen uyku tulumları tercih edilebilir. Sonuçta birden çok işe yarayabilen malzemeler kamp hayatı için mükemmel malzemelerdir.

Kamp yapmayı tercih ettiğiniz mevsimlere göre değişmekle birlikte 3 Mevsim rahatlıkla kullanılabilen uyku tulumları en ideal olanlarıdır.

uyku tulumu

4- Kamp Ocağı:

Hem kampta hem de doğada yemek pişirmek için turbo ateş kutuları veya çakmaklı mikro ocaklar işinizi görür. Az yer kaplayan, kendi çantasıyla birlikte de satın alınabilen bu kamp ocakları ile kampta ve piknikte birçok şey pişirebilirsiniz.

kamp ocakları

5- Yemek Gereçleri:

Kamp yaparken karşılaşacağımız zorluklardan bir tanesi de yemek gereçlerinin uzun ömürlü ve kamp ortamına uygun olmamaları haliyle kamp ortamına uygun yemek gereçleri edinmek bir kampçı için oldukça hayati bir öneme sahip. Yemek Gereçleri kamp ortamında yemek yapmak yada suyunuzu yanınızda taşımak için gerekli ürünlerden oluşuyor.

piknik seti

6- Sandalye:

Güneşe ve yağmura dayanıklı, kolay yırtılmayan malzemelerden yapılan bir kamp sandalyesi seçmenizi tavsiye ederiz. Her kamp maceranız için yeni sandalye almak yerine sağlam, uygun fiyatlı, bölmeli gözleri olan, bardak koyma yerli ve rahat sandalyelerden edinmenizi tavsiye ederiz. Kendi taşıma çantası olan bu sandalyeleri kamp alanına götürürken de zorlanmazsınız.

kamp sandalyesi

7- İlk Yardım Kiti:

İşin en önemli kısmı. Gerçek bir olmazsa olmaz. Türk Kızılayı’nın onayladığı kitleri tercih etmelisiniz. İçinde ilk yardım kitapçığı da bulunan, çantasıyla satın alabileceğiniz bir ilk yardım kiti edinmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

ilk yadim kiti

8- Matara:

Matara sadece kamp hayatında değil, yürüyüşlerde, koşularda, doğa gezintilerinin tümünde size eşlik eder.

Kaliteli ve uzun ömürlü malzemelerden yapılmış bir matara tercih ederseniz bir kere satın aldığınız matarayı gerçekten ömür boyu kullanabilirsiniz.

matara termos

9- Fener:

Kamp Feneri satın alırken de sağlam malzemelerden yapılmış olanları tercih etmelisiniz. Masa lambası olarak da kullanabileceğiniz, suya ve darbeye dayanıklı, otomatik kapanması olan el fenerleri yada kafa fenerleri kamp hayatınızın için çok ama çok önemli.

Sonuçta akşam diye, gece diye, hava kararması diye bir şey var.

kamp fenerleri

10- Testere/Bıçak:

Bazı olmazsa olmaz listelerinde testere/bıçak kategorisini göremeyebilirsiniz. Testere veya baltalar doğada ısınmak için kamp ateşine odun kesmenize hatta barınak yapmanıza bile olanak sağlar.

Bunların dışında yemek yapmanıza ve başka birçok gündelik işinize yarayacak, elinize kolay oturan, kılıflı, kilit mekanizmalı çakı/bıçak tarzı aletlerden de edinebilirsiniz. Testere, balta ya da bıçak tercih ederken yapacağınız kampları düşünmenizde fayda var.

kamp testeresi

türkiye'de kışın gezilecek yerler listesi

Kışın Kanı Kaynayanlara Özel Yürüyüş Yerleri Listesi

Çoğu kez duymuşsunuzdur: Hiçbir şey yapamazsan bile yürü.

En verimli, en masrafsız, en zahmetsiz eylemdir yürümek. Uzun bir süreden sonra gayet fit gördüğünüz bir arkadaşa “ne yaptın böyle” dedirten, karşılığında “hiç, sadece düzenli yürüdüm” cevabını aldığınız, sonuçlarıyla şaşkınlık yaratan bir eylemdir hatta.

Sadece sonuçlarıyla da değil faydalarıyla da şaşkınlık yaratır yürümek.

Uykuyu düzenler, enerjik ve mutlu hissettirir, motivasyonu artırır, ömrü uzatır, hafıza kaybını engeller, yağ yakar, vücuda şekil verir, stresi azaltır, kalbi ve akciğeri korur, bağırsakların çalışmasını düzenler, kolesterolü azaltır, tansiyon hastalarına iyi gelir, kanser riskini azaltır, kemikleri güçlendirir, kan basıncını düzenler, sindirimi kolaylaştırır, metabolizmayı uyarır. Yürümenin faydaları say say bitmez… Her defasında bir başka faydasını öğrenebilirsiniz, desek abartmış olmayız.

Kışın Yürüyüş Yaparken Ne Giyilir?

Kış yürüyüşü yaparken dikkat edilecek iki şey yürüyüş ayakkabısı ve kıyafet seçiminiz. Her ayakkabıyla yürüyüş yapılamayacağını bilmenizde fayda var. Mesela dik inişlerin olduğu, orta veya zor seviyeli bir diye tanımlayabileceğimiz bir alanda yürüyüş yapıyorsanız mutlaka topuk freni olan yürüyüş ayakkabılarını seçin. Her yürüyüş ayakkabısının tabanın da kauçuk olduğunu belirtelim. The North Face, Salomon, Lumberjack markalarından herhangi birinden alacağınız yürüyüş ayakkabısı size yıllarca eşlik edecek; bunu unutmayın.

Kış mevsiminde yapacağınız yürüyüşlerde sizi soğuktan, yağmurdan veya kardan koruyacak termal içlik, polar, mont ve pantolon gibi outdoor kıyafetler seçmeniz gerektiğinin de altını çizelim.

Outdoor Botlar Nasıl Seçilir ve Yağmurluk Seçimi Nasıl Yapılır adlı yazılarımızı okuyarak doğru yürüyüş ayakkabısı ve montlarını nasıl seçeceğinizi görebilirsiniz.

Türkiye'de Kışın Gezilecek Yerler Listesi

1- Buldan Süleymanlı Yayla Gölü - Denizli

Buldan Süleymanlı Yayla Gölü - Denizli

Buldan Yaylası’nda kış aylarında buz tutan bir göl ve beyazla kaplanan bir bitki örtüsü sizi bekliyor. Kışı doyasıya yaşamak istiyorsanız yolunuzu Buldan Yaylası’na mutlaka düşürün. Tam bir kuş ve bitki cenneti diyebileceğimiz bir bölge burası. Temiz hava, doğal güzellik, 200’e yakın bitki ve 158 kuş çeşidi ile hem kamp hem de fotoğraf tutkunlarının uğrak yerlerinden biri. Kışın buz tutan göl etrafında yürüyüş yapıp gece de kamp atabileceğiniz bölge, Denizli merkezine 58 km mesafede. Göl ve çevresinin ‘kesin korunacak hassas bölge’ ilan edildiğini de belirtelim.

2- Uludağ Milli Parkı

uludağ milli parkı

Kış aylarının çekim merkezi olan bölge kayak, kar yürüyüşü ve kış kampı yapmak isteyenlerin ilgisini çekiyor. 2.543 metre rakımlı Uludağ’da karlar bazı yerlerde 3 metreyi bulduğundan yapacağınız doğa yürüyüşleri için doğru ekipman seçiminin ve deneyimin çok ama çok önemli olduğunu aktaralım. Özetle Uludağ, kışın zor ve sert koşullarda doğa yürüyüşü için ideal bir bölge. :)

3- Eriklitepe Tabiat Parkı

gölcük eriklitepe milli parkı

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bulunan Eriklitepe Tabiat Parkı 3 kilometrelik yürüyüş parkuruyla kış aylarında da doğa tutkunlarını ağırlıyor. Park içinde ayrılan bölümlerde kamp yapmak veya bungolavlarda konaklamak mümkün. Kışın Eriklitepe Tabiat Parkı’nın diz boyu karla kaplandığını söylemeden geçmeyelim.

