Close
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Upland Altera 2 Çadır
Upland Altera 2 Çadır 2150,00₺

Upland Altera 2 Çadır

Marka:

Upland

Stok Kodu: 400339
2150,00₺
Ekstrem şartlar için üretilmiş olan Altera Çadır, 2 kişiliktir. Çift girişli olup, ön taraftaki girişi bagajlıdır.
Kullanılabilirlik: Stokta var
+ -

Altera 2 Çadır Avantajları

 1. 4 mevsim kullanım
 2. Çift giriş ve sundurma
 3. Çift tenteli kubbe tip iskelet
 4. 5000 mm taban kumaşı su geçirmezlik seviyesi
 5. 3000 mm dış tente su geçirmezlik seviyesi

Altera 2 Kişilik Çift Girişli Çadır

Altera 2 Çadır, iki kişilik kubbe tipi çadırların en iyi örneklerinden biridir. Çift girişe sahiptir ve bu girişlerden biri sundurmalıdır. Bu sundurma hem bisikletler için garaj hem de kamp eşyalarını muhafaza etmek için bagaj olarak kullanılabilir. Bu alan, yağmur ve kar yağışlı havalarda ayrıca kamp mutfağı olarak da kullanılabileceği için oldukça faydalıdır.

 

Çift Girişli 4 Mevsim Çadır: Çift Girişli ve Bagalı 2 Kişilik 4 Mevsim Çadır İsteyenler İçin Tasarlandı.

 

Altera 2 Çift Tenteli Kubbe Tipi Çadır

Altera 2, çift tenteli kubbe tipi iskelet yapısıyla kolayca kurulur. Aşağıda daha detaylı anlatılacak olmasına rağmen kısaca şu şekilde kurulur; İç tente çaprazlama bir şekilde çubuklara takılır, üzerine dış tente geçirilir. Çift tenteli olması sebebiyle her iki tente arasında tüm çadırı kaplayan havalandırma boşluğuna sahiptir. Bu havalandırma boşluğu sayesinde iç oda ve dış tente arasında hava dolaşımı sağlanarak ısı optimize edilir ve nem transferi sağlanır.

Altera 2 Dört Mevsim Çadır

Altera 2, Türkiye şartlarında nerede kamp yapacak olursanız olun 4 mevsim boyunca güvenle kullanabileceğiniz bir kamp çadırı modelidir.

Dış tente ve taban kumaşının dikişleri su geçirmez bantlıdır. Hava alabilen silikon takviyeli kaplamasına ek olarak, dış tentesinin su geçirmezlik derecesi 3000 mm seviyesindedir. Altera 2 çadırı üstün kılan özelliği ise 5000 mm olan taban kumaşı su geçirmezlik seviyesidir. Tüm bu özellikleri ile minimum 36 saat boyunca test edilerek yağmur geçirmezliği onaylanmıştır.Altera 2 kubbe tipi çadır rüzgar testine tabi tutulmuş olup, çubukları ve ipleri doğru bir şekilde kurulup monte edilirse ortalama 60 km/sa hızla esen 7 şiddetinde rüzgara ve daha fazlasına dayanabilecek bir sağlamlık seviyesinde olduğu görülmüştür.

 

3-4 Kişilik, 4 Mevsim Bir Çadır Mı Arıyorsunuz? Upland Brabus 4 Blackout Çadır'ı İnceleyebilir veya 3 Kişilik Çadır Kategorimize Göz Atabilirsiniz.

 

Çadırınızın 1 Hafta Boyunca Su Geçirmemesi İçin Öneriler

 1. Dış tenteyi ipler ve kazıkları ile birlikte iyice gerdiğinizden emin olun.
 2. Dış tente ile iç tentenin asla birebirine değmemesini sağlayın.
 3. Dış tente üzerine dışarıdan veya içeriden müdahale etmeyin, elle silmeyin.
 4. Nemden kaynaklanabilecek yoğunlaşmayı önlemek için çadırınızı mutlaka günde 2 kez havalandırın.
 5. Taban kısmında su birikmemesi için çadırınızı düz bir zemine kurun.
 6. Çadırınızın etrafından suyun akıp gitmesini zorlaştıracak hiçbir engel olmamasına dikkat edin.

Altera 2 Çadır Nasıl Kurulur?

