Close
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Blog Gönderileri

En Çok Satan 5 Outdoor Kıyafet

En Çok Satan 5 Outdoor Kıyafet

Outdoor faaliyetlerinizin kalitesini ve alacağınız keyfi arttırmanın en iyi yollarından biri giydiğiniz kıyafetleri doğru seçmekten geçer. İçinde bulunduğunuz mevsim ve coğrafi faktörleri göz önünde bulundurarak kıyafet seçimlerinizi yapmanız halinde aktiviteleriniz esnasında konforunuz artacaktır. Bu yazımızda siz değerli müşterilerimize Outdoor Giyim hakkında kısa bilgiler verecek ve geride bıraktığımız 2020 yılında Kamperest’in en çok sattığı 5 Outdoor Giyim modelini listeleyeceğiz.

Outdoor Giyim Ne Demek?

Outdoor kıyafetler açık havada vücudunuzu kar, yağmur, rüzgar gibi dış etkenlere karşı koruyan ve bununla birlikte vücut ısınızın belirli bir seviyenin altına düşmesini engelleyerek konforunuzu arttıran ürünlerdir. Outdoor Giyim’in ne demek olduğunu daha net anlatabilmek adına Outdoor Kıyafetlerde bulunması gereken bazı özellikleri sizin için listeledik;

1- Su Geçirmezlik

outdoor giyim su geçirmezlik

Outdoor giyim ürünlerinin sahip olması gereken en önemli özelliklerden biri hiç şüphesiz su geçirmezliktir. Özellikle yağmurun sık yağdığı bir mevsim yada coğrafyada bulunuyor iseniz su geçirmezliğe sahip bir yağmurluk kullanmanız şarttır. Su geçirmez yağmurluk teknolojisini merak eden okuyucularımızın Su ve Rüzgar Geçirmez Mont Nedir, Nasıl Kuru Tutar? başlıklı yazımıza göz atmalarını tavsiye ederiz.

2- Nefes Alabilirlik

outdoor giyim nefes alabilirlik

Bir Outdoor giyim ürününün en az su geçirmezlik kadar önemli olan bir diğer özelliği ise nefes alabilir bir yapıda olmasıdır. Eğer gerçekleştirdiğiniz aktiviteler esnasında vücudunuzun ürettiği ter kıyafetin dışına atılmaz ise terlemeniz ile üşümeniz arasında uzun bir süre olmayacaktır.

3- Isı Yalıtımı

outdoor giyimde ısı yalıtımı

Outdoor giyimlerin mutlaka sahip olması gereken özelliklerden biride ısı yalıtımıdır. Aktivitelerinizi gerçekleştireceğiniz coğrafya ve mevsime göre değişmekle birlikte ısı yalıtımı sağlayan mont, polar gibi ürünler hayati derecede öneme sahip olabilirler. Isı yalıtımına sahip kıyafetler vücut sıcaklığınızı koruyarak size aktiviteleriniz esnasında konfor sağlarlar.

4- Rüzgar Geçirmezlik

outdoor giyimde rüzgar geçirmezlik

Çoğu insan rüzgar geçirmezliği çok önemsemez ancak rüzgar geçirmezlik outdoor aktiviteleriniz için büyük bir öneme sahiptir. Vücudunuza rüzgarın nüfus etmesi üşümenize dolayısıyla konforunuzun bozulmasına sebep olacaktır. Şunu da eklemeliyiz ki gerçek anlamda su geçirmez olan montların tamamı aynı zamanda rüzgar geçirmez özelliğe de sahiptir.

5- Çabuk Kuruma

outdoor giyimde çabuk kuruma

Çabuk kuruma özelliğine sahip outdoor giyimler yağışın bol olduğu mevsim ve bölgelerde işinize çok yarayacaktır. Örneğin bir outdoor pantolonun su geçirmezlik özelliği olsa dahi eğer çabuk kuruma özelliği yok ise bu durum üşümenize sebebiyet verebilir. Çabuk kuruma özelliğine sahip bir pantolonda böyle bir sorun ile karşılaşmazsınız.

6- Hafiflik

outdoor giyimde hafiflik

Outdoor kıyafetlerde ağırlık/hafiflik oldukça önemli bir konudur. Outdoor faaliyetleri esnasında çoğu insan uzun süreler boyunca yürür dolayısı ile en ufak ağırlık dahi bu uzun yolculuklarda bir hayli can sıkıcı olabilir.

En Çok Satan Outdoor Kıyafetler

Geride bıraktığımız 2020 yılında siz değerli müşterilerimizin en çok tercih ettikleri Outdoor Giyim modellerini inceledik ve bir liste oluşturduk. İşte Kamperest’in en çok tercih edilen 5 Outdoor Giyim Modeli;

1- The North Face Quest Triclimate Erkek Mont

The North Face Quest Triclimate Erkek Mont

The North Face markasının efsane mont modeli Quest Triclimate erkek mont müşterilerimiz tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor. Listenin tartışmasız 1 numarası olan Quest mont mükemmel su geçirmezliği ve ısı yalıtımı ile ön plana çıkıyor.

2- Helly Hansen Slope Kadın Polar

helly hansen slope polar

Helly Hansen markasının en popüler polar modellerinden olan Slope Polar listemizde 2. Sırada yer alıyor. Nefes alabilir özelliği ve sağladığı ısı yalıtımı ile müşterilerimizin beğenisini ve ilgisini kazanan Slope model polar yumuşak yapısı ile de bir adım önde.

3- The North Face Evolve II Triclimate Kadın Mont

The North Face Evolve II Triclimate Kadın Mont

Su geçirmez ve nefes alabilir kumaş teknolojisinin geldiği son noktanın ürünlerinden biri olan The North Face Evolve II Triclimate Kadın Mont müşterilerimiz tarafından oldukça seviliyor ve ilgi görüyor.

4- Guntack Rock Yarım Fermuar Erkek Polar

guntack rock polar

Kamperest’in kendi üretimi olan Rock Yarım Fermuar Erkek Polar 2020 yılında müşterilerimiz tarafından oldukça ilgi gören ve sevilen bir ürün olmayı başardı. Nefes alabilir yapısı ve ısı yalıtımı ile sizi sıcak tutarken aynı zamanda terinizi dışarı atmanıza yardımcı olan Rock Polar kaliteli kumaş yapısı ile listede 4 numarada yer alıyor.

5- Guntack Softshell Erkek Mont

guntack softshell mont

Kamperest’in kendi üretimi olan Softshell Erkek Mont iki farklı renk/kamuflaj seçeneği ile çok beğenilen modellerden biri olmayı başardı. Yağmura/suya karşı direnci ve sağladığı ısı yalıtımı sayesinde listemizin son sırasında yer alıyor.