4- Çınarcık Delmece Yaylası

çınarcık delmece yaylası

İstanbul ve Kocaeli gibi çevre şehirlerinden gelen doğa tutkunlarını ağırlayan Yalova’nın en bilindik yaylalarından biridir. Çok sayıda ağaç türünü içinde barındıran yayla, sahilden 17 kilometre içeridedir. İçinde doğal yürüyüş parkuru da bulunan Delmece Yaylası, düzlük olması nedeniyle kamp tutkunlarının da tercih ettiği bir bölge. Geçmiş kış aylarında Delmece Yaylası’ndaki kar kalınlığı 5 santimetreye kadar çıkmıştı.

5- Dranaz ve Soğuksu Mevkii Kamp Alanı

sinop dranaz

Sinop’un ilk kar yağışını alan, köknar ve çam ağaçlarıyla kaplı bir alandır. Trekking ve kamp kurmak için tercih edilen alanın içinde şifalı olduğuna inanılan bir de su kaynağı vardır. 1.365 metre rakımlı Dranaz Dağı kış aylarında kartpostallık görüntüsüyle dikkat çeker.

6- Ilgaz Dağları Milli Parkı

ılgaz dağları

Kastamonu sınırları içinde bulunan, kış aylarında ziyaretçisi bol olan şehrin en eski milli parklarından biridir. Ilgaz Dağları Milli Park genel olarak karaçam, kızılçam ve köknar ağaçlarından oluşan bitki örtüsüne sahiptir. İçinde kayak sporu merkezi ile konaklama tesislerinin de bulunduğu park, kış aylarında kar yürüyüşü yapmak için de tercih ediliyor. Bölgenin en yüksek noktalarının 2 metre kalınlığında kar yağışı aldığını belirtelim. Milli parkta yürüyüş yapmak isteyenler bölge için uygun ekipmanlarla yola çıkıp tavsiye edilen rotaları tercih etmesinde fayda var.

7- Gelidonya Feneri (Taşlıkburnu Feneri)

gelidonya feneri

Antalya’nın ‘büyülü nokta’ diye tabir edilen, eşsiz güzellikte yerlerinden biridir. Öncelikle Gelidonya Feneri’ne araçla tam bir ulaşım yolu olmadığını belirtelim. Buraya yolun bir kısmını 2 ayrı güzergahtan yürüyerek ulaşmak mümkün.  Birinci alternatif olarak Likya Yolu yürüyüş rotası üzerindeki Adrasan Gelidonya Feneri güzergahı. Tamamı patika olan bu yol 12 kilometre uzunluğunda. İkinci güzergah Karaöz Mahallesi - Gelidonya Feneri güzergahı. 7 kilometrelik bu güzergahın yarısından biraz fazlasını araçla gidip geri kalan kısmı yürüyerek tamamlayabilirsiniz. Patika yol boyunca bir su kaynağı olmadığını da belirtelim.

8- Yedigöller Milli Parkı

yedigöller

Her mevsimin en popüler kamp, piknik ve doğa yürüyüşü noktalarından biridir. Devasa ağaçlar arasında rüya gibi birkaç gün geçirmek istiyorsanız bu alana kamp atıp bol bol yürüyüş yapın. Bolu il sınırları içerisindeki Yedigöller Milli Parkı bitki, mantar ve böceklerle ilgili gözlemlerde bulunmak, belki biraz fotoğraf çekmek ve yaban hayatını yakından izlemek isteyenlere harika olanaklar sunan bir doğa harikasıdır.

9- Ulugöl Tabiat Parkı

ulugöl tabiat parkı

Doğa yürüyüşü, piknik, bisiklet turu, bitki ve yaban hayatı gözlemleme gibi birçok aktivite yapabileceğiniz bir milli parktır. Ordu’nun Gölköy ilçesinde bulunan Ulugöl Tabiat Parkı’nda kayın, gürgen, kızılağaç, fındık ve meşe ağaçlarından oluşan bir doğa manzarası sizi bekliyor. Parkın içerisinde yer alan Ulugöl ve Çepekli Göl parkın cazibesini artıran doğal güzellikler üzerinde arasında.