Çantadan çıkan 2 adet çadır çubuğunu birleştirin. İç tenteyi yere serin ve çapraz olacak şekilde çadır çubuklarını tenteye yerleştirin. Bunun için iç tentenin köşelerindeki demirleri kullanın. Ardından iç tentede yer alan plastik çengelleri çubuklara geçirin. Çadırınız kubbe şeklinde kendiliğinden ayağa kalktıktan sonra kazıklarla yere sabitleyin ve dış tenteyi, bu kubbenin üzerine yerleştirin. Dış tenteyi, iç kısmında yer alan bağlarla çadır çubuklarına bağlayın. Son olarak geriye kalan çadır kazıklarını ve çadır iplerini kullanarak, dış tenteyi köşelerinden ve ortasından gererek yere sabitleyin. Dış tentenin iç tenteye değmemesine mutlaka özen gösterin.

Altera 2 Çadır Teknik Özellikleri

Ölçüler: (80+210) x 145  x 135 cm
Paket Ebatları: 59 x 16 (Ø) cm
Yükseklik: 135 cm
80 cm bagaj
2,45 kg ağırlık
9 mm pol (çadır çubuğu) kalınlığı
Dış Tente Su Geçirmezlik Seviyesi: 3000 mm, Su geçirmez nefes alabilen silikon kaplama takviyeli
Taban Kumaşı Su Geçirmezlik Seviyesi: 5000 mm, yırtılmalara karşı ekstra dirençli dokuma
2 adet iç cep ve 1 adet tavan çengeli
Güvenlik amaçlı çift iç tente fermuarları
Taşıma çantası, çadır kazıkları ve ipleri
 

Altera 2 Çadır İnceleme Videosu

 

Ürün özellikleri
Kapasite2 Kişilik
Mevsim4 Mevsim
Su GeçirmezlikVar
Tip & TürKubbe
ÖzellikSu Geçirmez, Rüzgar Geçirmez, Çift Tente, Bagajlı
Giriş SayısıÇift Kapılı
MalzemeKumaş, Fiberglas
Ağırlık2 - 2,5 kg
CinsiyetUnisex
Ürünü Değerlendir Kapat
*
*
Kötü
Mükemmel

Ürün kalitesini değerlendiriniz.

Kötü
Mükemmel

Paketleme hizmetimizi değerlendiriniz.

Kötü
Mükemmel

Kargo hizmetimizi değerlendiriniz.

