Tüm Blog Gönderileri

12 Farklı Stilde Bir Boyunluk Nasıl Giyilir?

12 Farklı Stilde Bir Boyunluk Nasıl Giyilir?

Buff veya Boyunluk Nedir?

Bandana kelimesi, Sanskritçe bağlamak anlamına gelen ‘’bandh’’ fiilinden türetilmiş bir kelime olan ‘’bandhanu’’ dan gelmiştir. Sevgili Hint arkadaşlarımızın -hello my friend-den sonra tüm dünyaya hediyesi olmuştur bandanalar.

Bazılarımızın kullanmaktan vazgeçemediği, bazılarımızın ne güzelmiş nereden bulurum acaba dediği ama hepimizin bir şekilde görüp bildiği bir ürün. Bandanalar, kimine bir yaşam tarzını sembolize ediyor. Giydiği her kıyafete uygun bandanası olanları gördü bu gözler.

buff boyunluk nedir

Zaman içinde gereksinimlerle şekil değiştiren bandanalar, günümüzde yerini daha kullanışlı, silindir şeklinde ve daha elastik olan ürünlere bıraktı. Neymiş o ürün? Bandana 2.0 yani ‘’Boyunluk’’, halk arasında Türkiye’de boyunluk satışı yapan ilk markanın adıyla da bilinen “Buff” boyunluklar.

Hem takması ve taşımasının çok kolay olması hem de binbir türlü şekilde kullanılabilmesiye aksesuar tercihlerinde üst sıralarda olan boyunluklar, tüm açık hava faaliyetleri ve şehir yaşantısında her tarza hitap eden renkleri ve desenleriyle kıyafetlerimizi tamamlamaya devam ederken, özellilkle motosiklet ve bisiklet kullanımında olmazsa olmaz ekipmanlardan biri olarak kendine yer buluyor.

Boyunluk Bandana Takma Şekilleri

Pandemiyle birlikte tavsiye edilmese de tarzından ödün vermeyenler için maske görevi de gören outdoor boyunluklar, her yaş ve tarz için pek çok kullanma şekliyle en çok tercih edilen ürünlerden biri. (Dikkat: Önerilen tıbbı maskelerin yerine kullanmayınız.)

Biz de hiç bir zaman eskimeyecek olan, genç ruhların takıntısı boyunlukların en popüler kullanım şekillerini sizler için bir araya getirdik. Yazının en altında ise boyunluk ve ilgili ürün kategorilerine göz atabileceğiniz linklere yer verdik.

1) Boyunluk

boyunluk: buff takma modelleri

Geleneksel atkı ya da bandanaların aksine boynunuzu sıkmaz, kaşınma yapmaz, çözülme veya gevşeme sorunu ortadan kaldırır.

2) Maske

maske: buff takma modelleri

Hava gerçekten soğuksa, boyunluğunuzu burnunuzun ve ağzınızın üzerine doğru çekin; kumaşın nefes alabilirliği kendi nefesiniz için de geçerli olduğundan diğer kumaşlar gibi ıslanmaz ve yapışmaz.

3) Balaklava

balaklava: buff takma modelleri

Boyunluğu boynunuza geçirdikten sonra üstte kalan ağzını esnek bir boruyu uzatır gibi sadece yüzünüz açıkta kalana dek kafanızdan yukarı doğru çekin. Ardından çenenizde denk gelen kısmını da birazcık yukarı kaldırıp o kısmı kendi içine kıvırıp ağzınızı kapatın. İşlem tamam, balaklavanız hazır! Balaklava olarak kullanacağınız boyunluğunuz rahatsız edici dikişler veya kabarıklıklar olmadan kaskların altına da daha iyi oturacaktır.

4) Kapüşon

kapüşon: buff takma modelleri

Kış koşullarında soğuktan korunmak için boyunluğunuza güvenebilirsiniz. Balaklavaya benzer bir şekilde boyunluğunuzu başlık olarak da kullanabilir, kapüşon işlevi görmesini sağlayabilirsiniz.

5) Bere

bere: buff takma modelleri

Boyunluğunuzu tam ortasından 1-2 tur kıvırıp, bir yüzünü diğerinin üstüne çekerek çok şık bir bere elde edebilirsiniz. Kıvrık tepe kısmı dışarda kalacak şekilde giyecek olursanız bereniz ponponlu bile gözükebilir!

6) Şapka

şapka: buff takma modelleri

Onu sadece kafanıza geçirin ve açıkta kalan kısmını bir kuyruk gibi ensenizden aşağı salın. Bu basit stil, sıcak yaz gezilerinde alnınız ve ensenizden aşağı ter kaymasını önler. Ayrıca arkadaki kuyruk da ensenizi güneşten korur.

7) Bandana

bandana: buff takma modelleri

En klasik şekilde boyunluğunuzu bandana olarak takabilir, bisiklet veya motosiklet kaskınızın altına giyebilirsiniz. Boyunluğunuzu, basit ve yaratıcı kıvrımlarla uç kısımlarından başınıza uyacak şekilde ayarlayıp bir bandana haline getirebilirsiniz.

8) Ter Bandı

ter bandı: buff takma modelleri

Spor yaparken ter damlalarının yüzünüze gözünüze gelmemesi için bu fikir şahane! Onu bir ter bandı olarak kullanabilir, daha rahat ve aktif olabilirsiniz.

9) Kafa Bandı

kafa bandı

İkiye veya üçe katlanmış bir boyunluk kafa bandı işlevi görebilir. Tam olarak bir bere takmak istemiyor, sadece kulaklarınızı soğuktan veya güneşten korumak istiyorsanız bu stil çok iyi seçenektir.

10) Saç Bandı

saç bandı: buff takma modelleri

Boyunluğunuzu saçınızı yüzünüzden uzak tutmak için saç bandı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca bu tarz, soğuk koşullarda ıslak saçlarınız için iyi bir seçenek olacaktır – bant saçınızın açıkta kalan kısmını kurumaya bırakırken yine de başınıza ve kulaklarınıza biraz sıcak tutacaktır.

11) Saç Tokası

saç tokası: buff takma modelleri

İster at kuyruğu olsun ister topuz, boyunluğunuz saç tokası olarak her zaman asi ve özgür saçlarınızı kontrol altına alacaktır!

12) Bileklik - Ter Bandı

bileklik - ter bandı: buff takma modelleri

Yukarıdaki stilllerden hiçbirine ihtiyacınız yoksa onu bir bileklik olarak takabilir, gerektiğinde terinizi silmek için kullanabilirsiniz.

Outdoor Giyim Aksesuarları

 

Boyunluk Modelleri ve Fiyatları

 

İç Giyim Ve Çorap Çeşitleri