İyi bir kış geçirmek için bedeninize ve ruhunuza iye gelen tercihler

Kışı Sevdirme Derneği

Kış ayları kiminde miskinlik yapar, kiminde hüzün, kiminde depresyon, kiminde yorgunluk, kiminde daha fazla uyuma isteği…

Nedenleri belli; gün ışığından yararlandığımız sürenin azalması, sabah erken saatlerde işe gidenlerin karanlıkta yola çıkıp soğukta yolculuk yapma çabaları, erken kararan havalar, çoraba kadar ıslatan yağmur suları, düz yolda bile düşme tehlikesi yaratan karlı/buzlu yollar ve daha fazlası.

KIŞ UYKUSUNA YATACAK HALİMİZ YOK

Evet tüm bunlar, söz konusu mevsimin sıkıntılı tarafları. Ayılar gibi kış uykusuna yatacak halimiz de olmadığına göre özellikle belli bölgelerde daha soğuk yapan bu sezonu sevilir kılacak, bedenimize ve ruhumuza iyi gelecek tercihler yapmalıyız. 

Ha, kış aylarını iple çekenler de yok değil elbette, hasretle bekleyenler… Onlara da selam olsun.

Kışın Bedenimize İyi Gelen Tercihler

kışı bedenimize iyi gelen tercihler

 1. Bizi yağmurdan, soğuktan ve rüzgardan koruyacak doğru outdoor kıyafetler seçmeliyiz.
 2. Kışın kaymayacak, yağmurda su geçirmeyecek hatta bir de yıllarca giyebileceğimiz outdoor bot seçmeliyiz.
 3. Yağmur suyu geçirmeyecek, membran veya kaplama kullanılarak üretilen  hatta bir de yıllarca kullanabileceğimiz su geçirmez mont veya outdoor mont almalıyız.
 4. Nem transferini, ısı yalıtımızı ve yağmur/rüzgar korumasını katmanlama yaparak sağlamalıyız. Katman-katman giyinerek, ısındıkça dış katmanları çıkarabiliriz ancak üşürsek yanımızda olmayan katmanlardan faydalanamayız.
 5. Kışın da terlediğimizi unutmayın, termal içlik giyerek vücudumuzdan nemi uzaklaştırabiliriz. Çünkü nem sürekli olarak vücudumuzdan ısı alarak buharlaşma eğiliminde olacağından bizi üşütür ve hipotermiye varan sonuçlar doğurabilir.
 6. Yürüyüşlerde, sosyal aktivitelerde ve günlük yaşantınızın tümünde hatta bir de yıllarca kullanabileceğiniz outdoor pantolon modellerini mutlaka inceleyin.

Evet yukarıdaki outdoor kıyafet tercihlerini doğru yaparak, kış aylarının tadını çıkarabilirsiniz. :)

Kışın Ruhumuza İyi Gelen Tercihler

kışın ruhumuza iyi gelen tercihler

 1. Patır patır patlayan mısırlar ve kestaneler güzeldir
 2. Her zamankinden daha sessiz sakin olan ormanlarda ve tabiat parklarında yürüyüş yapmak güzeldir.
 3. Karda katur kutur yürümek, yağmur sularına şap şap basmak güzeldir
 4. Tarçınlı sahlep ve bitki çayları güzeldir
 5. Yazın okuyamadığınız kitaplara başlamak güzeldir.
 6. Kış kampı yapmak hatta bir de karda kamp ateşi yapmak güzeldir.
 7. Bembeyaz bir güne uyanmak, kartopu oynamak, kardan adam yapmak güzeldir.
 8. Dışarıda yağan karı pencereden kahve içerek ile izlemek güzeldir.
 9. Kamp için kışlık uyku tulumu ve çadırlar güzeldir.
 10. İçinizden bir şömine ya da sobaya sarılma isteği gelmesi güzeldir.
 11. Battaniyeler ve polarlar güzeldir.
 12. Daha az terlemek, sıcak duş almak güzeldir.
 13. Kısa günlerde derin sohbetler güzeldir.
 14. Portakala kavuşmak en güzelidir.

4 mevsim kamp

Türkiye’de 4 Mevsim Kamp Yapılan Yerler

Sonbahar sona eriyor; kış geliyor. Sorumuz şu: Yaza doyamayan bir kampçı soluğu nerede alır?

- Kışın pek uğramadığı, uzaktan el salladığı yerlerde alır.

Evet, eğer ‘yaz insanı’ diye tabir ettiğimiz sıcakçılardansanız, hiç depresyona girmeden, depresyon hırkası giymeden, kendinizi şehre mahkûm etmeden, kışın bile yaz kampı yapabileceğiniz enfes noktalar seçtik. 