Kötü
Mükemmel
Guntack Altera 2
Yeterli ve bilgilendirici bir inceleme olmuş. Bi çadırda aranılan özellikler kişilere ve kullanım amacına göre farklılık gösterebilir ama bence hafiflik, kurulum kolaylığı, dayanıklılık, çift kapı ve kapıların çift fermuar ve tül kısmının ayrı olması en kullanışlı özellikler arasında. Buna ilaveten evet bence de havalandırma kısmı videoda anlatıldığı gibi revize edilebilir sonraki üretimlerde. Fiyat performans açısından alınabilir bir çadır. Teşekkürler Kamperest, teşekkürler Barış ve Ebu :)
Ahmet Turan | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Su geçirmezliği
Su geçirme konusunda çok başarılı , onun yanında çok kullanışlı çadır .
Doğuş | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Su geçirmezliği
Su geçirme konusunda çok başarılı değil onun dışında çok kullanışlı çadır fakat dediğim gibi su konusunda çok başarısız
Doğuş | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Sıkıntı yok
Çadır dün elime ulaştı bahçemde kurdum hiçbir sıkıntısı yok tertemiz mükemmel bir şekilde geldi. İlk çadırım umarım yıllarca mükemmel anılar biriktiririm çadırım ile Teşekkürler Kamperest.
İbrahim | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Altera 2
Çadırla Fethiye'de yaklaşık bir hafta tatil yaptım ve kalite olarak gerçekten memnun kaldım. Gerek bagaj kısmı gerek çift kapılı olması gerekse kapıların file kısmının ayrı olması oldukça rahat ettiriyor kampta hele ki sıcak bir yerde kamp kuracaksanız. Ayrıca siparişimde ufak bir üretim hatası vardı ve kullanmama rağmen hiç ikiletmeden değişim yaptılar. Yani satış sonrası hizmette de oldukça ilgiliydiler. Her şey için teşekkürler Kamperest :)
Onur | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
bu fiyata inanılmaz kaliteli
bu fiyata inanılmaz kaliteli bir çadır, iyi almışım kullanıyorum. kesinlikle su geçirmiyor, çift kapılı olması da harika, bu çadır cidden iyi. teşekkürler kamperest
yunus emre | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
mukemmel
kamp cadırımı kullandıkca daha cok seviyorum, tesekkürler kamperest
Metin | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Uzun zamandır aradığım çadır bu
Uzun zamandır bu boyutlarda ve iki kapılı ve 4 mevsim bir çadır bakmaktaydım. Google amca sağ olsun bu çadırın ilgimi çekebileceği önerisinde bulundu, ben de inceledim. Yapılan yorumlara da baktım ve siparişimi Kamperest'ten verdim.  Ertesi gün geldi ve denemek için evde kurdum. Ürün bilgileri satış sitelerinde söylendiği gibi sadece ağırlık 2.350 kg değil 2.450 kg. bu boyutta bir çadır için hiçte fena değil. Boyutlar beyan edildiği gibi. 2 hafta sonra çadırı kullandım. Yazın sıcak günlerinde İki kapıda sineklikleri kullandığınızda mükemmel bir havalandırma sağlıyor.  Hava soğuk veya çok rüzgarlı ise diğer kumaş kapıyı ve üst tenteyi de kullanınca içerisi sıcak oluyor. Yani hava şartlarına göre çadırınızda istenen koşulları sağlayabiliyorsunuz.  Çadırın tavanına lamba asmak için bir kanca eksiği ve havalandırma bacasının dik durmaması dışında bir başka olumsuzluk gözlemlemedim.  Fiyat ve kalite olarak 10 üzerinden 9 veriyorum bu çadıra.
Adnan | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Fiyat, hafiflik, kullanışlılık harika
Ben bisikletli bir kampçıyım bu nedenle çadırın ağırlığı, yağmur geçirmemesi ve her mevsime uygun olması benim için en öncelikli konular. Çadırı bu siteden aldım ve kullandım. Sadece  iki noktada eksik. Birincisi lamba asmak işin tavanda bir kanca ( kendim çorap asma kancası ile bu sorunu çözdüm :)  ) İkincisi de havalandırma bölümünde kullanılan malzemenin yumuşak olması nedeniyle baca görevini iyi yapamaması. Onun dışında sorun yok. Sıcak havada sineklikleri kullanarak uyumak harika. Tam istediğim gibi bir çadır.  
Adnan | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Ürün elime çok hızlı ulaştı, hizmet mükemmel
Ürün iki kişilik bir çadır için oldukça ferah, yüksekliği güzel, kurulumu tek kişi 10dk, 2 kişi birkaç dakika sürüyor. Gerçekten beklentimin çok üstünde bir hizmet ve ürünle karşılaştım, ürün elime ulaşınca kurdum kontrol ettim sorunsuz ve aradığım nitelikte bir ürün. Aynısından bir tane daha sipariş ettim, kamperest ekibine çok teşekkürler, emeklerine sağlık.
Yasin Ali | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Altera 2
Mükemmel bir çadır . Ürün bugün geldi sorunsuz . Kurulumu çok kolay beğendim . Satış sonrası ilgi alaka güzel teşekkürler Kamperest ??
Salih | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Fiyat performans ürünü
Ürün fiyatına göre çok başarılı. Şiddetle tavsiye ediyorum.
Nedim | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
On numara beş yıldız bir çadır
