Teslimat & İade

KARGO ve TESLİMAT ŞARTLARI

Mağazadan Teslim Koşulları

Hafta içi günlerde açılan siparişlerinizi Ümraniye, İstanbul Mağazamız'dan ertesi gün teslim alabilirsiniz. Mağaza adresimize ve çalışma saatlerimize iletişim sayfamızdan ya da sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Cumartesi ve Pazar günleri ile resmi tatil günlerinde Mağaza Teslim hizmetimiz bulunmamaktadır.

Kargoyla Teslim Koşulları

Hafta içi saat 15:00 ve Cumartesi günleri saat 11:00'a kadar açılan siparişler aynı gün kargoya teslim edilir ve siparişiniz yola çıkar. Bu saatler ve günler dışında açılan siparişler ise bir sonraki sevkiyat gününde kargoya teslim edilir. Pazar günleri ve Resmi Tatillerde kargoya teslimat yapılmamaktadır. Harici operasyonel gecikmeler yüzünden aksayan sevkiyatlardan Kamperest.com sorumlu değildir.

Kamperest.com, dış ülkeler hariç Türkiye ve KKTC genelinde çevrimiçi olarak perakende ürün satışı gerçekleştirmektedir. Kamperest.com sitesinden yapacağınız her 500 TL ve üzeri yurtiçi alışverişlerinizde kargo ücreti tarafımızca karşılanır. KKTC için bu şartlar geçerli değildir. KKTC teslimat koşulları için lütfen satış ekibimizle temasa geçiniz.

500 TL’ye kadar alışverişlerinizde tüm Türkiye’ye kargo ücreti 25 TL’dir.

kamperest.com sevkiyat ve teslimat sürecindeki çalışma ortağı UPS Kargo'dur. Sipariş yoğunluğuna göre Aras Kargo ile de gönderim sağlanmaktadır. Kamperest.com’dan aldığınız ürünler teslimat ve sevkiyat sürecindeki tüm işlemlerden veya oluşabilecek fiyat farklarından kargo firmaları sorumludur. 

UPS ve Aras kargonun taşıma şartlarını ve ürününüz sevkiyat sırasında oluşabilecek hasarlarda yapılacak işlemleri kargo şirketlerinin internet sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Herhangi bir sebeple ürününüzü teslim alabilmeniz için kargo firmaları tarafından ekstra bir ücret talep edilirse lütfen fazladan ödeme yapmayınız ve aynı gün içerisinde bizimle iletişime geçiniz. Kamperest.com tarafından kargo fiyatının sonradan oluşan farkın sebebini araştırıp, ürününüzün hangi şartlarda teslim alabileceğiniz hakkında size bilgi verecektir.

Teslimat aşamasında ürünü lütfen kontrol ederek teslim alınız. Herhangi bir şekilde ürününüze hasar oluşmuş ise kargo yetkilisine zabıt tutturunuz ve kamperest.com ile iletişime geçiniz. Oluşmuş hasarda kargo yetkilisi zabıt tutmamakta diretirse ürünü teslim almayınız, ürününüz tarafımızdan iade alınacaktır. Kargo yetkilisi ürünü teslim edip, ayrıldıktan sonra meydana gelecek hasarlardan şirketimiz sorumlu değildir.

Kamperest.com sitemizden satın aldığınız ürünler en geç 1 iş günü içerisinde kargo çözüm ortaklarımıza teslim edilir. Kargo firmaları genellikle 3 iş günü içerisinde teslimat adresinize ulaşır. Hafta içi iş günleri içerisinde saat 15:00’dan sonra satın alınan ürünler genellikle bir sonraki iş gününde kargo firmalarına teslim edilir. Cumartesi günü saat 11:00’dan sonra yapılan alışverişler Pazartesi günü kargo firmalarına teslim edilir.

Hafta sonları ve resmi tatil günleri iş günü olarak kabul edilmemektedir.

Yapmış olduğunuz alışveriş sürecinde yanlış veya eksik teslimat adresi, yanlış veya eksik irtibat numarası, ödeme gerçekleşmemiş olması, ödeme ile ilgili sorun oluşması veya kargo firmalarının sevkiyat ve teslimat sorunları (Örneğin kötü hava koşulları vb.) durumlarda teslimat süresini uzatabilir.

Kamperest.com siparişinizi kargo şirketlerine teslim ettikten sonra tarafımıza teslim edilen kargo kod numarasını, siparişinizin detayına girerek öğrenebilirsiniz. “SİPARİŞLER” kısmına ulaşarak sevkiyatınızın takibini gerçekleştirebilirsiniz.

Kargo firması belirtmiş olduğunuz adresinize geldiğinde bulunduğunuz adreste değilseniz size bir bilgilendirme notu bırakılacaktır. Bilgilendirme notunda yer alan UPS veya Aras kargo numaraları ile iletişime geçerek sizin uygun olacağınız gün ve saati belirtiniz. Bu sayede ikinci defa geldiklerinde size daha kolay bir şekilde ulaşacaklardır.

İkinci defa kargo şirketi belirttiğiniz adrese geldiğinde size ulaşılamadığında 1-3 gün şubede bekletilir ve bu süre zarfında şubeden teslim almanız gerekmektedir. Alınmadığı takdirde kargonuz tarafımıza geri gönderilir.

Bazen kargo firmaları apartman yöneticinize veya görevlisine, güvenlik görevlisine veya komşularınıza teslim etmiş olabilir. Lütfen bu tür bir durum olup olmadığını kontrol ediniz.

Teslimat adresinizin ve iletişim bilgilerinizin değişikliği durumunda şirketimize iletilmesi tarafınızın sorumluluğundadır. Eksik bilgi veya teslimat adresi ve iletişim bilgileri değişikliği durumunda kargonuz teslim yapılamadığı durumlarda kamperest.com sorumlu değildir.

Teslimat ve fatura adresleriniz eksik veya güncel değil ise “HESABIM” sayfasına ulaşarak bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. 

Önüne geçilememesi sebeplerden (fırtına, deprem, grev, yangın, kaçırma, iç ayaklanma, terör saldırıları vb.) durumlarda sevkiyatların gerçekleşmemesi durumunda kamperest.com sorumlu değildir.

 

İADE, İPTAL ve DEĞİŞİM ŞARTLARI

Açmış olduğunuz siparişlerinizi kargoya teslim edilmeden önce 4448406 numaralı telefonlarımızdan müşteri hizmetleri ekibimiz ile görüşerek iptal edebilirsiniz.

Satın aldığınız her türlü ürün, üretici ya da ithalatçılarının yanında, Kamperest.com - HNN Doğa Sporları San. Tic. A.Ş. güvencesi altındadır.

Kamperest.com üzerinden satın alınan ve henüz ambalajı açılmamış, kullanılmamış, paketi zarar görmemiş, etiketli ürünler ile ilgili olarak 14 (ondört) gün ile kısıtlanmış vaz geçme hakkınız bulunmaktadır. Ancak ürünün tesliminden itibaren 14 gün geçtikten sonra hukuki ayıp içermeyen ürünler ile ilgili olarak vaz geçme hakkı bulunmamaktadır.

Eğer aldığınız üründen her hangi bir sebeple memnun kalmadıysanız veya teslim edilen paket içeriği siparişinizle örtüşmüyorsa, söz konusu ürünün ambalajı zarar görmemesi, hiç kullanılmamış veya ayıpsız olması şartıyla size ulaştığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde tüm ürünleri koşulsuz iade edebilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürünün satın alındığı andaki gibi ticari vasıflarını yitirmemiş, kusursuz, eksiksiz olması, orijinal kutusunda, aksesuarları, kitapçıkları ve köpükleri ile birlikte geri gönderilmesi, kutusu veya ürünün orijinal ambalajının bozulmamış olması durumunda iade işlemleriniz başlatılır. Ayrıca ürünle birlikte verilen tüm hediyelerin de kusursuz olarak teslim edilmesi zorunludur.

Yasal olarak ayıplı olmadığı müddetçe eldiven, çorap, kulaklık, iç çamaşırı, düdük vb. gibi insan cildiyle birebir temas eden sıhhi ürünler, ekranında ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olan tüm optik ve elektronik ürünler, fişek, mermi, tetik düşürme aparatı, airsoft oyuncaklar vb. gibi, denemek için dahi olsa, ilk kullanıldıktan sonra asıl vasfını yitirebilecek ürünler iade edilemez. Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış, ambalajı bozulmuş bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda tarafınıza ücret iadesi yapılmaz.

Ürün teslimini takiben hasar sorumluluğu müşteriye / tüketiciye geçer. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için yukarıdaki Kargo ve Teslimat Şartlarını inceleyiniz. Ürünlerin iade edilebilmesi için faturanız, tam olarak doldurulmuş iade formu ve orijinal paketiyle birlikte aşağıdaki şirket adıyla yazılı adrese UPS KARGO ile gönderilmelidir. Diğer kargo firmaları ile yapılan gönderiler kabul edilmemektedir.

                HNN DOĞA SPORLARI SAN. Ve TİC. A.Ş.

                Müşteri İlişkileri Departmanı 

 

                Fatih Sultan Mehmet Mah. Balkan Cad. No:31/A 34774 Ümraniye / İSTANBUL 

                Telefon: 4448406 

 

Ürün Kamperest’e ulaştığında, ilgili yetkililerimiz ürünün iyi bir durumda olup olmadığını kontrol eder. Ürünün gerekli şartlara haiz olduğunun şirketimizce tespiti halinde ya talep edilen yeni bir ürün (daha pahalı bir ürün ise aradaki farkın ödenmesi kaydıyla) size gönderilir ya da kullanılan ödeme şekline sadık kalınarak ödemenin iade edilmesi konusunda bankaya talimat verilir.

Değiştirilecek veya iade edilecek olan ürünler için nakliye masrafları ilk sefer için tarafımızdan karşılanır. Sonraki iade ve değişim işlemlerinde HNN Doğa Sporları A.Ş. hiçbir suretle ‘alıcı ödemeli’ kargo ile gönderilen ürünleri kabul etmez. Ürünlerin bu şekilde gönderilmesi halinde yaşanabilecek zaman aşımlarında tüketici ürünü süresinde iade etmemiş sayılır.

Kamperest İade ve Değişim Politikası içerisinde yer almayan konularda ve ayıplı ürünler söz konusu olduğunda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri uygulanır. Kamperest.com sitesi üzerinden alınan ürünler sadece kamperest.com sitesine veya Kamperest mağazasına iade edilir.

Bu iade politikası, kaza, hatalı kullanım, kullanımdan kaynaklanan deformasyon gibi kullanıcıdan kaynaklanan nedenlerle oluşan ayıpları kapsamaz. Söz konusu bu iade politikası müşterilerimizin 4077 sayılı kanunda belirtilen haklarını etkilemez.

Önemli: İade, iptal veya değişim için göndermiş olduğunuz ürünlerin faturası yok ise kabul edilmeyecektir. Ürün tarafımıza gönderilirken mutlaka faturası ile birlikte gönderilmelidir.