Belirtelim; hazırladığımız listeye kış kampçılarının ara sıcakları da diyebiliriz. Kış kampları öncesi sıcak ama kısa bir geçiş.

İşte hem ara sıcakçı kışçıların hem de yaz düşkünü sıcakçıların gönlünü fethedecek, kış aylarında kamp yapabileceğiniz kamp yerleri listesi:

Antalya Kamp Yerleri

Çıralı, Olympos:

Akdeniz ikliminin yaşandığı, kış aylarının sertliğinin hissedilmediği yerler. Olympos Antalya'nın cennet köşelerinden biri. Burada ve Olimpos Beydağları Milli Parkı sınırları içinde yer alan Çıralı’da Türkiye’nin kış aylarında yaz kampı yapmak mümkün. Ancak unutmayın gece çadır içerisinde üşümemek için en azından ortalama bir uyku tulumu ihtiyacınız olabilir.

Kumluca, Akseki, Çimi Yaylası:

Nefis, nefis, nefis. Kumluca Antalya’nın en güzel ilçelerinden biri. Çimi Yaylası, Kumluca ilçesi sınırları içinde enfes bir kamp bölgesi. Yayla kamplarını seviyorsanız Çimi’yi listeye ekleyin; Kumluca ve Akseki içinde de kamp atabileceğiniz seçenek çok. Bu üç lokasyon Akdeniz havasında, koy kenarında, orman içinde ya da yaylada kamp yapmak isteyenler için en iyi tercihler olacak.

korsan koyu

Gazipaşa Aydap Antik Kenti:

Alanya Gazipaşa yolu üzerinde bir koyda bulunan bu antik kente giderseniz hamam ve tapınak duvarları gibi tarihi kalıntılar karşısında farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Koy içindeki mağaranın içine girip yüzebilirsiniz. Evet, Akdeniz havasında enteresan bir deneyim yaşamak/yaşatmak isteyenler için Gazipaşa Aydap Antik Kenti tam isabet. Bunların yanında kamp alanının rüzgarlı olduğunu söylemeliyiz, buna dikkat ederek rüzgara karşı direnci yüksek bir çadır ve yine rüzgara karşı sizi koruyacak outdoor kıyafetler tercih etmek faydalı olacaktır.

aydap

Manavgat (Beşkonak), Köprülü Kanyon:

Tam bir büyülenme merkezi. Burada narenciye kokuları, çam ağaçları ve birazda adrenalin var. Köprülü Kanyon 4 mevsim rafting yapmaya müsait. Bölgeye sadece rafting için de gidilmiyor elbette. Kanyon, günübirlik seyahatler için uygun olduğu gibi kamp atmaya da uygun. 

manavgat beskonak

Demre:

Antalya’nın tatlı ilçelerinden biri. Nefis kamp yerleri var. Kaş veya Alanya gibi ziyaretçi akınına uğrayan bir lokasyon değil. Sessizlik, huzur arayanlar için nefis bir tercih.  Demre sadece doğası ve havasıyla değil tarih seven turistleri de kendine çekiyor. Noel Baba Kilisesi ile Myra Antik Kenti Demre sınırları içinde. Demre’ye gittiğinizde çam ağaçları arasında kamp kurabileceğiniz yerler mevcut.

demre

Tekirova Kleopatra Koyu:

Tam bir mavi cennet. Bir rivayete göre Kleopatra ile Sezar tam da burada tanışmış. Günübirlik ziyaretçileri olduğu gibi kampçıların da uğrak yerlerinden biri. Hem sığ hem de temiz bir suyu var, altın sarısı da kumları. Tüm bu kumların ve güzelliklerin arasında (özellikle kış aylarında) bir outdoor botu ile gezmek akıllıca olacaktır.

kleopatra koyu

Tekirova Teke Koyu:

Çarşaf gibi bir deniz, yeşil bir doğa içinde enfes bir koy. Hem kampçıların hem de olta balıkçılarının sık tercih ettiği bir nokta. Tekirova merkeziyle arasında 8 km bulunan Teke Koyu daha çok bölge halkının bildiği, bakir kalmış yerlerden biri. Balıkçılığa merakınız yada ilginiz varsa oltayla gidin. Rastgele!