Kalite, havalandırma, donanım, iç hacim ile bagaj alanı, su geçirmez oluşu ve hafifliği mükemmel özellikler. Estetik olarak da çok güzel. Tavan pencerelerinde destek olsaymış iyi olurdu fakat çokta önemli bir eksiklik değil bence. İki ince dal parçasıyla kolaylıkla halledilebilir. Poller ile aynı uzunlukta alüminyum Pol alarak ağırlığı 2 kg'a düşürdüm ve süper oldu. Çadırı gören arkadaşlarım peş peşe kendileri içinde sipariş verdiler. Dört mevsim çadır arayanlara bu ürünü kesinlikle tavsiye ediyorum
HASAN | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Memnun Kalmadım
Üründen memnun kalmadım. İade ettim.
Taha | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Berbat
Kesinlikle tavsiye etmiyorum göründüğü gibi değil çok kalitesiz daha ilk kullanımımda sineklik fermuarı bozuldu
Tunahan | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Güzel yorumlara aldanmayın
Daha ilk kullanmamda sinekliğin fermuarı tahrip oldu ve bozuldu çok kalitesiz fermuar sistemi var alırken bunuda göz önünde bulundurun
Tunahan | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Ciddiyet ve hizmet.
Bilmediğim site ve çevremin acaba sorularına rağmen zirve ve normal kamp amaçlı Altera 2, Brabus 2 çadırları siparişi verdim ve 2 günde UPS kargo ile eksiksiz elime ulaştı. Ulaşım, güven, çift tente, hafiflik ve fiyat uygunluğu mükemmel, teşekkürler Kamperest. Bursa - Şeref ER
Şeref | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Altera 2
Merhaba , çadır siparişim elime ulaştı. Ürünün kurulumunu yaptım gerçekten çok güzel bir çadır. Cumartesi dağcıları Barış ve Zeki dayiya çok teşekkür ederim. Güzel kamp anıları biriktirecegim güzel bir cadirim oldu. Kamperest'e ayrıca teşekkür ederim böyle kaliteli bir çadır ürettikleri için. 2 kişilik çadır olmasına rağmen içi diğer 2 kişilik çadırlardan büyük. İçine 137 cm genişliğinde şişme yatak rahat sigabiliyor. Tavsiye mi? Kesinlikle bu fiyatlara tavsiye olunur.
Murat | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Firma va çadır 10 numara...
Artları: Güncellenmiş versiyon. Çift kapı, sineklik, bagaj, havalandırma, lamba askısı, yağmur geçirmezlik, hafiflik. Eksileri: Ben bulamadım. İlk kullanımımda yağmur yağdı su geçirmedi. Ama dış tentenin fermuarlarından birisi arızalı çıktı. Kamp dönüşü firmayla iletişime geçtim hemen yenisiyle değiştirdiler. Firmaya ve çadıra güvenebilirsiniz. Çok araştırdım bu fiyata daha iyi bir çadır yok.
Serdar | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Altera 2 Çadır
Çadıra habire zam yapıyorsunuz decathlonu geçtiniz geçen yıl 340 TL olan çadır nasıl 539 lira olur el insaf
Haydar | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Altera 2 Çadır
Çadıra habire zam yapıyorsunuz decathlonu geçtiniz geçen yıl 340 TL olan çadır nasıl 539 lira olur el insaf
Haydar | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Upland Altera 2
Bu ürünü ilk Cumartesi Dağcıları kanalındaki inceleme videosunda gördüm ve çok beğendim ve bu çadırı satın almalıyım dedim. :D Ürün elime çok hızlı ulaştı 1 günde geldi. Henüz dışarıda kullanmadım ama evde kurulumunu yatım, malzeme kalitesini beğendim, malzemelerde herhangi bir eksiklik çıkmadı ve herhangi bir yerinde bir sorunla karşılaşmadım. Genel olarak verdiğim paraya fazlasıyla değeceğini düşünüyorum, ilk kamptan sonra daha net bir fikre sahip olacağım.
Berk | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Su Geçirmezliği ve boy çok iyi
Çok kaliteli ve Çok güzel bir çadır boyum 185-190 olmasına rağmen rahat sığdım yani benden üç kişi yata bilir iki kişilik olmasına rağmen geniş bir çadır, dış bagaj da iyi çanta ayakkabı rahat sığıyor yemekte yapılabilinir yağmurlu havada bagaj kısmında yalnız gerdirme işini çözemedim yeniyim bu kamp olayında :)   Teşekkürler KAMPEREST İNSTAGRAM: YOLDA VE DOĞADA
Muhammed Alperen | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
Uzun Kullanım Testi
Ürünü 1 yıldır kullanıyorum son derece başarılı bir model geliştirmişler. Havalandırması gayet iyi çift kapı olması ve kapalı bagajın olması harika. Ayakkabı vb eşyaları gece hayvanlardan ve nemden çiseden korumak için çok iyi. Femuarları kaliteli. Altına bir branda serip kullanmanızı tavsiye ederim. Yağmur da kamp yapmadığım için yağmur performansı hakkında birşey diyemiyorum
ŞABAN | 29.04.2022 15:56
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Yok hayır (0/0)
*
*
*

Bu Ürünü Alan Müşteriler Bunları da Satın Aldı

Upland Airmat Şişme Mat Yeşil
Upland, Kamperest'in tescilli kamp malzemeleri markasıdır.
990,00₺
Upland Brabus Couple -10C Uyku Tulumu
İçerisinde 2 adet birleştirilebilir uyku tulumu barındıran Brabus Couple -10, çiftlerin kullanımı için özel olarak tasarlandı.
2009,00₺
Bestway Pavillo 67681 Tritech Full 191*137*30cm Şişme Yatak
İç ve dış mekan kullanımına uygun, 300 kg taşıma kapasiteli 2 kişilik Bestway şişme yatak.
619,90₺