Tüm Blog Gönderileri

İstanbul'a Yakın Kamp Yerleri

İstanbul'a Yakın Kamp Yerleri

Doğada olmak her zaman insanın ruhunu tamir eden bir aktivitedir. Eskiden beri kamp yapan nam-ı diğer ‘’gedikli kampçıların’’ hepsine sorsanız gün içinde sürekli akılları yapacakları bir sonraki kamptadır. 

Pandemi ile birlikte başlayan kalabalık yasaklarıyla beraber, hem evde kapalı kalmaktan bunalanlar hem de ruhen rahatlamaya ihtiyacı olanlar için doğada kamp yapmak yeni bir alışkanlık haline gelmeye başladı. Bu nedenle özellikle son sürat çalışmaya devam edenler ve alternatif kamp alanı arayanlar için İstanbul kamp yerleri listesini sizler için bir araya getirdik.

İstanbul Kamp Yerleri

 

 

1) Kumköy Kamp Alanı Kilyos

Sarıyer’in Karadeniz kıyısında bulunan Kumköy, İstanbul’un içinde ama kaosundan uzakta sakin ve huzurlu bir ortamda vakit geçirebileceğiniz ideal bir yer. Kumköy kamp alanı özellikle İstanbul’da ikamet eden; hem çadır kampı yapayım hem de deniz havası alayım diyenlerin en çok tercih ettikleri kamp alanlarının başında geliyor.

 • Kamp alanında, ücretli ve ücretsiz alanlar mevcut.
 • Elektrik, lavabo, tuvalet, duş, şemsiye ve şezlong gibi olanaklar için alanda yer alan ücretli plajları kullanmanız gerekiyor.
 • Tüm plajlarda ücretler hemen hemen aynı.
 • Çadır kampı için çadırınızı kendiniz götürmeniz gerekiyor.

 

2) Hacıllı Şelalesi

Şile yakınlarındaki Hacıllı Köyü’nde bulunan Hacıllı Şelalesi, orman serinliği ve huzur veren su sesinin mükemmel birleşimini bulabileceğiniz bir adres. Koca Deresi’nin yanında bulunan şelaleye girebilir, çadırınınızı şelalenin hemen yanına kurabilirsiniz.

 • Kamp alanı ücretsiz.
 • Etrafta herhangi bir duş, wc veya bir tesis bulunmuyor.
 • Yiyecek, yakacak ve ihtiyaçlarınızı şelaleye gitmeden temin etmeniz gerekiyor.
 • Belli bir yere kadar arabayla gidebildiğiniz için yolun geri kalanını yürüyerek gideceğinizi hesaba katmalısınız.

3) Seferoğlu Camping

10.000 m2 alan üzerine kurulu olan Seferoğlu Camping, Ağva ilçesi sınırlarında bulunuyor. Ağaçlık ve düz bir zeminde bulunan kamp alanı, özellikle çocuklu aileler için güvenli bir ortam sunuyor. Alanın büyük olması ve evinizdeki konforu aratmayan hizmetlere sahip olması Seferoğlu Camping’i en çok tercih edilen kamp yerlerinden biri yapıyor.

 • Kamp alanı ücretli. Çadır dışında bungalovda da konaklayabilirsiniz.
 • Otopark,  WC, elektrik, duş, 24 saat sıcak su, çadır ve bungalov konaklama yeri, Wi-Fi, restoran ve kafeterya, bulaşıkhane ve çamaşırhane, buzdolabı, bungalov odalarda klima ve TV, çocuk oyun alanı bunuyor.

Telefon: 0530 111 78 23 – 0537 880 35 00 – 0533 504 35 00

Web Sitesi: www.seferogullaricamping.com/

4) Korsan Koyu Kamp Alanı

Çatalca’da Çilingoz Tabiat Parkı alanı içerisinde bulunan Korsan koyu, az bilinen, çok fazla el değmemiş kamp alanlarından biridir. Muhteşem bir orman manzarası eşliğinde kampınızı kurup denize de girebileceğiniz bu saklı cennete araba ile gitmeniz gerekiyor. Herhangi bir tesis bulunmadığı için gitmeden önce tüm malzemelerinizi tedarik etmeniz gerekli. Telefon genel olarak çekmiyor ve denizin Karadeniz olduğunun unutulmaması gerekiyor. Ayrıca orman içinde yaban hayvanlarına dikkat!

 • Kamp alanı ücretsiz.
 • Etrafta herhangi bir duş, wc, elektrik, market bulunmuyor.
 • Telefon net çekmediği için gitmeden gerekli yerlere haber vermeyi unutmayın.

5) Sahil Kamp İstanbul

Bir tarafı ormana bir tarafı denize bakan Sahil Kamp İstanbul kamp alanı, Sahilköy, Şile’de deniz kenarında konumlanmış durumda. 35 hektarlık alanda kurulu olan alan, çadır dışında karavan, bungalov, villa, hobbit evi ve taş evlerde konaklama imkânı sunuyor. İstanbul’daki en gelişmiş kamp alanlarından bir tanesi olan tesiste güzel bir gün geçirmek için pek çok olanak bulunuyor. İlk kez kamp yapacaksanız Sahil Kamp doğru bir tercih.

 • Kamp alanı ücretli.
 • Evcil dostunuzu da getirebilirsiniz.
 • WC, elektrik, duş, 24 saat sıcak su,  Wi-Fi, restoran ve kafeterya, bulaşıkhane ve çamaşırhane, buzdolabı, odalarda klima ve TV, çocuk oyun alanı ve otopark alanı bulunuyor.
 • Konaklama imkanları ve fiyatlar çok çeşitli.

