Tüm Blog Gönderileri

Doğada Yoga Kampı Deneyimini Mutlaka Yaşayın!

Doğada Yoga Kampı Deneyimini Mutlaka Yaşayın!

İskelet sistemimize, ruh halimize ve zihnimize iyi gelen yogayı bu yaz doğada yapmayı mutlaka deneyimleyin. Doğada güneşi selamlamak kendinizi her zamankinden daha iyi hissettirecek.

 

 

Hem yoga hem doğa bundan daha iyi ne olabilir? Fiziğinize, zihninize ve ruhunuza aynı anda olumlu etki yapan yoga ve doğa ikilisinden daha iyi birşey olamaz. Tüm evrenle bir olmanın en güzel yollarından biridir doğada yoga yapmak.

 

Üzerimizde sonsuz bir gökyüzü, altımızdaki güçlü bir toprak ve etrafımızda bizi saran kusursuz düzenle dengelenmenin ve uyumlanmanın en güzel yolu doğada yoga yapmaktır. Bizi kendimizle ve yaşadığımız doğa, çevre ve dünya ile bütün olma, birlik olma yolculuğuna çıkaran yogayı mutlaka ama mutlaka doğayla birleştirin.

 

Kampta yoga yapmak neden daha iyi hissettirir?

kampta yoga keyfi

Yoga bedenimizi güçlendirirken bize doğru nefes almayı, nefes kontrolünü ve gevşeme yöntemlerini öğretir. Açık havada, yemyeşil bir doğada temiz havayı soluyarak yapılan yoga her zamankinden iyi hissettirir. 

 

Doğanın odaklanma ve konsantrasyon üzerinde etkisi var mıdır?

yoganın odaklanmaya etkisi

Yoga öğretisindeki nefes, meditasyon ve duruş çalışmaları zihni sakinleştirmeyi amaçlarken, yogik nefes pratikleri odaklanmayı ve uzun süreli konsantrasyon sağlamayı kolaylaştırır. Daha uzun bir odaklanma süresine erişebilmek için en iyi zemin doğadır. Yapılan araştırmalar doğanın odaklanmayı 2 kat artırdığını gösteriyor.

 

Yoga ruh halimizi düzeltmeye nasıl katkı sağlar?

doğada yoga ruh halimizi nasıl etkiler

Yoga tek başına fiziksel bir aktivite değildir. Zihinsel ve ruhsal olarak da iyi hissettirir. Yoga serotonin ve dopamin seviyelerini düzenleyerek, daha çok endorfin salgılamasını sağlar bu da ruh halimizi pozitif bir seviyeye çıkarmaya katkı sağlar.

 

Doğada yoga yapmak depresyona daha mı iyi gelir?

doğada yoga depresyona iyi gelir mi

Doğanın içinde zaman geçirmek bir tek başına bile bir terapi çeşididir. Yapılan araştırmalar doğada yapılan yürüyüşlerin birçok antidepresandan etkili olduğunu ortaya koyuyor. Dolayısıyla doğada yoga yaparak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. 

 

Salonda veya evde yoga yapmakla doğada yoga yapmanın en önemli farkı nedir?

doğada yoga ile salonda yoga arasındaki farklar

Doğanın iyileştirici bir gücü vardır. Biraz toprak, biraz yaprak, biraz temiz hava… İşte doğanın iyileştirici gücü. Evde veya salonlarda bu güç olmasa da kendinizi iyi hissettiğiniz her yerde ve zamanda mutlaka yoga yapın ama doğada yoga yapma deneyimini mutlaka yaşayın.  Doğada güneşi selamlamak için geç kalmayın.