Close
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Blog Gönderileri

En Çok Satan 5 Outdoor Ayakkabı

En Çok Satan 5 Outdoor Ayakkabı

Doğa sporlarına meraklı olanlar bilirler ki yapacakları aktivitelerde rahatlık ve performans için en önemli ekipmanlardan bir tanesi ayakkabıdır. Mevsime, ortam koşullarına ve en önemlisi ayaklara uygun bir ayakkabı seçimi yapmak çok önemlidir. Bu yazımızda siz değerli müşterilerimizin 2020 yılında en çok tercih ettiği 5 Outdoor Ayakkabı Modelini listeleyeceğiz ama öncesinde Outdoor ayakkabılar hakkında kısa bir bilgilendirme yapacağız. Hazırsanız başlayalım;

Outdoor Ayakkabı Ne Demek?

Outdoor Ayakakbılar çeşitli modelleri, kullanım alanları ve özellikleri bulunan, ayaklarınıza dış etmenlere karşı tam koruma sağlayan ayakkabı modelleridir. Trekking, dağcılık ve kampçılık gibi outdoor sporlarında gerçekleştireceğiniz faaliyetleriniz için ayaklarınızın rahatlığı ve güvenliği çok önemlidir. Outdoor Ayakkabıların sahip oldukları özellikleri daha iyi anlatabilmek adına sizin için bir liste oluşturduk;

1- Su Geçirmezlik

outdoor ayakkabılarda su geçirmezlik

Outdoor faaliyetleriniz esnasında yağmur yağması yada bir su birikintisine adım atmanız olası durumlardır dolayısı ile ayakkabınızın sizi bu tip durumlara karşı koruyor olması gerekir. Outdoor Ayakkabılara su geçirmezlik özelliği sağlayan çeşitli teknolojiler bulunmaktadır, bu teknolojilerden bir tanesi Gore-Tex’tir.

2- Dayanıklılık

outdoor ayakkabılarda dayanıklılık

Outdoor ayakkabılarda bulunması gereken en mühim özelliklerden bir tanesi de dayanıklılıktır. Outdoor sporlarında ayakkabılar günlük yaşama kıyasla çok daha zor şartlarda kullanılırlar ve haliyle çok daha dayanıklı bir yapıya sahip olmaları gerekir.

3-Hafiflik ve Rahatlık

outdoor ayakkabılarda hafiflik

Outdoor ayakkabılarda hafiflik ve rahatlık bir arada bulunmalıdır. Yürüyeceğiniz uzun yollarda ayakkabınız ne kadar hafif ve rahatsa o kadar keyif alacağınızı aklınızdan çıkarmayın.

4- Nefes Alabilirlik

outdoor ayakkabılarda nefes alma

Faaliyetleriniz esnasında ayaklarınız mutlaka terleyecektir ve eğer teriniz ayakkabının dışına atılmazsa hem koku yapacak hem de ayaklarınızın üşümesine sebebiyet verecektir. Nefes alabilen yapıda bir ayakkabı ile bu sorunun üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz.

5- Uyum

outdoor ayakkabılarda uyum

Outdoor sporları esnasında ayakkabı ile kullanıcısının uyumu çok önemlidir. Çok kaliteli ve yukarıda sıralanan tüm özellikleri taşıyor olsa bile bir ayakkabı eğer ayağınız ile uyumlu değilse tam performans vermeyecektir.

En Çok Satan Outdoor Ayakakbılar

2020 yılını geride bırakırken siz değerli müşterilerimizin en çok hangi Outdoor Ayakkabı Modellerimizi tercih ettiğinizi inceledik ve bir liste oluşturduk. İşte Kamperest’in en çok tercih edilen Outdoor Ayakkabı Modelleri;

1- Salomon X Ultra 3 GTX® Erkek Ayakkabı

salomon x ultra 3 gtx

Salomon markasının en çok tercih edilen modellerinden biri olan X Ultra 3 Model ayakkabı zorlu koşullarda ayaklarınızı korumak ve rahat ettirmek için özel olarak tasarlanmış bir model. Müşterilerimizin beğeni ve ilgisini toplayan X Ultra 3 GTX listemizin 1 numarasında yer alıyor.

2- Salomon Quest Prime GTX® Erkek Bot

quest prime gtx

Listemizin 2 numarasında yer alan Quest Prime GTX model bot dayanıklılığı ve kullanıcılarına sağladığı koruma ile kendini muadillerinden ayırıyor. Yere sağlam basmanıza yardımcı olan ve güçlü yapısı ile her türlü arazide rahatlıkla kullanılabilen Quest Prime GTX Salomon markasının en gözde botlarından.

3- The North Face Litewave Flow Lace II Kadın Ayakkabı

litewave flow lace II

The North Face markasının rahatlığı ve hafifliği ile ünlü Litewave Flow Lace II model outdoor ayakakbısı listemizde 3. Sırada yer alıyor. Outdoor sporları haricinde günlük yaşamda da rahatlıkla kullanılabilecek şıklıkta olan bu ayakkabı yürüyüş için oldukça ideal.

4- Salomon Alphacross Blast Gtx Erkek Ayakkabı

alphacross blast gtx

Salomon markasının efsane modellerinden biri olan Alphacross Blast Gtx kullanıcılarına şık görünümünün yanında oldukça yüksek performans sunuyor. Listemizin 4 numarasında yer alan bu ayakkabı outdoor sporlarında gerçekleştireceğiniz faaliyetleriniz için biçilmiş kaftan.

5- Lumberjack 2020 Flake Erkek Outdoor Bot

lumberjack flake bot

Lumberjack Flake Erkek Outdoor Bot bu listede yer alan en mütevazi ürün ancak bu sizi yanıltmasın. Tam bir fiyat performans ürünü olan Flake model bot oldukça güçlü ve sağlam bir yapıya sahip olmasıyla müşterilerimizin ilgi ve beğenisini kazandı.