Telefon: 0216 419 74 40 – 0530 049 17 90

Web Sitesi: https://www.sahilkampistanbul.com/

6) Malatra Koyu Kamp Alanı

Çatalca’da Kastro ve Çilingoz Tabiat Parkları arasında bulunan Malatra Koyu, özellikle genç kampçıların tercihi. Korsan Koyu ile komşu olan Malatra Koyu da Korsan Koyu gibi çok bilinmeyen bir çadır kampı ve günübirlik alanı. Koya inmek için yürüme alanının çok dik olması 1 - 1,5 km’lik bir iniş ve tırmanış yapmanızı gerektiriyor. O yüzden eşyalarınızı tek seferde eksiksiz indirmenizi tavsiye ederiz. İnişin sonunda sizi kucaklayan muhteşem manzara ve kum plajı ise tüm yorgunluğunuzu unutturuyor. Yiyecek, içecek ve yakacak malzemelerinizi önceden almanız gerekli.

 • Kamp alanı ücretsiz.
 • Elektrik, wc, duş, içme suyu gibi imkanlar bulunmuyor.
 • Orman alanında yaban hayvanları bulunuyor.

7) Ağva Greenpark Camping

3 km’lik plajı, 100 karavan ve çadır kapasitesiyle Ağva Greenpark, bir aile kamp alanı o yüzden damsız girilmiyor. Aileniz ve özellikle çocuklarınızla güvenle kamp yapabilme olanağı sunan alanda, deniz ve plaj keyfi de yapabilirsiniz.

 • Kamp alanı ücretli.
 • Çadır ve karavan dışında bungalov ev ve bungalov çadırlar kiralayabilirsiniz.
 • Şezlong, şemsiye ve soyunma kabini gibi imkânlar bulunuyor.
 • Çadır ve karavan konaklaması yapanlar için de elektrik, duş ve Wi-Fi gibi hizmetler sunuluyor.
 • Günübirlik piknik yapmak ve denize girmek için ideal.

Telefon: 0216 721 73 62 – 0539 587 89 08

Web Sitesi: https://www.agvagreenparkcamping.com/

8) Uçmakdere Kamp Alanı

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi sınırlarında bulunan Uçmakdere Köyü’ndeki Kamp Alanı, İstanbul’dan biraz uzaklaşmak için ideal. Eşsiz güzellikte bir manzaraya ve adı üzerinde olduğu gibi çok derin bir uçuruma ev sahipliği yapan bölgede isterseniz orman içinde dağ kampı isterseniz de sahilinde deniz kampı yapabilirsiniz. Eğer dağ kampı yapmaya karar verirseniz özellikle yaban domuzlarına dikkat etmenizde fayda var. Ayrıca yakın bölgelerde yamaç paraşütü yapabilir veya paraşüt eğitimlerine de katılabilirsiniz.

 • Deniz kenarı kamp alanı ücretli.
 • Sahili ve denizi taşlı. O yüzden uygun bir ayakkabıyla gitmeniz gerekli.
 • Özellikle İçme suyu ve yemek konusunda tedarikli germenizde fayda var.

9) Semizkum Mocamp

Silivri Semizkumlar mevkiinde bulunan kamp alanı, 300 karavan ve çadır kapasitesi ve gerekli tüm olanakları barındırmasıyla İstanbul’un en büyük kamp alanlarından biri konumunda. Deniz kenarında olması dolayısıyla hem deniz hem kamp tatili yapmak isteyenlerin vazgeçilmez mekanlarından biri.

 • Kamp alanı ücretli. Yaz ve kış dönemlerinde ayrı ücretlendirme yapılıyor.
 • Karavan ve çadır kampları hariç tek kişilikten grup konaklamalarına kadar çeşitli bungalov ve apart ev şeklinde konaklama seçenekleri de mevcut.
 • WC, elektrik, duş, 24 saat sıcak su, çadır ve karavan konaklama yeri, Wi-Fi, market, restoran ve kafeterya, manav, bulaşıkhane ve çamaşırhane, güvenlik, ambulans, canlı müzik, windsurf, voleybol sahası, çocuk oyun alanı, plaj, soyunma kabinleri, şezlong, şemsiye ve otopark alanı bulunuyor.

Telefon: 0212 711 20 58 – 0212 711 29 06 – 0532 642 42 06

Web Sitesi: www.semizkummocamp.com/
 

10) Nişantepe Orman Park

İstanbul, Çekmeköy’de bulunan Nişantepe Orman Park, İstanbul’daki en yeni ve gelişmiş alanlardan bir tanesi. Nişantepe Orman Park kendini sadece bir kamp alanı değil, spor, eğitim, rekreasyon ve yaşam merkezi olarak konumlandırmış durumda. İçerisinde çadır kamp alanı dışında, koşu, yürüyüş, bisiklet parkurları, meditasyon ve yoga etkinlikleri, hobi bahçesi, çocuk köyü, engelsiz orman alanı, piknik alanı, futbol sahaları, yetişkinler ve çocuklar için macera parkurları da bulunuyor. Tesis bünyesinde pek çok etkinlik düzenleniyor. 

Özellikle kurumsal aktiviteler için imkanlar sunan Nişantepe Orman Park, önceden planlanmış olması halinde bireysel katılım sağlanan etkinlikler için de uygun.

Telefon: 0531 885 33 22

Web Sitesi: https://www.nisantepeormanpark.com/