Tekirova Maden Koyu:

Teke Koyu gibi bakir yerlerden biri. Bu koya giderken yol boyunca kızıl çam ormanları size eşlik edecek. Koya Çıralı’dan Likya Yolu Patikası’nı takip ederek de ulaşabilirsiniz. İnce kumlu sahili ve mavi suları görülmeye değer. Kızıl çam ormanlarının bulunduğu bölgelerin zeminlerinden çakıl, odun gibi ince ama uyumaya calışırken canınızı sıkacak şeyler eksik olmaz. Yanınıza kalın ve yalıtım sağlayan bir kamp matı almayı unutmayın.

teke koyu

Mersin Kamp Yerleri

Mersin, Eğribük Koyu:

Mersin’e yaklaşık 2 saat uzaklıkta, tarihi kalıntıların da bulunduğu bir lokasyonda bulunan güzel bir koy. Bölge halkı günübirlik piknikler yapmak için tercih ediyor, kampçıların da sevdiği noktalardan biri. Tertemiz berrak bir su, kamp yapmaya uygun bir sahil, parlayan bir güneş. Daha ne olsun, kamp malzemeleri ürünlerini kapıp kafanızı dinleyebilirsiniz.

Mersin, Yapraklı Koyu:

Temiz ve berrak bir suyu vardır. Mersin’in hem yeşil hem de mavi cennetlerinden biri Yapraklı Koyu, hafta içi biraz kalabalık oluyor şimdiden söyleyelim. Tatlı kaynak suyunun da karıştığı Yapraklı’da kamp atabileceğiniz yerler mevcut. Suyu biraz soğuk olur, demedi demeyin.

yaprakli koyu

Mersin,Yanışlı:

Yanışlı beldesi, Silifke-Antalya arasında, Aydıncık ilçesine 34 km mesafede bulunuyor. İki mağarası ve temiz plajları var. Denizi çabucak derinleşir, dikkat etmekte fayda var. Kampçılar genellikle büyük olan mağarayı tercih ediyor. Her iki mağarada da yabani hayvan olmuyor.

yanisli

Muğla Kamp Yerleri

Muğla, Fethiye, Faralya, Dalyan:

Denize, doğaya, sessizliğe, sakinliğe doymak için en ideal noktalar. Kaş’ı da ekleyebileceğimiz bu seri yeşili ve mavisiyle ünlü. Kış aylarında yaz kampı yapmak için Muğla çok seçenek sunan yerlerden biri. Bölgede aktivite de bol. Dalış, rafting, yürüyüş, kano turu, safari yapabilirsiniz. Kamp atmak içinde bol bol yer var.

camping

Marmaris Bördübet Koyu:

 ‘Amazon Koyu’ olarak da bilinir. Çam ağaçları, ormanlar, mavi sular, plajlar… Gece çıplak gözle yıldızları bile izleyebileceğiniz bir cennet köşesi gibi… Burada kamp atmayı mutlaka ama mutlaka deneyin.

Çanakkale Kamp Yerleri

Çanakkale, Radar Tepesi:

Çanakkale’yi tepeden gören harika bir nokta. Sakinlik ve temiz hava arayanlar için ideal. Kamp atmak ve piknik yapmak için tercih ediliyor.

radar tepesi

Adana Kamp Yerleri:

Akdeniz’e kıyısı olan Adana kampçıların sevdiği şehirler arasında. İşin en güzel tarafı da Adana’da kamp yapabileceğiniz çok fazla yer var. Körkün, Yeniköprü, Belemedik kanyonları kamp atmak için uygun yerler arasında. Bölgede tabiat parkları da mevcut.

dokuzoluk kanyonu

Hatay Kamp Yerleri

Doğu Akdeniz doğasını yaşamak için harika bir seçim. Kamp yapmak için gittiğinizde çok fazla seçenekle karşılaşırsınız. Mutlaka yayla kampını deneyimleyin, Hatay’da her mevsim kamp yapabileceğinizi unutmayın. Kır çiçekleri, ardıçlar ve trekkinge uygun yapısıyla Hatay kamp atmak için iyi tercihlerden biri.

kale kanyonu