Tüm Blog Gönderileri

Kamp Sandalyesi Seçimi Nasıl Yapılır?

Kamp Sandalyesi Seçimi Nasıl Yapılır?

Kamp yerinizden uzakta geçireceğiniz bir yürüyüş esnasında kısa bir mola veya yol üzerinde yemek yapmak için güzel bir yer buldunuz: Şanslısınız, yeni sezon kamp sandalyelerimiz çok renkli ve çok kaliteli!

Kamp Sandalyesi Tavsiyeleri:

  1. Kullanım: Sandalyenizi sırt çantanızda taşıyabilmeniz için paket boyutu ve ağırlığı en önemli faktörlerdir ancak yakınlarınızdaki bir kamp alanına gidecekseniz konfor daha önceliklidir.
  2. Boyut/Yükseklik: Geniş bir sandalye istiyorsanız büyük olan daha iyidir. Alçak sandalyeler festivaller ve kumlu/engebeli araziler için iyidir.
  3. Tasarım Seçimi: Seçenekleriniz arasında klasik, üçayaklı ve daha fazlası bulunur. Eğer yenilikçi bir sandalyeyi almayı düşünüyorsanız tasarımı farklı ürünleri mutlaka denemelisiniz.

 

kamp sandalyesi çeşitleri

 

 

Kamp Sandalyesi Çeşitleri

  1. Klasik kamp sandalyeleri: Bu tip sandalyeler, düz bir sırt ve düz bir koltuk ile birlikte dört bacağa (veya benzer şekilde geniş, sabit bir tabana) sahiptir. Uygun fiyatlı, istikrarlı, genellikle oturmanız ve kolayca ayağa kalkmanız için yeterince yüksektirler.
  2. Alçak sandalyeler: Bu tip sandalyeler kumlu veya engebeli zeminlerde iyidir çünkü yüksek bir sandalyeden daha az eğimlidirler; şezlong olabilen modelleri de plaj anları için harika bir seçenektir.
  3. Kepçe tipi sandalyeler: Farklı bir arkalığı ya da kolluğu olmayan bir sandalyedir, bu tip sandalyeler hafif, küçük hacimli ve rahat bir yapıdadır.
  4. Üçayaklı sandalyeler: En basit tip kamp sandalyelerinden biridir. Hem koltuğu hem de arkalığı bulunur ve 4 ayaklı benzerlerinden daha hafiftir ancak o kadar sağlam değildir.

Sırt Çantasında Taşınabilir Sandalyeler

Doğrusu bir dağlık bölge sandalyesine sahip olmak bir lüks o yüzden sandalyenizin ağırlığı ve paketlenmiş boyutu çok önemli. Eğer kendinizi şımartmak isterseniz öncelikle çantanıza sandalye sebebiyle ne kadar ağırlık eklemek istediğinize çantanızda ne kadar yer olduğuna ve çantanızın dışında sandalyenizi takmak için yer olup olmadığına karar vermeniz gerekiyor.

Karavan/Araba Kampı Sandalyeleri

Sırt çantanızda taşımak için satın aldığınız bir sandalyeyi de araba kampı yapmak için kullanabilirsiniz ancak araba kampına giderken bütün taşıma işini arabanız sizin yerinize yapacağından dilediğiniz kadar büyük, ağır ve konforlu bir sandalyeyi kullanabilirsiniz.

kamp sandalyesi alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

 

Kamp Sandalyesi Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Malzeme: Genellikle bir sandalyenin fiyatı onun hem iskelet hem de kumaş kalitesini yansıtır. Bunun dışında sandalyenin modeli de malzemelerini etkiler. Örneğin sırt çantasında taşınmak için üretilmiş sandalyeler daha hafif malzemelerden üretilir.

Kapasite: Sandalyeler modellerine göre farklı ağırlıkları ve kişi sayılarını destekler. Sandalye satın alırken buna dikkat etmeye özen gösterin.

Ekstralar: Sandalye modellerinden bazılarında konforu arttıracak ekstralar bulunur. Örneğin bardak tutucular, baş ve bel yastıkları gibi.

Kurulum: Bazı sandalye modellerinin kurulumları oldukça kolaydır sadece açar ve oturursunuz bazılarınınsa kurulumu zaman alabilir.

Tasarım: Klasik model alacaksanız farklılaşmak adına 3D baskılı tasarım sandalyeleri de tercih edebilirsiniz.

 

İLGİLİ KATEGORİLER: